BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 17:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] M52B28 , czujnik położenia wału - INPA
PostNapisane: 28 sierpnia 2013, 09:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e36 328 Sport
Kod silnika: M52B28
Cześć,

3 lata wstecz wymieniałem czujnik położenia wału na oryginał VDO. Teraz INPA pokazuje że znów jest uszkodzony. Czy spotkaliście się z przypadkiem takiego uszkodzenia oryginału po tak krótkim czasie? Jakieś 30 tys km przejechane. Objawy mam takie jak wcześniej, ale zastanawia mnie czy INPA nie pokazuje błędnie czunika położenia wału a uszkodzony jest czujnik wałka rozrządu. Auto czasem zgaśnie na ciepłym na postoju. Bywa też że przestawi się w tryb awaryjny i muli do 3 tys RPM. Po ponownym odpaleniu jest ok. Błąd kasowałem i znów pojawił się błąd czujnika położenia wału.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M52B28 , czujnik położenia wału - INPA
PostNapisane: 28 sierpnia 2013, 09:53 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 968
Lokalizacja: Szubin koło Bydgoszczy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Garaż: bylo e36 316i
jest e39 523iA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
sprawdz w inpie live data czy nie przestawil sie kąt zaplonu powinno byc 22stopnie jak jest tyle to czujnik wałka jest ok ale jak muli do 3 tys to mogl sie przestawic kąt przez uszkodzony czujnik wałka

_________________
moja srebrna 523iA :)
wejdz i zabacz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M52B28 , czujnik położenia wału - INPA
PostNapisane: 28 sierpnia 2013, 10:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e36 328 Sport
Kod silnika: M52B28
Z tym będzie problem bo LiveData nie działa w E36 bez połączenia przez port RS. Korzystam z interfejsu USB.
Z drugiej strony czy na uszkodzonym czujniku walka rozrządu auto nie pracowaloby caly czas źle? Tak jak napisalem problem występuje cyklicznie.
Po uszkodzeniu czujnika wału logicznie myśląc ECU określi polozenie walu na podstawie wyników czujnika wałka. Nie wiem natomiast czy w drugą stronę też to działa.
Czy spotkaliście się z błędną diagnozą czujnika przez INPA?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M52B28 , czujnik położenia wału - INPA
PostNapisane: 28 sierpnia 2013, 10:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 968
Lokalizacja: Szubin koło Bydgoszczy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Garaż: bylo e36 316i
jest e39 523iA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
przeciez chodzi o silnik m52b28 tak ?? to jak moze nie dzialac live data na zwyklym kablu usb ?? musi dzialac normalnie jak jest uszkodzony czujnik wałka to auto bedzie pracowac normalnie nie widac roznicy w odpalaniu tylko jest słabsze bo kąt wałka sie przestawia co widac w live data oczywiscie mowa jak jest sprawny czujnik wału . a jak jest uszkodzony czujnik waŁU to auto ciężko odpala ale musi byc sprawny czujnik wałka bo inaczej wogole nie odpali

_________________
moja srebrna 523iA :)
wejdz i zabacz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M52B28 , czujnik położenia wału - INPA
PostNapisane: 28 sierpnia 2013, 11:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e36 328 Sport
Kod silnika: M52B28
tak, chodzi o B28 .
Szczerze mówiąc nie sprawdzalem live data, bo z informacji jakie mam wynika ze to nie dziala w E36 ,ale sprawdzę dzisiaj. Dzięki za informację jak sprawdzić czujnik wałka. U mnie auto odpala normalnie i jezdzi normalnie. Takie sytuacji jak opisalem zdarzają się żadko, wiec moze byc problem z diagnoza czujnika walka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: M52B28 , czujnik położenia wału - INPA
PostNapisane: 28 sierpnia 2013, 12:02 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 968
Lokalizacja: Szubin koło Bydgoszczy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Garaż: bylo e36 316i
jest e39 523iA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
to sprawdz live data na sto procent musi dzialac masz sterownik ms41 wchodzisz f5 i w znów f5 analog values 3 tam jest pokazane camshaft position powinno byc 22 na jałowym a 44 podczas jazdy powyzej 2tys obrotów

a co do samego dzialania moze zdarzac sie rzadko bo czujnik walka zaraz przy wtyczce moze miec juz popękane izolacje i przewody a sa ich trzy moge sie stykac i robic co jakis czas zwarcie przez wibracje itp nalezy to sprawdzic w jakim sa stanie bo jak masz czujnik taki jak zalozyla fabryka to na sto procent izolacja jest skruszona

_________________
moja srebrna 523iA :)
wejdz i zabacz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] M52B28 , czujnik położenia wału - INPA
PostNapisane: 28 sierpnia 2013, 13:42 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
bedi_24, Na fejsie USB przy odpaleniu auta momentalnie rozłącza Inpe i nie można oglądnąć LiveData. Też się dziwiłem dlaczego.... no niby silnik z 98roku i powinno działać normalnie a tu zonk. Na USB przy wejściu w zakładkę gdzie są adaptacje wyrzuca błąd a na RS232 nic się nie dzieje i działa jak należy. Natura technologi :)

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] M52B28 , czujnik położenia wału - INPA
PostNapisane: 28 sierpnia 2013, 19:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 192
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e36 328 Sport
Kod silnika: M52B28
Panowie, działa mi LIVE DATA :!:
Wtyczka od czujnika wałka jest ok. Wtyczka od czujnika położenia wału też ( czujnik ma 3 lata). Przy samym czujniku wałka rozrządu kabel wygląda normalnie. Izolacja nie jest nigdzie spękana. Odpinałem czujnik wałka i nie palił- tzn krecilem kilka sekund i odpuściłem.
Wskazania czujnika położenia wałka są ok- zgodnie z tym co napisał bedi_24, Podczas jazdy nie sprawdzałem. Mam wykrzykniki przy wskazaniach engine load i air use of the idle valve, ale auto było na ssaniu i ze zdjętą puchą filtra powietrza wiec to jest ok moim zdaniem. Temperatura cieczy chłodzącej podczas pomiarów doszła do 60 stopni.

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] M52B28 , czujnik położenia wału - INPA
PostNapisane: 29 sierpnia 2013, 07:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 968
Lokalizacja: Szubin koło Bydgoszczy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Garaż: bylo e36 316i
jest e39 523iA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
działa bo musi działac nie ma innego wyjscia wiem co pisze we wszystkich e36 od 96 roku dziala na kablu usb bynajmniej na moim :) engine load sie nie przejmuj kazdy m52 tak pokazuje tak samo air use te dwie wartosci zawsze sa przekrioczone w dis pokaze ci wszystko ok
wazne jest total air use mass czyli to co mierzy przeplywka u ciebie 13 wiec super tyle powinno byc no i polozenie wałka tez ok . reszte wartosci tez masz bardzo dobrze a z tym czujnikiem z tego co opisujesz jezeli go odlaczysz a nie odpala to oznacza ze jednak ten czujnik wału masz padniety bo auto po odlaczeniu walka powinno zapalic a u ciebie jest padniety i nie ma wogole z czego zczytac i nie odpala wiec czujnik do wymiany :/

_________________
moja srebrna 523iA :)
wejdz i zabacz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] M52B28 , czujnik położenia wału - INPA
PostNapisane: 29 sierpnia 2013, 10:08 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 14
Lokalizacja: Mazowieckie
Moje BMW: 320ci
Kod silnika: m54b22
bedi_24 napisał(a):
wazne jest total air use mass czyli to co mierzy przeplywka u ciebie 13 wiec super tyle powinno byc no i polozenie wałka tez ok
- położenie wałka rozumiem pole camshaft position powinno byc ok. 22?

Czy te wartości 13 dla przepływki i 22 dla położenia wałka to w każdym silniku powinny być takie same?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] M52B28 , czujnik położenia wału - INPA
PostNapisane: 29 sierpnia 2013, 10:47 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 968
Lokalizacja: Szubin koło Bydgoszczy
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Garaż: bylo e36 316i
jest e39 523iA
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
nie tyczy sie to m52 w innych silnikach jest inaczej ale bardzo podobnie live data sie troche rozni nie jest wszedzie taka sama nieraz jest duzo wiecej parametrow np m54 albo duzo mnie parametrow m43 m40

_________________
moja srebrna 523iA :)
wejdz i zabacz http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130498
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 121 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL