BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 16:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 7 lipca 2013, 23:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: BMW E60 530d Msport
Witam wszystkich!Od kilku tygodni mam dziwny problem z moim autem.Tzn.kiedy jade po miescie i silnik jest juz rozgrzany auto zaczyna dziwnie buczec,tzn.dzwiek tlumika staje sie basowy i widac siwy dym wydobywajacy sie z tlumika!Samochod rowniez staje sie duzo wolniejszy i szarpie na wolnych obrotach, ponad 2000 obrotow nie czuc zadnych ubytkow mocy.Po kilku, czasami kilkunastu minutach wszystko wraca do normy i po jakims czasie znowu sie to wlacza!Wczesniej zdazalo sie to tylko raz na tydzien a dzisaj kiedy jezdzilem po miescie wlaczalo i wylaczalo sie co chwila!
Dwa tygodnie temu wymienilem nowe turbo,mam rowniez usuniety dpf(mechanicznie i komputerowo)i zrobiony remap!Z tego co mi wiadomo w silnikach m57n dpf i katalizator sa odzielnie.Nie bylem pewny czy dpf jest pierwszy czy katalizator,wiec pojechalem do mechanika i powiedzial ze to ten drugi po srodku auta wiec podnioslem dzisiaj auto i odlaczylem kostke ktora byla podlaczona do czujnika!Pojechalem pozniej do miasta i kiedy silnik sie rozgrzal auto znowu zaczelo buczec i dymic wiec to chyba nie ma nic wspolnego z dpf prawda?Czy ktos mial kiedys podobny problem?Bardzo prosze o pomoc bo mechanicy rozkladaja rece!Z gory dziekuje!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e60 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 8 lipca 2013, 06:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
hmm, trochę to tak wygląda jakby nadal auto uruchamiało procedurę wypalania filtra DPF.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 8 lipca 2013, 08:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: BMW E60 530d Msport
Mi tez tak sie wydaje,ale gość ktory robił to dla mnie robił tez dla mojego kolegi i u niego nie ma tego problemu a po drugie odpiolem kostkę która szła do sensora zaraz przed DPF i dalej to sie dzieje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 8 lipca 2013, 14:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: BMW E60 530d Msport
Widzę ze nikt nie ma pojęcia.A czy mógłby mi ktoś chociaż powiedzieć ktory to DPF w silnikach m57n czy to ten zaraz za turbina czy ten następny box?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 9 lipca 2013, 07:04 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
to ten po środku auta. wygląda tak:

http://allegro.pl/filtr-fap-dpf-bmw-5-5 ... 31614.html

ja nadal podtrzymuję, że to procedura wypalania filtra. Komputer daje zwiekszoną dawke paliwa, temperatura wzrasta często włącza się wentylator i silnik specyficznie pracuje. Po prostu czuć że ta procedura jest uruchomiona.

Możesz powyłączać wszystkie wtyki a i tak ją uruchamia widać jakoś są pobuforowane informacje i dalej przeprowadza tę procedurę.

Oczywiście mogę się mylić, ale objawy jakie opisujesz na to wskazują. Zaobserwuj spalanie paliwa na kompie - zaczyna wzrastać w tym czasie.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 9 lipca 2013, 23:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: BMW E60 530d Msport
Jezdze caly czas autostrada i narazie sie nie wlacza ale zobacze czy wzrasta spalanie!Bylem dzisiaj u goscia to powiedzial ze to nie moze byc dpf bo procedura wypalania wlacza sie powyzej 65 mph.Znalazlem jakis post w internecie gosc mial taki sam problem i powiedzialze pompa paliwa ktora jest w progu auta mu umierala,co wy na to?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 10 lipca 2013, 06:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
może być,że pompa hałasuje :))

a co do wypalania filtra to owszem wypalanie uruchamia się powyżej danej prędkości ale jak wjeżdżasz do miasta i powoli jedziesz to jeszcze trwa bo wentylator musi schłodzić silnik. Tak było np w mojej żony fieście 1.6TDCI. W końcu pojechałem do ASO i powiedzieli że to wypalanie filtra.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 15 lipca 2013, 23:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: BMW E60 530d Msport
niemam pojecia co to jest,zdarza sie to coraz czesciej!Ostatnia diagnoza mechanika to zawieszajacy sie wtryskiwacz,czy towarzyszylo by temu takie dziwne buczenie i siwy dym?Mechanik podlaczyl mi pod kompa zeby sprawdzic wtryski i powiedzial ze sa spoko podaja pomiadzy 0 a 0.2 jakos tak.Ale podobno zeby sprawdzic wtrysk to trzeba go wyjac i sprawdzic na maszynie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 16 lipca 2013, 00:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: BMW E60 530d Msport
Czy jest jakis sposob zeby skutecznie sprawdzic czu to buczenie i dymienie nie jest wlasnie przez to ze zaczyna sie proces wypalania dpf?Moze mechanik ktory mi to robil zle wylaczyl go komputerowo?Co wy na to?JMozna jakos to sprawdzic?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 20 lipca 2013, 12:20 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: BMW E60 530d Msport
Wracając do tematu!Bylem u mechanika,podłączyl komputer i pojechaliśmy sie przejechać co sie okazało wtedy kiedy auto zaczyna buczec i kopcic do silnika nie dostaje sie powietrze to znaczy dostaje sie do przeplywomierza a za przeplywomierzem jest juz ponad dwa razy mniejsza dawka niż powinna być?Mechanik powiedział ze przyczyna może być zapchany czujnik ten ktory jest w kolektrze dolotowym albo któryś wierzyk od podcisnienia!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 20 lipca 2013, 12:40 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Albo przymyka się przepustnica, która chyba jest przymykana w trakcie wypalania DPF'a. Więc tak jak BARNABA napisał może to nadal być procedura wypalania DPF-u.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 20 lipca 2013, 15:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 28
Moje BMW: BMW E60 530d Msport
DPF jest na 100 procent wylaczony,tez myslalem ze to dpf ale bylem jeszcze raz u goscia ktory wgrywal mi soft.Wrzucil jeszcze raz moja mape na komputer i powiedzial ze dpf napewno jest wylaczony


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] 530d dziwne buczenie przy cieplym silniku!
PostNapisane: 24 czerwca 2021, 19:07 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46 e61
Kod silnika: M57d30 m57d25n
Witam Forumowiczów. Jestem tutaj nowy na tym forum. Ale akurat mam taki problem jak w tym temacie. Tylko że to jest E61 touring 2005 rok 2.5 177km. Czy problem został rozwiązany? Co było tego przyczyną. Też dpf został wywalony itp... Identyczna sytuacja. Pozdrawiam i czekam aż ktoś coś podpowie bo już nie mam nerwów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 170 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL