BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 maja 2024, 01:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e46] Problem ze skrzynią A5S 390R - YV
PostNapisane: 7 maja 2015, 20:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 77
Lokalizacja: Koszalin / Swidwin
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57D30d2
Garaż: Jest E46 2004 Touring M pakiet M57D30
oraz sierrarot E36 turas 1,6 1998
Witam. W moim e46 z silnikiem M57D30 jest automat A5S 390R - YV. Auto kupiłem dwa miesiące temu (nie zdążyłem jeszcze założyć galerii). Wszystkie biegi do przodu ładnie się przełączają, nie ma szarpnięć, nie ma stuków żadnych niepokojących objawów. Natomiast bieg wsteczny wbija się po około 3-4 sekundach... nie wiem czy to normalne i w dodatku auto jest słabe na tym własnie biegu. Mam do garażu lekko pod górkę i wjeżdżam tyłem do garażu. Jak zatrzymam się w połowie tego wzniesienia to już nie podjadę ! Muszę zjechać i lekko się rozpędzić wjeżdżając ruchem jednostajnym. Gdy przyśpieszam na wstecznym, silnik reaguje na dodanie gazu ale auto nie przyspiesza... mało tego czuję jakby wał się uślizgiwał przy większych obrotach. W dodatku gdy auto jest przechylone i wbijam wsteczny jest słyszalne puknięcie. Moje wrażenie jest takie, że olej w skrzyni do wymiany ale.... Jeden mechanik twierdzi, że skrzynia do remuntu, drugi że sprzęgło a trzeci mówi że oleju się nie wymienia. Po kilku nieprzespanych nocach i liczeniu złotówek pomyślałem, że: albo do garażu będę wjeżdżał przodem albo może warto kupić kilka worków ziemi i po prostu wyrównać wjazd z poziomem :) Tak poważnie to wolę naprawić to zanim całkiem coś walnie w najmniej odpowiednim momencie. Koledzy pomóżcie... chcę znowu zasypiać :) PS na kompie byłem, mam jeden błąd - sterownika świec żarowych. Z góry dzięki.

_________________
Obrazek
Oceń moje e46 330d M pakiet http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150114


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem ze skrzynią A5S 390R - YV
PostNapisane: 8 maja 2015, 20:00 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Gdzieś czytałem, że jedna z aktualizacji softu miała taką wadę, że było opóźnienie w załączeniu biegu, ale z tego co pamiętam to było przy wrzucaniu biegu i zarówno jazda do tyłu jak i do przodu. Można spróbować z wymianą oleju, bo olej się wymienia. Jeżeli chcesz to a maila mogę wysłać serwisówkę od tej skrzyni. Są tam opisane parametry elektrozaworów sterujących pracą skrzyni. Można to we własnym zakresie sprawdzić czy przypadkiem któryś nie nadaje się do wymiany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem ze skrzynią A5S 390R - YV
PostNapisane: 10 maja 2015, 10:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29731
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
jeśli są jakieś stuki to aktualizacja softu tego nie wyeliminuje, ale warto ją zrobić, olej i filtr warto wymienić ale dynamicznie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem ze skrzynią A5S 390R - YV
PostNapisane: 11 maja 2015, 20:28 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 77
Lokalizacja: Koszalin / Swidwin
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57D30d2
Garaż: Jest E46 2004 Touring M pakiet M57D30
oraz sierrarot E36 turas 1,6 1998
Aktualizacja sterownika skrzyni była od razu wykonana jak zakupiłem auto...i to nie pomogło.
W ten czwartek oddaję auto do fachowców, ściągają całą skrzynię ze sprzęgłem i niech badają. Przez parę dni auto będzie unieruchomione.
Na 100% wymieniam olej, uszczelkę i filtr.

_________________
Obrazek
Oceń moje e46 330d M pakiet http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150114


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem ze skrzynią A5S 390R - YV
PostNapisane: 4 czerwca 2015, 23:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8243
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Absolutnie odpuść już sobie wymianę oleju i filtra w tej skrzyni objawy ktore opisaleś na 100% nie ustopią po wymianie oleju. Skrzynuia jest do remontu i to jest nie oplacalne.
Kup na alegro uzywaną ale z gwarancją z pewnego źrudła. Najtaniej wyjdzie. W tedy wymieniaj olej i filtr. Zastrzeż sobie u sprzedającego opcje z wymianą oleju i zapytaj sie sprzedającego czy w tej skrzyni był wymieninay olej. Jeśli nigdy nie był to nie kupuj. Czesto jest tak ze dobra skrzynia gdzie nigdy olej nie był wymieniany nagle zaczyna szarpać po wymianie.
Jeśli sprzedawca potwierdzi,że olej byl wymieniany zapytaj czy da ci gwarancje na to ze jak Ty osobiscie olej wymienisz to nie będzie szarpac. Jesli sprzedawca jest uczciwy i zna historie skrzyni to ci potwierdzi i zgodzi sie dać gwarancje. Za smieszne siano możesz wyrwać super skrzynie z malym przebiegiem z jakiegoś rozbitka. naprawa to kupa kasy i moim zdaniem sie nie oplaca jak fajne dobre skrzynie są do kupienia za grosze na szrotach.
Ostro targuj. Te ZFy sie nie psują i latwo się nie sprzedają. Duzo jest tego do kupienia wiec łatwo stargować ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem ze skrzynią A5S 390R - YV
PostNapisane: 7 czerwca 2015, 17:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 77
Lokalizacja: Koszalin / Swidwin
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57D30d2
Garaż: Jest E46 2004 Touring M pakiet M57D30
oraz sierrarot E36 turas 1,6 1998
Spec od skrzyń poinformował mnie przed naprawą o kosztach. Powymieniane wszystkie tarczki i cała reszta która była zużyta.
Efekt tego, że poprzedni właściciele nie zmieniali oleju w skrzyni. Zapoznałem się z kosztami używanych skrzyń i za te pieniądze naprawiłem swoją. Co z tego, że koleszka Ci powie, że skrzynia ok, że olej wymieniany jak może się okazać zupełnie co innego. Co mi po gwarancji jak auto stanie mi w środku miasta 500 km od domu z dzieckiem w aucie?
Tak przynajmniej wiem co mam. Gwarancja itp.
Sprzęgło było ok.

_________________
Obrazek
Oceń moje e46 330d M pakiet http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150114


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem ze skrzynią A5S 390R - YV
PostNapisane: 7 czerwca 2015, 18:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 566
Lokalizacja: Nowy Sącz
Moje BMW: E46 xDA
Kod silnika: M57N
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=150371
Alduwiel cos ci sie pomieszalo, przede wszystkim to nie niemiecka skrzynia ZF tylko amerykańska GM. Najlepiej wyremontować ale u fachowca co sie na tym zna bedziesz jeździł na wiadomym sprzęcie z gwarancja a nie na uzywce nie wiadomo skad. W dzisiejszych czasach to handlarz krwią ci sie podpisze ze oki, a jak ty zalozyles do swojego to tobie sie zepsuła i to twój problem. Grzexo u kogo robiles i jaki koszt, jak możesz to na priv.

_________________
Obrazek

viewtopic.php?f=6&t=150371


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] Problem ze skrzynią A5S 390R - YV
PostNapisane: 7 czerwca 2015, 18:23 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 44
Posty: 80
Lokalizacja: zakopane
Moje BMW: e38 730d
to skrzynia gm i się zaczynają od 2,5 tyś
Kolego pryjom czy mógłbyś mi wysłac na pw tą serwisówkę?
mam taką samą jak kolega grzexo
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL