BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 11:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E83] Jednorazowo dziwny dźwięk z komory silnika
PostNapisane: 26 czerwca 2020, 16:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: X3 E83 FL 3.0d 218
Kod silnika: M57TUD30
Witajcie.

X3 E83 3.0d FL.

Wczoraj po przejechaniu może z 3-4 km na skrzyżowaniu usłyszałem dziwne łomotanie, taki wytłumiony dźwięk łomotu jakby przejeżdżać X3 po kostce brukowej lub po przejechaniu progu zwalniającego.
Z początku myślałem, że może to dostawczak przede mną wydaje taki dźwięk z silnika i po prostu niesie się po uszach.
Jednak nie, przejechane z 50m dalej przestał reagować na pedał gazu zwalniał aż finalnie zgasł, paliły się kontrolki ładowania i ciśnienia. Przekręcam kluczyk off, dalej zapłon - wszystko ok, odpalam bez problemu i jadę dalej, silnik pracuje prawidłowo. Ciśnienie oleju i wszelkie temp. w normie (mam manometr z czujnikiem ciśnienia oleju zamontowany wraz z czujnikiem temp oleju). OD tamtej pory przejechałem z 10 km i na razie nic, choć odpalałem może z 5-6 razy.

Sprawdziłem błędy w ISTA, jedyne co jest to błąd AUC Heating, który powraca, a drugi to błąd świecy żarowej - aktywacja na Cylindrze 1. Tego błędu nie mogę się pozbyć, jest za każdym razem wykasowania błędu i zostaje nawet bez odpalania silnika.

Wiem, że ma to związek z tym, że po prostu jedna świeca żarowa nie działa w momencie rozruchu i nie grzeje, ale mamy teraz temp 25-30 st., więc to nie powinno mieć znaczenia.
Świece żarowe wymieniane z 8 tyś km temu. Nie sądzę jednak, by to miało wpływ na to coś, co się wydarzyło j/w.

Zastanawiam się, czy gdyby sterownik DDE był zepsuty, to takie zachowanie jak opisałem wyżej mogłoby wystąpić?

Dodam, że koło pasowe wału korbowego też wymieniłem z pół roku temu i jakieś 5 tyś km temu, więc wątpię, by jego przywieszanie powodowało ten problem (wtedy podobne zachowanie było tyle, że na wolnych świeciła się kontrolka ładowania). Rozrusznik i alternator wymienione z 1,2 tyś km temu. Wymienione też wszystkie koła pasowe, które się da wymienić, na których działa pasek klinowy. Pasek klinowy i pasek łączący klimę też wymieniony.

Gdzieś na forum wyczytałem, że niektórym gasł silnik podczas jazdy, ale u mnie czegoś takiego nie było + do tego nikt nie wspominał o dziwnych dźwiękach z komory silnika), a rozwiązaniem problemu było podłączenie masy do komory silnika (przewód masowy się ultenił na łączeniu z karoserią). To jednak dotyczyło E90, a oprócz tego nie mogli odpalić silnika.

Może ktoś miał podobnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jednorazowo dziwny dźwięk z komory silnika, dalej zgasł
PostNapisane: 6 lipca 2021, 16:02 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: BMW E83
Kod silnika: M57TUD30
Garaż: Wspólna 29
Witam, i jak problem został rozwiązany?? Mam problem z ciśnieniem oleju - możesz coś podpowiedzieć przez tel??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jednorazowo dziwny dźwięk z komory silnika, dalej zgasł
PostNapisane: 6 lipca 2021, 16:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
macioswie napisał(a):
Witam, i jak problem został rozwiązany?? Mam problem z ciśnieniem oleju - możesz coś podpowiedzieć przez tel??



macioswie, raczej nie ma na to szans... temat założony w czerwcu 2020 a ostatnie logowanie tego użytkownika to lipiec 2020 :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 143 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL