BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 maja 2024, 13:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Wentylator chłodnicy
PostNapisane: 19 lipca 2008, 21:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
Witam wszystkich i proszę o pomoc w moim e46 318 nie działa wentylator wymieniłem czujnik temperatury i czujnik termostatu wraz z termostatem bo to wykryła diagnoza na kompie wentylator przez kompa działa na 1i2 biegu czyli rezystor na wentylatorze jest ok.bezpieczniki też ok.układ odpowietrzony i teraz mam pytania czy po wymianie musze jeszcze raz kasowac błędy,czy na pinach od czujnika temperatury ma byc napięcie bo u mnie nie ma,czy przekaznik może być spalony i dla tego komputer mógł wykazać te błędy i gdzie znajduje się ten przekaznik wentylatora moja bunia e46 318 2000r.prosze o pomoc z góry wszystkim dzięki.


Ostatnio edytowano 5 sierpnia 2008, 22:24 przez zibo01, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, 06:46 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
masz klime? masz 2 wentylatory czy 1 :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, 09:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
mam klimę mam 1 wentylator 2biegi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, 12:30 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
mam klimę mam 1 wentylator 2biegi

nic nie piszesz czy jak klime wlaczysz to czy wentylator ci sie zalaczy i czy samochod ci sie grzeje :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, 14:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
Sorki juz piszę jak włącze klimę to się grzeje jak jadę to klima chłodzi dobrze jak stanę w korkach to klima się często wyłącza i włącza i silnik się grzeje i klima słabo wtedy chłodzi wymieniłem też czujnik od klimy i dalej to samo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, 17:32 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
Sorki juz piszę jak włącze klimę to się grzeje jak jadę to klima chłodzi dobrze jak stanę w korkach to klima się często wyłącza i włącza i silnik się grzeje i klima słabo wtedy chłodzi wymieniłem też czujnik od klimy i dalej to samo.

to znaczy ze wyntylator nie zalacza sie po wlaczeniu klimy /jak wl.klime to musi zaraz chodzic wentylator/...sprawdz czy na kosce od wentylatora jest napiecie...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

te dwa grubsze to - /brazowy/ i ten drugi + /czerwony/ ...napiecie ma byc stale a czarny cienki to sterowniczy...moze nie masz gdzies dobrego polaczenia lub masy

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, 16:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
Sprawdzałem te kable napięcie, jest masa jest ,tylko jak była rozpięta to ten sterowniczy nie miał napięcia a jak złączyłem kostkę to napięcie na nim się pojawiło no ale dalej wentylator nie działa czy to może byc ten rezystor na wentylatorze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, 18:06 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
Sprawdzałem te kable napięcie, jest masa jest ,tylko jak była rozpięta to ten sterowniczy nie miał napięcia a jak złączyłem kostkę to napięcie na nim się pojawiło no ale dalej wentylator nie działa czy to może byc ten rezystor na wentylatorze?

podjedz do dobrego elektryka...przeciez piszesz ze przez komp.wentyl.chodzil....tam musi byc napiecie stale po wl. stacyjki a cienki idzie od modulu sterowania

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2008, 18:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
Byłem dziśiaj jeszcze raz na kompie i u elektryka wentylator na kompie sie uruchamia na1 i 2 biegu elektryk sprawdził kable przewody i wszystko jest ok tylko ze w domu rozpiołem kostke i podłączyłem go na krótko plus do plusa minus do minusa oczywiscie przez ten sterownik i nie działał a jak dałem kable na odwrót to kręcił sie ale w złą strone czy tak ma byc bo juz sam nie wiem co robic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2008, 21:14 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
Byłem dziśiaj jeszcze raz na kompie i u elektryka wentylator na kompie sie uruchamia na1 i 2 biegu elektryk sprawdził kable przewody i wszystko jest ok tylko ze w domu rozpiołem kostke i podłączyłem go na krótko plus do plusa minus do minusa oczywiscie przez ten sterownik i nie działał a jak dałem kable na odwrót to kręcił sie ale w złą strone czy tak ma byc bo juz sam nie wiem co robic.

to prawidlowo....dziwne tylko ze komp.nie wykryl bledow

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2008, 21:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Tychy
witam
mam ten sam problem tyle że z z bmw 320d cały tydzień zjeździłem żeby ktoś dał odpowiednią diagnozę ale niestety...:( jutro jade na kompa do Katowic i mam zamiar podłączyć i sprawdzić o co chodzi z tym włączającym się i wyłączającym wentylatorem przez klima też raz chodzi raz nie chodzi....

1 diagnoza to to że wentylator wek czyli kupić nowy

2 diagnoza to być może jest coś z samym modułem sterującym wiatrak tyle że jak już miałem kupować to gość mi odradził stąd moja jutrzejsza wizyta u elelktryka

3 diagnoza to tzw. jeż rezystor ale przecież nie wariuje mi klimatronik i akumulator wporzo po dłuższym postoju

Może jak ktoś już będzie wiedział to proszę o odpowiedź postaram się jutro po elektryku też coś napisać zależy mi bo 26.07 wyjazd na Chorwę...:|) abez klimy ani rusz.... :szok: :cwaniak:

_________________
"...BĂŞdziesz MĂłgÂł WiĂŞcej..." Bmw e46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 12:09 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Radson
w twoim przypadku to na 99.9% wine ma czujnik cisnienia od klimy.... http://moto.allegro.pl/item405585342_cz ... _bmw_.html
mialem ten sam problem :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 13:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Tychy
dzięki za szybką odpowiedź Zbigniew :) , ciekaw jestem czy to jest to można w jakiś prosty sposób sprawdzić czy ten czujnik jest sprawny??

dzisiaj niestety nie zdiagnozowali mi auta i kazali przyjechać jutro więc podpowiem o czujniku , można go wymienić samemu czy będzie problem .... :zdegustowany:

_________________
"...BĂŞdziesz MĂłgÂł WiĂŞcej..." Bmw e46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 13:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Tychy
dzięki za szybką odpowiedź Zbigniew :) , ciekaw jestem czy to jest to można w jakiś prosty sposób sprawdzić czy ten czujnik jest sprawny??

dzisiaj niestety nie zdiagnozowali mi auta i kazali przyjechać jutro więc podpowiem o czujniku , można go wymienić samemu czy będzie problem .... :zdegustowany:

_________________
"...BĂŞdziesz MĂłgÂł WiĂŞcej..." Bmw e46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 14:29 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Radson napisał(a):
dzięki za szybką odpowiedź Zbigniew :) , ciekaw jestem czy to jest to można w jakiś prosty sposób sprawdzić czy ten czujnik jest sprawny??

dzisiaj niestety nie zdiagnozowali mi auta i kazali przyjechać jutro więc podpowiem o czujniku , można go wymienić samemu czy będzie problem .... :zdegustowany:

moze komp.pokaze....zeby sprawdzic to trzeba miec urzadzenie cisnieniowe...przed wymiana trzeba spuscic czynnik /freon/ w koncu 65zl to nie taka duza kasa i na pewno jest to czujnik :P

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, 21:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Lokalizacja: wieliczka
Radson jak byś mógł to daj znac co stwierdzili bo ja miałem wymieniony czujnik klimy tylko ze robił to mechanik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 07:02 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
zibo01 napisał(a):
Radson jak byś mógł to daj znac co stwierdzili bo ja miałem wymieniony czujnik klimy tylko ze robił to mechanik.

a klime masz uzupelniona?

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 07:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Tychy
witaj zbigniew
dam znać napewno dzisiaj mam wizyte u mechanika na 10 rano mam nadzieje że urwę się z pracy żeby podstawić auto, jeżeli chodzi o klime to tak mam nabitą nowym gazem i odgrzybioną robił mi to znajomek ale czy zrobił to dobrze głowy nie dam sobie uciąć napisze co i jak po wizycie...

_________________
"...BĂŞdziesz MĂłgÂł WiĂŞcej..." Bmw e46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 07:46 
Offline
Specjalista

Posty: 2799
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
ja pytalem sie zibo01

_________________
ZOBACZ MOZE COS POTRZEBUJESZ > http://www.mbpartner.com.pl/

Chcesz siê odwdziêczyæ??? Kliknij POMÓG£...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, 07:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Lokalizacja: Tychy
ok ok i tak dam znać :ok:

_________________
"...BĂŞdziesz MĂłgÂł WiĂŞcej..." Bmw e46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL