BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 maja 2024, 19:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 1 sierpnia 2013, 21:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39 528iA
Kod silnika: M52B28
Witam,

Przeszukiwałem inne tematy, ale nie znalazłem podobnego przypadku - więc opiszę swój.

To moje kolejne BMW, ale to jest wyjątkowo uparte.

Mam problem z BMW E46 323i 170km z 2000 m52b25tu roku mianowicie nierówna praca silnika trzęsie budą i na inpie pokazuje raz duże korekcje na losowo wybranych cylindrach. Auto miało już gaz jedyne co teraz wymieniłem wtryskiwacze na nowe, ale do testów odłączyłem go narazie bo problem jest też na benzynie. Inpa pokazuje cały czas za bogata mieszanka wyczuwana przez sondę lambda.

Wymieniłem już: oleje i filtry, świece, podmieniałem cewki od kumpla ze sprawnej bmw, wymieniłem czujnik wałka rozrządu na wydechu bo pokazywał błąd - kupiłem czujnik febi i założyłem błąd zginął, wywaliłem pompę powietrza wtórnego, odłączałem przepływomierz, nawet wydałem 600zł i kupiłem nowe sondy lambda bosha, wymieniłem separator oleju i wszystkie przewody, wymieniłem gumy przepływomierza, czyściłem przepustnicę i silniczek krokowy, i tu mi ręce opadły... nic nie pomaga.

Mierzyłem ciśnienie na poszczególnych cylindrach i na każdym jest po 12 bar - więc chyba ok i mogę upalone zawory wykluczyć.

BMW dalej nie równo pracuje i czuć co jakiś czas że nie przepala i trzęsie silnikiem, najgorzej jest na zimnym silniku w trybie "ssania" lecz silnik nie faluje, na gazie jest trochę lepiej ale to nie jest to.

W inpie mnóstwo razy kasowałem błędy i adaptację i nic cały czas pokazuje błąd sondy lambda i w zakładce "engineroughness" pokazuje że wykonuje duże korekcje paliwa, czasami na jednym a czasami na dwóch cylindrach.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co jeszcze mogę sprawdzić????? Może ktoś poleci dobrego diagnostę w okolicach Konina lub może Poznania
Nie chciałbym jechać do ASO - to ostateczność


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 1 sierpnia 2013, 22:05 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
Poza bogatą mieszanką INPA nic innego nie widzi?

Nie wiem co rozumiesz przez odłączenie gazu, ale spróbuj zakręcić zawór butli - może centralka gazu nawala i na benzynie puszcza gaz, a na gazie puszcza benzynę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: BMW E46 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 1 sierpnia 2013, 22:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39 528iA
Kod silnika: M52B28
mam odpięte przewody gazu od wtryskiwaczy i zaślepione dziury w kolektorze,
W inpie tylko bł dwóch sond lambda bank 1 i 2


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 6 sierpnia 2013, 00:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39 528iA
Kod silnika: M52B28
Nikt nie ma pomysłu???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 6 sierpnia 2013, 00:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 151
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54b22
Jak masz od kogo podmien se czujnik poł. wału.
ja mialem taki problem że np przy 5K rpm silnik zaczynał nierówno pracować, i po takim zdarzeniu na jałowym także nierówno pyrkał i szarpało budą.
Sprawdzałem czytałem, kombinowałem, 2 mechaników udawało że znają się na bmw dużo gadali a nic nie zrobili.
Trzeci powiedział że zostawi auto i będzie szukał, wyminił mi właśnie czujnik położenia wału i po kłopocie.
W życiu bym nie pomyślał że to może być to. Podczas testów nic nie wykrył że to czujnik daje ciała, podmienił bo podejrzewał że to to.

Nie wiem czy się nie mylę ale chyba gdzieś widziałem że walnięty czujnik poł. wału może przyczyniać się do cieżkiego odpalania, czy masz ten problem?
Czy masz błędy informujące o nie spalonej mieszance?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, 20:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39 528iA
Kod silnika: M52B28
Dokładnie cały czas sondy pokazują niespaloną mieszankę, czyli mówisz, że mój nowy czujnik może być wadliwy i kupić oryginalny ??? Moja pali od strzału, ale trzęsie budą.
Muszę znaleźć gościa co ma taką bmw 323i żeby podmienić ten czujnik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, 21:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 1884
Moje BMW: E92 335i Msport
Kod silnika: N55
ppp3ppp napisał(a):
mam odpięte przewody gazu od wtryskiwaczy i zaślepione dziury w kolektorze

Jesteś na 100% pewny, że nie łapie przez te dziury lewego powietrza?

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 9 sierpnia 2013, 21:33 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1614
Moje BMW: kiedyś było
W sumie jeszcze dochodzi kwestia tego czy centralka gazu nie próbuje włączać gazu i... odcinać wtryski. Wtedy łapie się, że coś nie halo i przywraca im pracę.
Między czasie komp silnika wyłapuje zły skład mieszanki i wali korekcje, które zalewają auto.

Jedź go jakiegoś gaziarza niech odłączy sterownie dla gazu. Ostatecznie sam możesz spróbować jak znajdziesz bezpiecznik centralki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 11 sierpnia 2013, 18:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: 320i
Kod silnika: M54b22
Witam,ja mam E46 M54B22 i dokładnie takie same objawy męczą mój samochód. Jak odpalam po długim postoju to trzęsie autem i czuć nie spalone paliwo. Wymieniałem już chyba wszystko i nic. Kumpel mówi,że to może być wina czujnika temp.płynu który daje parametry do kompa bo jak chwyci troszkę ciepła to jest ok. Ja mam pytanie czy do M54B22 spasuje komputer z M54B25 i czy będzie chodził na jego parametrach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 13 sierpnia 2013, 22:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39 528iA
Kod silnika: M52B28
Właśnie sprawdzałem czujnik temp płynu przy na wężu przy chłodnicy i jego połączenia są zaśniedziałe - spróbuje wyczyścić i sprawdzić czy jest ok? czy w m52b25tu są dwa takie czujniki czy tylko jeden, z tego co przeczytałem to jest jeszcze jeden w bloku silnika pod kolektorem ssącym od strony podszybia czujnik temp płynu/oleju


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 16:21 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Moje BMW: E46 325ti
Kod silnika: M54B25
sprawdz zawor disa, jesli klapka lata tak jak w filmiku na 1:40 to masz do wymiany.

https://www.youtube.com/watch?v=B_HWy9gOymE

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 16:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: 320i
Kod silnika: M54b22
U mnie zawór disa jest ok,a telepanie silnikiem jest. Są dwa czujniki tak jak piszesz i chyba ten w bloku podaje sygnał na ECU.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 17:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39 528iA
Kod silnika: M52B28
DISA u mnie jest OK więc to nie to, myślę że może być to wina któregoś czujnika temperatury co daje sygnał na wskaźniki bo w inpie pokazuje mi temp 168stopni, pytanie czy da się go wymienić bez ściągania kolektora???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 14 sierpnia 2013, 17:22 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 235
Lokalizacja: Lubin
Moje BMW: f11
Kod silnika: 535d
Za nim stwierdzisz że to ten czujni to sprawdź czy inpa ci dobrze pokazuje temp u mnie też tak pokazuje i u kumpla a jest w porządku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 15 sierpnia 2013, 10:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: 320i
Kod silnika: M54b22
Nie wiem czy to ten czujnik podaje sygnał na ECU czy tylko na wskaźnik. Kto wie jak ma być ustawiony poprawnie TPS bo mi na ciepłym pokazuje 9.8.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 16 sierpnia 2013, 10:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: 320i
Kod silnika: M54b22
Dziś odpaliłem auto na zimno z podłączonym lapkiem i wg.scantool otw.przepustnicy jest 9.8,temp.płynu 11,czujnik zasysanego pow.14,na polu było 20 w dodatku auto stało w słońcu. Dziwne bo przepływka pokazywała 9,86 kg i powoli zaczynała spadać do 3,09 kg. Jak auto zaczynało szarpać i go zgasiłem to nie miało błędów,a gdy zostawiłem żeby pracował silnik to okropnie trzęsło autem i po chwili wyskoczył błąd wypadanie zapłonu 6 cyl. co lepsze to jak dodawałem gazu żeby się przepalił to chodził jak subarka i tylko do 2561 obr. Zgasiłem skasowałem błąd silnik osiągnął temp.56 C i wszystko wróciło do normy czyli pracuje normalnie i wkręca się do 6823 tu mam odcięcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 16 sierpnia 2013, 10:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: 320i
Kod silnika: M54b22
Niepokoi mnie jeszcze jedno mianowicie wczoraj dolewałem płynu chłodniczego bo miałem poniżej min. i wcześniej autem mniej szarpało praktycznie mało odczuwalnie,a teraz mocno szarpie w dodatku przez chwilę piszczy szyba pompa wodna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 17 sierpnia 2013, 13:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: 320i
Kod silnika: M54b22
Dziś rozkręciłem sterownik silnika,nie widzę nic uszkodzonego oprócz jednej rzeczy zaznaczonej na czerwono i coś jak głośniczek zazn. na żółto. W skrzynce ze sterownikiem są jeszcze trzy jak by przekaźniki ale od czego one są :niepewny: . Wkleję fotki może ktoś określi czy jest ok,jeszcze jedno pod tylną kanapą znalazłem wtyczkę do niczego nie podłączoną i w bagażniku taką samą wygląda jak by miały być spięte razem. Kto wie co to jest?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 21 sierpnia 2013, 19:06 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39 528iA
Kod silnika: M52B28
Sprawdziłem w moim silniczku są jednak trzy czujniki temperatury.

1. Na przewodzie chłodnicy - który podobno steruje pracą wentylatora i w inpie pokazuje temperaturę około 75stopni czyli ok
2. Na termostacie
3. Z tyłu silnika czyli w okolicach 6 cylindra w głowicy pod kolektorem ssącym

Ciężko jest się dostać do czujnika nr 3, ale rozebrałem podszybie i bez ściągania kolektora dostałem się do niego, ale mam całe ręce pocięte - jak go odpiąłem to wskaźnik temp na liczniku opadł i wartość temp w inpie spadła z 176stopni na -54 stopnie więc myślę że ten właśnie czujnik jest uszkodzony, zamówiłem w ASO (110,00 pln) i czekam...

Pytanie czy to coś pomoże??? Czy sterownik widząc wysoką temperaturę może zubożyć mieszankę???????

Odnośnie tych zdjęć to wątpię żeby ten sterownik był uszkodzony, nie widać na nim żadnych oznak zimnych lutów czy też zaśniedziałych połączeń, a wtyczka którą masz odłączoną myślę że jest to wtyczka od AIRBAG'u od klemy plusowej pirotechnicznej, która przy otwarciu poduszki rozłącza aku, zobacz dokąd prowadzi ten kabel - mogę się mylić oczywiście


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 323i m52b25tu - NIERÓWNA PRACA CYLINDRÓW
PostNapisane: 21 sierpnia 2013, 22:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39 528iA
Kod silnika: M52B28
HURRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Znalazłem problem, jednak nieszczelny był kolektor! Z tyłu od strony serwa wchodzą z boku takie dwa wężyki jeden do elektrozaworu od pompy powietrza wtórnego i obok niego drugi i ten właśnie spadł i tamtędy dostawało się lewe powietrze, teraz silnik pracuje równo, sondy lambda bardzo szybko zmieniają wartości co znaczy że pracują jak należy (w końcu są nowe :) ) I poprawiła się dynamika autka. W końcu jadąc moim coupe mam banana na twarzy.
Zostało mi jeszcze wymienić ten czujnik temperatury żeby mieć poprawne wskazania na liczniku


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL