BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 04:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Prosze o podpowiedź.Co to może być?
PostNapisane: 15 września 2007, 19:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e36 318IS
Kod silnika: M42B18
Witam
Mam pał pytanko :) Dziś rozkręciłem drzwi od pasażera i zauważyłem dziwną wtyczkę z urwanym kabelkiem (widoczny na zdjeciu). Czy może mi ktos powiedziec cóż to takiego i jakie jest jej przeznaczenie :D? Wtyczka jest podpieta lecz kabelek urwany. Wszystko chodzi, aczkowliek moze nie do końca jak powinno ? :/ ZDJĘCIE WTYCZKI
I jeszcze jedno pytanie ;P Do czego służy ta śróbka wkręcona w system podnoszenia sie szyby (szyna podnośnika).
ZDJECIE ŚRÓBKI

Pozdrawiam i dziękuje za informacje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 19:51 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
może npisz w którym miejscu jest ta wtyczka bo nie bardzo widać.... jezeli coś Ci nie diała to od tego będzie ten kabelek :hyhy: .... te trzy ślady to spawy jakieś ? :niepewny:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 20:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Lokalizacja: Bielsko-BiaÂła
slaveevil napisał(a):
Czy może mi ktos powiedziec cóż to takiego i jakie jest jej przeznaczenie

Trudno jednoznacznie stwierdzic po zdjęciu od czego jest ta wtyczka. Na moje oko jest to wtyczka od modułu domykania szyby. Tzn moduł ten odpowiada za uchylanie minimalne szyby podczas otwierania drzwi i domykania szyby podczas zamykania szyby.
Zwróć uwagę czy jak otwierasz drzwi to czy szyba schodzi minimalnie w dół ? I jak zamykasz to szybę powinno dociągać do końca, tak że przylega do uszczelki.
Jest to częsta usterka w COUPEJKACH.
A co do tej śrubki to jest to jedna z kilku śrub do regulacji szyby. Odpowiada za pochylenie szyby w pionie lub w poziomie, trudno mi określić dokładnie po tym zdjeciu.

_________________
ALBERTO Z BIELSKA-BIAÂŁEJ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 20:42 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Wtyczka jest do czujnika przy wkładce zamka w drzwiach, dzięki któremu po przekręceniu kluczyka można autko zamknąć, zaryglować oraz ewentualnie trzymając w pozycji zamknięcia dłuższą chwilę domknąć szybki i szyberdach, ale nie pamiętam już, czy w wersjach coupe to domykanie istnieje.......w pozostałych owszem.

Śrubka natomiast jest to regulacja ogranicznika opuszczonej szyby......mechanizm jest znacząco inny niżeli w pozostałych wersjach karoserii w związku z czym, gdzieś jakiś ogranicznik istnieć musi.

Co do wtyczki jeszcze.......brakuje w nim jednego kabelka o kolorze czerwono-zielonym, który jest przewodem zasilającym. Zapewne masz założony jakiś alarm i dla wyeleminowania zakłóceń, gdyby ktoś się bawił z wkładką w drzwiach, elektryk zasilanie odłączył. Można również ten przewodzik wykorzystać jako awaryjne dopięcie akumulatora, w przypadku rozładowania tego w aucie w sytuacjach, jeśli ktoś ma usunięte wkładki w drzwiach i posługuje się centralnym zamkiem poprzez pilota centralki alarmowej. Kabelek ten wpuszcza się wówczas w lustereczko i można później go wyłuskać celem podpięcia awaryjnego zasilania......jakoś trzeba zasilanie zapodać. :D

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 20:49 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 239
Lokalizacja: KoÂłobrzeg
a czym różni się zamykanie od ryglowania? kiedyś pamiętam miałem takie coś że po mocnym trzaśnięciu drzwi auto się zamykało.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 22:00 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Dobre pytanie.
Zamykanie centralnym zamkiem, to zwykłe zamknięcie, które pozwala na otwarcie auta nawet od środka.
Ryglowanie zaś jest to zamknięcie z dodatkowym zaryglowaniem w mechaniźmie siłownika drobnego elementu uniemożliwiającego ręczne otwarcie np poprzez knefel na tapicerce, albo rączki od otwierania od wewnątrz.
W starszych modelach do E31, E32, E34 ryglowanie polegało na zablokowaniu mechanizmu przez co knefla na tapicerce nie dało się podnieść, natomiast już w nowszych modelach łącznie z E36 polega to na odłączeniu mechanizmu otwierania przez co knefel jest luźny i w żaden sposób nie da się otworzyć drzwi.
Pozostaje tylko możliwość elektrycznego impulsu o otwarciu drzwi, czyli przy pomocy kluczyka.

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 22:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 339
Lokalizacja: GWlkp
Moje BMW: 318Ci N42 ///
ja mam funkcje ryglowania w coupe i wygląda to tak,przekrecam o 45 stopnii zamyka centralny a dalsze przekrecenie o 90 uzbrajam ryglowanie,wówczas blokuje sie cyngiel w dzwiach ,nie pomaga szarpanie od wewnatrz gałka do otwierania,jednym słowem jak złodziejaszek zbije szybke ,pozostaje mu wejście oknem a to opozni troche jego czyny :cwaniak: ....

_________________
Obrazek

Programowanie ,adaptacja kasowanie błedów INPA DIS Ediabas/Gorzów Wlkp kontakt na PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 września 2007, 22:12 
Offline
Specjalista

Posty: 2903
Wszystkie modele BMW mają ryglowanie....to już taki standard w modelach w których centralny zamek istnieje....a istnieje on już we wszystkich obecnie jako standard centralnego zamka :D :cwaniak:

_________________
"Przemilczenia dzielą bardziej niż nieobecność"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 133 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL