BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 12 maja 2024, 18:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E46 Klimatronik samoczynnie włącza i wyłącza się.
PostNapisane: 3 lipca 2013, 14:29 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Małopolska
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: M43
Na początek chciałbym przywitać wszystkich Forumowiczów.

Od dłuższego czasu borykam się z takim problemem: po uruchomieniu klimatyzacji cały układ samoczynnie się włącza i wyłącza, dotyczy to całego układu. Wciskam przycisk, włączają się wentylatory, załącza się sprężarka i w tym momencie wszystko gaśnie jak by odłączyć całkowicie zasilanie. Po chwili panel wstaje i sytuacja się powtarza. Czasem panel uruchomi się nieco dłużej i potem znów to samo. Ogólnie problem był narastający, najpierw w zimie w czasie dużych mrozów panel i nawiewy w ogóle się nie uruchamiały po uruchomieniu samochodu dopiero podczas jazdy lub po wjechaniu do cieplejszego garażu panel się zaświecał i uruchamiały się wentylatory. Na wiosnę problem ustąpił ale na krótko bo kiedy uruchamiałem klimatyzację to zaczynały się jaja. Żeby było ciekawiej to problem czasem zanika i wszystko działa w najlepszym porządku. Byłem z tym w serwisie ale akurat jak na złość wtedy problem nie chciał się pojawić, wrócił za jakieś dwa dni, po podłączeniu do kompa nie ma żadnych błędów. Sam też próbowałem coś znaleźć, czy np nie jest uszkodzony jakiś kabelek ale bez rezultatu. Przeglądam różne tematy na forum i bardzo często przewija się temat jeża tyle, że wg tego co przeczytałem to jeż odpowiada za działanie samego wentylatora a nie całej klimatyzacji. Proszę Was o pomoc, co może powodować takie problemy, jak namierzyć usterkę (wymiana wszystkich elementów po kolei w ciemno trochę mija się z celem) bo mi już pomysłów i cierpliwości zaczyna brakować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Klimatronik samoczynnie włącza i wyłącza się.
PostNapisane: 3 lipca 2013, 14:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e36 Sedan
Kod silnika: M52B28
Witam przerabiałem to samo ale w e36 wymień panel klimatronika bo naprawa sie nie opłaca. Po wymianie wszystko wróci do normy. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Klimatronik samoczynnie włącza i wyłącza się.
PostNapisane: 3 lipca 2013, 14:39 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Małopolska
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: M43
Jego nie brałem pod uwagę jako priorytet chociaż tez do niego zaglądałem. Używane panele nie są drogie więc mogę zaryzykować wymianę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Klimatronik samoczynnie włącza i wyłącza się.
PostNapisane: 4 lipca 2013, 23:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: e36 Sedan
Kod silnika: M52B28
U mnie w e36 pomogło wiec można spróbować


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E46 Klimatronik samoczynnie włącza i wyłącza się.
PostNapisane: 7 lipca 2013, 16:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: Małopolska
Moje BMW: e46 318i
Kod silnika: M43
No więc tak: stwierdziłem, że skoro panel i tak idzie do wymiany to postanowiłem zajrzeć do niego. Brat jest elektronikiem więc razem po znalezieniu części schematów w sieci przystąpiliśmy do działania. Udało się nam wytypować układ, który nie działał prawidłowo. Nowy taki układ trzeba zamawiać i kosztuje kilkadziesiąt złotych. Przy szczegółowych pomiarach doszło do zwarcia no i coś się sfajczyło a sterownik przestał całkowicie działać. Oczywiście zajrzałem do skrzynki z bezpiecznikami i ten odpowiedzialny za działanie sterownika rzeczywiście był spalony. Usunąłem go a tam trochę niemiła niespodzianka bo jakiś czarownik już wcześniej tam majstrował i zrobił go na druciku.
Wywaliłem te czary i założyłem prawidłowy bezpiecznik oraz zakupiłem nowy (właściwie to używany) panel i puki co jak na razie wszystko działa tak więc problem rozwiązany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL