BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 04:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 30 lipca 2013, 12:27 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 90
Lokalizacja: Bełżyce
Moje BMW: [E60] 530D
Witam tydzień temu regenerowałem turbine w swoim bmw e60 530d 2003r bo strasznie z niej się lało i w intercolerze było pełno oleju. Po naprawie i wymyciu wszystkich rur i intercolera przejechałem dosłownie 600km i zaglądająć pod spód samochodu napotkał mnie nie miły widok. Z rury łączącej intercoler a turbo przy złączu kapał olej, odpiołem ją zatem i w intercolerze jest znowu pełno oleju. Gość do którego dzwoniłem co mi regenerował turbo powiedział ze to nie turbo leje tylko przez odme wali olej. Dostałem się więć do separatora oleju żeby wymienić filterek a tam sie okazuje ze zamiast filterka jest jakaś wkładka lastikowa składająca się z kilku części. Kurde pomóżcie jeśli ktoś z was wie co z tym fantem zrobić bo ja już jestem zielony. Jak to naprawić zeby ten olej nie szedł do intercolera. Mechanik kazał zebym dorobił sobie jakiś zbiorniczek osobny i tam wyprowadził całe odpowietrzenie i co pół roku z niego wylewał olej, ale to jest partanina jakaś to ma chodzić na oryginale tylko ja nie wiem jak to naprawić. Prosze o jakieś rady. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 30 lipca 2013, 13:21 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Czy przy zakładaniu turbiny, zmieniłeś odmę?
Czy przewody olejowe do turbo były czyszczone?

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 30 lipca 2013, 14:07 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Kolego Twoja odma to już separator, a nie filterek - cały syf zostaje w tym elemencie plastikowym. Czyszczenie jest bardzo proste - ropa, benzyna ekstrakcyjna czy kto co ma tam pod ręką i jedziesz wszystko pędzlem jak leci, żeby wyglądało jak nowe. Oczywiście uprzednio demontujesz wszystko i robisz to na stole, a nie w silniku;). Po czyszczeniu powinno być lepiej. Możesz ewentualnie jeszcze sprawdzić wąż olejowy powrotny z turbiny. Może coś przypchało się.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 30 lipca 2013, 15:49 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 90
Lokalizacja: Bełżyce
Moje BMW: [E60] 530D
Wszystkie przewody od turbo i wszystkie rury razem z intercolerem zostały wyczyszczone. Odmy nie zmieniałem bo tam nie ma co zmieniać bo tam jest separator. Po wymontowaniu separatora nie czyściłem go bo on był czysty i nawet nie było na nim bardzo oleju. Kurde moim zdaniem tam powinien być olej a tam na tym plastiku zamiast filterka był tylko taki osad jakby ze spalin. Hmm... może faktycznie coś jest przytkane ale co??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 30 lipca 2013, 15:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Sam fakt, że z rury Ci kapie olej nie jest OK, to oznacza, że układ nie jest szczelny...


Po drugie wymień ten separator odmy, nie baw się w czyszczenie wg mnie... Koszt ~200zł :oczami: i masz spokój na kilka wymian oleju.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 30 lipca 2013, 19:32 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 90
Lokalizacja: Bełżyce
Moje BMW: [E60] 530D
Ale moim zdanie jest bez sensu wymieniać tą plastikową odme która jest dobra i w dodatku nie jest nawet bardzo zabrudzona olejem. Co to da?? Podejrzewam ze nic. Tam nie miało sie co zapchać ani popsuć. Zbaraniałem całkiem. Przedmóchów do komory korbowej nie ma bo jak wyciągnołem bagnet na odpalonym silniku to nic z bagnetu nie idzie powietrza bo przykładałem zapałke i nic sie nie dzieje. Kurcze już sam nie wiem.:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 30 lipca 2013, 19:39 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
Jedyna droga oleju do intercoolera to niestety turbina, więc albo niefachowa regeneracja, albo Twój mechanik zna inną budowę silnika turbo diesla niż my... Oleju Ci ubywa? Sprawdź jeszcze egr, jak wygląda prześwit.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 30 lipca 2013, 19:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
hammet1, co Ty gadasz, odma wypluwa olej do dolotu, sam miałem olej w IC , co prawda sladowe ilości ale były teraz po wyrzuceniu domy z dolotu mam idealny spokój.


Aczkolwiek to może być tez turbina, bo nie każdy umie je regenerowac....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 30 lipca 2013, 22:43 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Jeśli olej z turbo nie będzie swobodnie spływać do miski, to będzie go wypluwać turbiną. Nawet nową. Dlatego pytałem czy spływ oleju został wyczyszczony.

Odma to nie tylko filterek/plastikowe kanaliki. To także membrana napinana sprężyną.
Jeśli ona nie będzie pracować prawidłowo i ciśnienie pod pokrywą będzie za duże, to ujście znajdzie gdzie indziej, czyli uszczelkami, odmą lub właśnie turbiną.
Żeby reklamować turbo, na początek musisz ogarnąć temat odpowietrzania silnika.
Na doważarce, ciśnienie oleju podawane na wirnik jest wyraźnie wyższe niż to przychodzące z silnika i turbiny podczas doważania(jak są dobrze poskładane) nie ciekną, więc dlaczego przy niższym ciśnieniu w silniku miałyby cieknąć?


Garett w biuletynach zaleca wymianę odmy. Tak samo wiele firm regenerujących zaleca jej wymianę

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 31 lipca 2013, 07:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
co tu dużo gadać? Trzeba wymienić odmę i tyle.

Ale gość wie lepiej - nie odma :) To po co pyta?

Ja miałem po zakupie auta kiedyś tam mokry wąż od IC. Po wymianie oryginalnej nowej odmy (dokładnie do mojego modelu - bo są różne) silnik mam suchy jak pieprz.

Odmę wymieniam nową co dwa lata czyli co drugą wymianę oleju. 200zł mnie nie zrujnuje.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 31 lipca 2013, 07:41 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 36
Posty: 90
Lokalizacja: Bełżyce
Moje BMW: [E60] 530D
Ok w takim razie dziś wybiore się do serwisu bmw po nową odme, może i faktycznie to ta membrana, trzeba spróbowac wszystkiego. Jak zamontuje ją i przeczyszcze węże od odmy to się odezwe. A teraz jeszcze pytanie do kolegi deejeys, w jaki sposób pozbyłeś sie odmy z dolotu?? Ominołes to jakoś?? Może i u mnie by to zdało egzamin. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Po regeneracji turbiny nadal wali olej w intercoler :(
PostNapisane: 31 lipca 2013, 08:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 37
Posty: 1288
Lokalizacja: Inowrocław
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57d25
deejeys napisał(a):
hammet1, co Ty gadasz, odma wypluwa olej do dolotu, sam miałem olej w IC , co prawda sladowe ilości ale były teraz po wyrzuceniu domy z dolotu mam idealny spokój.


Aczkolwiek to może być tez turbina, bo nie każdy umie je regenerowac....



Ty no śladowe ilości to nie kapanie z przewodu do IC jak to opisał autor tematu. Więc na tej podstawie mówię, że to nie odma:D.

_________________
Było: E38 728iA, E36 316iA, E39 520d, E46 320d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL