BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 30 kwietnia 2024, 20:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] 330d problem z rozrusznikiem
PostNapisane: 20 grudnia 2012, 14:48 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 593
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: '07 Audi A6 quattro
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
Witam,
mam problem - rozrusznik po regeneracji, wyjmowany 2 razy... Nie muszę mówić ile to roboty - powiem po prostu, że sporo.
Po tych regeneracjach mam problem bo na goracym silniku (jak postoi zazwyczaj z 20-30min po jeździe) to potem nie mogę odpalić. Przekręcam kluczyk w stacyjce, coś w tym rozruszniku cyknie i nic. Nie kręci.
Zauważyłem, że jeśli mam wbity bieg, troche bujne samochodem do przodu i do tyłu to potem zaskakuje (podejrzewam, że koło zamochowe zmieni nieco położenie względem zębatki w rozruszniku i wtedy załapuje...) i potem odpala np juz do końca dnia.
Problem istnieje tylko na cieplym silniku, na zimnym nigdy to się nie zdażyło...
Co to może być? Złą zebatke założyli przy regeneracji rozrusznika? bo tak to wygląda dziwnie...
Mial ktoś podobny problem? Macie jakieś pomysły?

PS. Napięcia są prawidłowe, sprawdzane przez elektryka...

_________________
Obrazek
obejrzyj moje BMW :)
filmik z moja piękną str 9 ;) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
330d+ :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d problem z rozrusznikiem
PostNapisane: 20 grudnia 2012, 15:58 
Offline
Forumowicz

Wiek: 49
Posty: 214
Lokalizacja: sulejów
Moje BMW: E-46
Kod silnika: M 47
Kolego szczotki ci się zawieszają,albo się kończą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d problem z rozrusznikiem
PostNapisane: 20 grudnia 2012, 20:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 593
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: '07 Audi A6 quattro
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
Podobno wlasnie taki jest objaw, ale oni 2 razy ten rozrusznik rozbierali i niby wymieniali wszystko ehh... chyba kupie uzywany na allegro bo nie mam nerw juz :rotfl: :rotfl:

_________________
Obrazek
obejrzyj moje BMW :)
filmik z moja piękną str 9 ;) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
330d+ :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d problem z rozrusznikiem
PostNapisane: 20 grudnia 2012, 23:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 380
Lokalizacja: Warszawa / Włocławek
Moje BMW: Było
Kod silnika: też był
Garaż: Wieśwagen.
tylko pytanie co oni Ci regenerowali? szcotki? bendiks? szczotkotrzymacz?tuejki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d problem z rozrusznikiem
PostNapisane: 20 grudnia 2012, 23:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 593
Lokalizacja: Sochaczew
Moje BMW: '07 Audi A6 quattro
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
jak to powiedzial ten specjalista - wszystko co sie dalo... za drugim razem powiedzial, ze wymienil "automat" na jakis lepszy... ta regeneracja kosztowala mnie 350zl plus moja robota 2 razy i wciaz jest zle... Czyli diagnoza - szczotki? Gdzie znajde jakis schemat rozrusznika (rozrusznik rozebrany na czesci, zeby popatrzec sobie co gdzie i jak)?

_________________
Obrazek
obejrzyj moje BMW :)
filmik z moja piękną str 9 ;) http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=106910
330d+ :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d problem z rozrusznikiem
PostNapisane: 13 marca 2013, 12:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 10
Lokalizacja: Anglia
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
podepne sie pod temat...

w moim e46 330d padl rozrusznik, krecil ,ale wydawal chrobotliwy dzwiek, daignoza mechanika - wymiana na nowy..

Rzrusznik wymieniony, auto pali doslownie na dotyk, ale..... rozrusznik pracuje niczym odrzutowiec :zdegustowany: (podobny dzwiek) do tego nie rozlacza sie od razu, 3 do 5 sekund po odpuszczeniu kluczyka dalej wiruje. Mechanicy probuja mnie przekonac,ze wszystko ok, coz jestem w Anglii a tu mechanikow nie ma tylko zmieniacze czesci!!
:mur:
Jeden z nich wpadl na pomysl ,ze dwumas moze byc do wymiany z racji tego ,ze wspopracowal ze starym rozrusznikiem i sie wyrobil, przez to ten halas (ktory dla nich jest normalny i opoznienie w rozlaczaniu). Czy ktos znajacy temat sie wypowie?

Koszt dumasu i robocizny w UK to ok 4500pln, rozrusznik juz swoje tez kosztowal. :rozpacz:

z gory dziekuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d problem z rozrusznikiem
PostNapisane: 15 marca 2013, 13:14 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 10
Lokalizacja: Anglia
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57
cadmann napisał(a):
podepne sie pod temat...

w moim e46 330d padl rozrusznik, krecil ,ale wydawal chrobotliwy dzwiek, daignoza mechanika - wymiana na nowy..

Rzrusznik wymieniony, auto pali doslownie na dotyk, ale..... rozrusznik pracuje niczym odrzutowiec :zdegustowany: (podobny dzwiek) do tego nie rozlacza sie od razu, 3 do 5 sekund po odpuszczeniu kluczyka dalej wiruje. Mechanicy probuja mnie przekonac,ze wszystko ok, coz jestem w Anglii a tu mechanikow nie ma tylko zmieniacze czesci!!
:mur:
Jeden z nich wpadl na pomysl ,ze dwumas moze byc do wymiany z racji tego ,ze wspopracowal ze starym rozrusznikiem i sie wyrobil, przez to ten halas (ktory dla nich jest normalny i opoznienie w rozlaczaniu). Czy ktos znajacy temat sie wypowie?

Koszt dumasu i robocizny w UK to ok 4500pln, rozrusznik juz swoje tez kosztowal. :rozpacz:

z gory dziekuje



moj problem rozwiazany, cierpliwy nie bylem wystarczajaco.. wymieniono rozrusznik na innej firmy i juz wszystko gra, ale stracilem odrobine nerwow, musialem przejsc przez 3 mechanikow i menadzera serwisu Halfords.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL