BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 kwietnia 2024, 02:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Pomocy!!!Wał?Most?Skrzynia biegów? e36 318i...
PostNapisane: 2 października 2007, 10:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: BolesÂławiec
Witam!
Mam kilka pytań do was mam nadzieje ze coś mi pomożecie....z Góry dzieX :)

Posiadam BMW e36 z 1991r. 318...w benzynie
Mam kilka problemow z nim ale pierw chcialem poradzic sie was zeby niebylo ze pojde do mechanika i on mi nawymysla w h... dupereli.

1. Niewiem czy to jest luz w wale napedowym czy tez w moscie...dodam ze most byl wymieniany w niemczech przez jakiegos arcy mechanika niemieckiego--.-- a problem mam z nim taki ze przy jezdzie na luzie i malych predkosciag czuc szarpanie lekkie i stukanie tak jakby byl to luz ale niewiem czy na wale czy tez w moscie...dodam ze krzyzak jestdobrze umiejscowiony i niewyczowa sie w nim luzu.Co to moze byc?

2.Drugi problem jaki mam to drgania samochodu odczuwalne nawet w srodku samochodu czuc jak fotele sie trzesa...a wystepuja one na 2 biegu przy 2,5tys obrotow...i to za kazdym razem chyba ze mocniej dodam gazu to jest mozliwosc ze ten pulap obrotow przejdzie bez trzesien.Co to moze byc?

3.Kiedys moze moja bejca miala kopa a teraz niejest tak jak powinno byc...niewiem czy to wina tego walu czy czego...bo jesli chce przyspieszyc to niezawsze moge...poniewaz jesli za duzo gazu dodam to obrotosciomierz idzie i samochod wchodzi na wysokie obroty i idzie w gore sam obrotosciomierz a samochod wogole nieprzyspiesza (tak jakby wchodzil na "luz" i same obroty szly w gore).Mechanik mowil ze moze to byc wina sprzegla ze tarcza z zaciskami do wymiany.Mozliwe to?

4.Ostatnim problemem jest to ze cos mi wycieka jakies plynyniewiem czy to olej czy co.Wyciekanie plynow moge sprecyzowac w okolice przedniego mostu cos kolo tego niewiem czy to nie czasem ze skrzyni biegow.

Tak wiec prosze pomozcie mi chociaz cos dopowiedzcie bede wdzieczny. Pozdrawiam i dzieki ;)

_________________
Trzeba jezdzic zeby zyc xD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 10:22 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Pyt. 3 Ta bank sprzeglo...skoro wchodza Ci obroty a nie rosnie predkosc "slizga sie" sprzeglo...wymieniaj najlepeij caly komplet...pytaj sie u Stones1 o ceny (ma tanio :) ) ale ta zabawa gdzies okolo 700 zlotych...
Pyt. 4 Jak okolice przedniego mostu???To w BMW jest i tylni most?? :hyhy: :niepewny: , no tylni jest pewnie z tylu :P jesli cieknie Ci z dyfra to olej, jesli ze skrzyni to rowniez olej...w obu przypadkach to niedobrze...
Pyt. 2 Drgania samochodu...hmmm moze to podpora walu byc wyrabana i przenosi jakies wibracje do srodka samochodu...
Pyt. 1 Nie wiem :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 10:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Lokalizacja: BolesÂławiec
hehe maly blad ale chodzilo mi o okolice skrzyni biegow ;p
Dzieki za odpowiedz.
Ale z tym sprzeglem to mnie zagieles cena :| nic tylko powiesic sie za koszta ;p

_________________
Trzeba jezdzic zeby zyc xD


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 października 2007, 11:49 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 42
Posty: 3270
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: E46 325Ci bez dach
Kod silnika: M54B25
Voring napisał(a):
hehe maly blad ale chodzilo mi o okolice skrzyni biegow ;p
Dzieki za odpowiedz.
Ale z tym sprzeglem to mnie zagieles cena :| nic tylko powiesic sie za koszta ;p

Jak skrzynia to na bank olej, niestety...sprawdz to jak najszybciej...co do sprzegla to niestety, kpl sprzegla 470 zeta no i niestety z 200 zlotych robocizna...no chyba, ze sam sie umiesz tym zajac...;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL