BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 04:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] M42 brak zasilania na pompie paliwa
PostNapisane: 30 stycznia 2013, 23:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Lokalizacja: bialystok
Moje BMW: e36 qp
Kod silnika: M42B18
Witam.
Spalila mi sie pompa paliwa ew. sie skonczyla bo wymienialem ori pompe. Wszystko zrobilem jak z fabryki ale znikl mi prad z wtyczki od pompy plywak ma napiecie pompa nie ma. Na krotko pompa dziala. Dodam ze patrzac w skrzynce bezpiecznikow na 18-stym od pompy nie mam zasilania (na zaplonie) lapiac mase jakies sugestie przed rozebraniem po kolei auta dążąc za wiazka? ew jak spawdzic przekznik nie slychac zeby cykal?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E36 M42 brak zasilania na pompie paliwa
PostNapisane: 31 stycznia 2013, 16:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Lokalizacja: bialystok
Moje BMW: e36 qp
Kod silnika: M42B18
troche poczytalem posprawdzalem wiec tak mam ori imo. No ale do rzeczy napiecie na kluczyku w pozycji zaplon mam na przekazniku na tym (30) jest 12v nie wazne czy wlaczylem imo czy nie na zaplonie jest tam zasilanie. Mostkując na przekazniku 30 i 87 pompa nie rusza nie wazne czy imo wlaczone czy nie. znalazlem kostke przy podnozku ale przewod zasilajacy na pompe zielono fioletowy jest podlaczony do jakiegos czarnego przedzwaniajac przewod z tej kostki do pompy przejscie jest. brakuje przejscia z tego czarnego do przekaznika. jest jescze duza czarna kostka w ktorej tez jest przewod zielono fioletowy i przedzwaniając go z przekaznikiem tez brakuje mi przejscia. Pytanie moje jest takie czy mając ori imo to z przekaznika podawany jest prad na imobilajzer czy bezposrednio powinien isc na pompe. Rocznik auta 1993 wiec tam EWS nie ma mam transponder i diode migajaca tak wyglada moj imo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M42 brak zasilania na pompie paliwa
PostNapisane: 1 lutego 2013, 08:57 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
U mnie to imo odcinało prąd (chyba) między przekaźnikiem a pompą, imo odcinał również rozrusznik, dodatkowe odcięcie przez oryginalny alarm było jeszcze przy przekaźniku pompy lub dme (nie pamietam już) i to on może też odciąć napięcie na pompę.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M42 brak zasilania na pompie paliwa
PostNapisane: 1 lutego 2013, 10:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Lokalizacja: bialystok
Moje BMW: e36 qp
Kod silnika: M42B18
no wlasnie patrzac na schemacie prad idzie z przekaznika na bezpiecznik nr 18 i z tamtad bezposrednio na pompe. U mnie prad na przekazniku sie pojawia a przejscia nie ma pomiedzy przekazniiem a bezpiecznikiem imo jest wciety za bezpiecznikiem za kostką tą czarna w miejscu gdzie stawia sie lewą noge. i jescze gdzieś za przekaznikiem ew przed ale tego juz nie znalazlem. Pytanie brzmi czy to tak jest jezeli sie odlaczy pompe na podlaczonym aku to IMO sie automatycznie blokuje? bo u mnie kręci normalnie tylko nie podaje paliwa. Ew czy jakos podpinajac pod kompa da sie rozbroic ten ori imo czy po prostu czeka mnie juz wyrzucenie imobilajzera a to juz robota dla kogos bardziej kumatego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M42 brak zasilania na pompie paliwa
PostNapisane: 1 lutego 2013, 13:15 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1642
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52tub25
Jesli chodzi o imo to pod kompem nic nie zrobisz. Spróbuj ominąć odcięcie pompy dając na krótko nowy przewód zaraz za bezpiecznikiem do wtyczki pompy.

_________________
Mapa google osób z interfejsami do BMW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] M42 brak zasilania na pompie paliwa
PostNapisane: 1 lutego 2013, 14:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 55
Lokalizacja: bialystok
Moje BMW: e36 qp
Kod silnika: M42B18
tylko ze nie moge znalesc w ktorym miejscu imo sie wcina w pompe przed przekaznikiem lub za i to jest problem ;p dzis jescze porozbieram troche auta i zobacze... jak mi sie nie uda laweta i do elektryka... i niech wywala caly imo ;p


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL