BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 06:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 19 października 2013, 15:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Znalazłem na allegro sporo aukcji z takim klockami:
Obrazek

Szukałem opinii na temat tych klocków i przeważnie osoby, które ich używały chwalą ten produkt. Wahacze tej firmy są dobrze znane i na forach VAGa wychwalają je pod niebiosa więc producent wydaje się solidny.
Ceny klocków zaczynają się od 50 zł. z przesyłką za komplet i szczerze (aż sam się dziwię) mocno mnie kusi, żeby przetestować.
Ktoś używał?

P.S: Nie chodzi mi o oszczędność, nie jestem typem osoby, która chce na siłę oszczędzać na takich rzeczach, ale tarcze Rotingera też kupowałem za śmieszną kasę i sprawują się bardzo dobrze.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 19 października 2013, 16:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 355
Lokalizacja: Kazimierz BISKUPI
Moje BMW: BMW E46 MP
Kod silnika: M52 B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=115814
ja bym sie skusił..tez czytałem na forach ze ta marka daje rade i lepiej sie sprawdza niz niekiedy seria mowa o wahaczasch...kup i powiedz co i jak z nimi.. :orany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 20 października 2013, 08:44 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 190
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39 523iA
Kod silnika: M52
nie używałem tych klocków, ale miesiąca jeżdżę na roadhouse i jestem zadowolony... znajomy na nic jeździ i polecał je.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 20 października 2013, 08:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3058
Lokalizacja: Herzberg/Tiegenhof
Moje BMW: Z3
StreetFire7, to bmw-sport, kto Ci się przyzna że lata na klockach których komplet kosztuje ~60zł...

Po za tym to musi być niezły syf skoro są takie tanie... Na hamulcach się nie oszczędza(w granicach rozsądku i potrzeb)

_________________
"Jeszcze dziś, nawet po tym, co się wydarzyło w Ronde di Andora bardziej boję się, kiedy wychodzę na spacer, niż kiedy prowadzę auto." RK


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 20 października 2013, 12:41 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Pawel! napisał(a):
Po za tym to musi być niezły syf skoro są takie tanie... Na hamulcach się nie oszczędza(w granicach rozsądku i potrzeb)


Ale ja nie chcę na siłę oszczędzać. Po prostu pytam bo za tarcze rotingera na tył dawałem po 60-70 zł./szt. i są to dobre tarcze, a w cenie śmiesznej...
A co do tych klocków złe opinie słyszę na razie tylko od tych, którzy ich nie używali. Użytkownicy je polecają.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 20 października 2013, 13:02 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 909
Lokalizacja: Tczew
Drogie nie znaczy dobre. Obecnie jeżdżę na ATE - ostatni raz. Klocki na przód za 140 zeta i na prawdę żadnej rewelacji.

_________________
320d Touring - 227 KM i 545 Nm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 20 października 2013, 13:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Ja śmigam na textarach i fajnie hamują, ale chyba mam zacisk rozwalony bo po 15 tys. km prawa strona się skończyła. W przyszłym tygodniu wymienię zacisk i założę nowe klocki. Właśnie dlatego całe to zamieszanie.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 30 listopada 2013, 02:55 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
Zapomniał bym... Zrobiłem na tych klockach już 5 tys. km i sprawują się świetnie, nie gorzej od trzy razy droższych Textarów.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 30 listopada 2013, 03:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
wymieniłeś zacisk, nie wystarczyło wyczyścić i przesmarować jarzm? jak się klocki skończą to napisz ile km na nich zrobiłeś


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 30 listopada 2013, 10:56 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
StreetFire7,

To ja się przyznam że na takich jeździłem w poprzedniej e36. Kupiłem tarcze Bozarto na przód i tył. Na przód były tylko tarcze więc musiałem dokupić klocki a że do tylnych tarcz dano mi klocki TRW to kupiłem i takie na przód. 2 tygodnie jeżdżenia i NOWE tarcze przednie już posiadały widoczne MOCNE rysy i klocki zaczęły piszczeć... I to mocno przy byle muśnięciu hamulca... Pojechałem do pobliskiego sklepu i kupiłem właśnie Master Sport. Miesiąc jazdy i co?? Powierzchnia tarcz ładna i równa, różnic w hamowaniu nie odczułem między Master Sport a TRW ale jakościowo lepsze mi się wydawały. Jak klocki się już ułożyły to rewelka. Ja polecam byłem z nich zadowolony. Nie powiem ci ile zrobiłem na nich KM ale dużo bo tygodniowo robiłem autem 400km.

W obecnym aucie mam ATE gdy kupiłem auto to było z przodu jeszcze pół klocka jak nie więcej, zrobiłem nim 10tyś i już się świeci kontrolka klocków z przodu i mało już klocka zostało a dodam żę ATE STRASZNIE PYLĄ...

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 12:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
zabek napisał(a):
wymieniłeś zacisk, nie wystarczyło wyczyścić i przesmarować jarzm?


Nie, o dziwo hałasowały u mnie same klocki. Mimo, że Textarów była jeszcze połowa, to przy hamowaniu było słychać jak by tarła blacha o blachę... Nie wiem czym to jest spowodowane. Fakt, kupiłem klocki, które leżały w paczce kilka lat u gościa w garażu, ale był to nowiutki komplet, tylko raz rozpakowany.
Do tego zaświeciła się kontrolka zużytych klocków więc pomyślałem, że już po nich. Okazało się, że mechanik z roztargnienia nie założył czujnika gdy wymieniał tylne klocki i takim zbiegiem okoliczności wymieniłem klocki przednie czego w sumie nie żałuję bo z tymi Textarami coś było ewidentnie nie tak, a Master Sporty sobie chwalę ;)

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 14:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
kolego taki klocek nie hamuje tak jak powinien hamować czy Ty o tym wiesz? nie da się oszukać mieszanki w klockach i wspolczynnika tarcia. tego typu czesci mozna zalozyc do hondy civic albo forda fiesty do 1000kg. tarcza bedzie zyla 100 lat. dobre klocki to tylko klocki uzywane na montaze fabryczne czyli nie zadne ate bo ate nie robi klockow tylko na klocku jest napisany system dla ktorego sa zrobione. klocki ate to patent wloski. tarcze import lub zimmermanowskie zalezy od modelu. klocki godne montazu w BMW to ferodo, textar, pagid, jurid. tarcze godne montazu to brembo HC zwykle, HC nacinane MAX oraz zimmermann sport i zimmerman zwykle. DObre sa jeszcze TEXTAR Germany. Ate bierze tarcze od Zimmermanna ale tez importuje je. Dlatego niektore są luks a nie niektore wichrują już teraz prawie każdemu w BMW, czesto sie slyszy nawet na forum nie trzeba wchodzic... Oczywiscie każdą tarczę da sie zaorać montując do niej "klocki hamulcowe", a nie klocki hamulcowe. Jeszcze cos napisze odnosnie mitow jakie nieraz czytam na forach. Brembo to co ma w Dąbrowie fabryke, i tak leci na Włochy. Jest takich fabryk kilka. Tam są dokładnie obrabiane sprawdzane i sprzedawane dopiero z kodem Włoskim (dystrybucja). Nie ma tak, że Brembo ktoś wyprodukuje sobie tak jak Mikode w Częstochowie i ją sprzeda tu w Polsce. Osobiscie jezdze na tarczach BREMBO MAX z klockami Ferodo FDS, aktualnie sprowadzam FCP (trwa to 2 miesiące). Lech z hamulce.net jezdzi swoim Subaru na gladkich Brembo Painted HC i klockach FCP Ferodo. Jakie byście klocki nie założyli z w/w do tych tarcz lub tarcz OE BMW, to bedzie dobrze. Jesli chodzi o kombinacje wentylowanych to ma to sens od 300mm srednicy taka jest zasada, w karłowatej tarczy od Civica nic nie da.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 2 grudnia 2013, 14:42 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 14:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
pawelos666 napisał(a):
kolego taki klocek nie hamuje tak jak powinien hamować czy Ty o tym wiesz?


Kolego, zrobiłem na tych klockach kilka tysięcy kilometrów i te klocki hamują bardzo dobrze, czy Ty o tym wiesz?

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 14:39 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 122
Lokalizacja: Świdnica
Moje BMW: e60 535d++
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154479&start=0
pawelos666 napisał(a):
kolego taki klocek nie hamuje tak jak powinien hamować czy Ty o tym wiesz? nie da się oszukać mieszanki w klockach i wspolczynnika tarcia. tego typu czesci mozna zalozyc do hondy civic albo forda fiesty do 1000kg. tarcza bedzie zyla 100 lat


Poprosze o konkrety :)

Jaka jest mieszanka w ATE,Brembo itp a jaka w Master Sportach ??
Cena rozni sie 2krotnie... moze reklama ? marka ? robi swoje a te tansze wcale nie oznaczaja ze gorsze ? mialem w poprzednich 300 konnych autach zalozone tanie klocki,nie pamietam firm...jakies Hawk itp itd .. upalalem auta na torze i zyly :)
Nie odczulem roznicy od markowych ktore kosztowaly sporo wiecej.
Mialem zalozone tez "znane" klocki i tarcze,jezdze ostro takze mam troche porownania.
Z ciekawosci zamowie tez Master Sporty do siebie.. 270 KM 1500 kg wagi , kolo 19 cali,przetestuje i dam znac bo konczy sie przod i tyl :|


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 14:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
Ja zrobilem 8 lat na 1 tarczy BREMBO HC z miekkim klockiem polskim fomar, auto hamuje idealnie, ale to tylko zludzenie w porownaniu do wysokiej klasy klocka. Kiedy takie auto rozpedzi sie je do >150 wyniki nie sa takie wspaniale. Jezeli ktoś pyta o mieszanke w klocku BREMBO czy BOSCH niby jakosci OE to nie mam dalej pytań. Zreszta kazdy jezdzi na czym chce. Textar kosztuje 110zl. Klocki Ate to dziadostwo. Hawk Perfomance to sa markowe klocki USA tak jak Pagidy czy Ferodo. Tylko że godnymi zakupu są HP+, z ostrzejszych (na amatorskie jezdzenie po torze) Blue, Black. Niech kazdy montuje jak uwaza. Ja bym montowal tylko z firm ktore sa uzywane na OEM/OE. Jak uzywacie nie wiadomego pochodzenia klockow to chociaz tarcze przydaloby sie zalozyc odswiezajaca klocka, scinajaca zeszkloną skorupe. Miekki klocek szybko sie dociera i hamulce szybko się układają, np te textara. Pyli ale bdb hamuje.

wkleje ciekawą rzecz, może przyda się komuś kto myśli grubiej na temat hamulca:

Performance Enthusiast/Light Autocross
# examples: Hawk HPS, EBC Greenstuff, EBC Redstuff, Porterfield R4-S, Axxis Ultimate
# cF=0.41-0.45 (EBC pads have higher cF, Greenstuff has poor performance on heavier cars
# max temp before fade: 700-900°F (some pads may be rated higher)
# light auto-cross and performance street use


Autocross/Light Track Pad/HPDE
# examples: Hawk HP+, Carbotech Bobcat, Ferodo DS Performance, EBC Yellowstuff
# cF=0.46-0.49
# max temp before fade: 900-1100°F
# light track days, auto-cross, and performance street use


Track Pad/HPDE
# examples: Ferodo DS-2500, Carbotech Panther Plus, Mintex C-tech 1155
# cF=0.50-0.55
# max temp before fade: 1100-1300°F
# track days and high-performance street use


Race Pad
# examples: Ferodo DS-3000, Hawk Blue 9012, Hawk Black, EBC Bluestuff, Porterfield R4
# cF=0.56-0.68 (depends on specific race application)
# max temp before fade: 1300°F+ (depends on specific race application)
# track use only

Track Pad/HPDE
# examples: Ferodo DS-2500, Carbotech Panther Plus, Mintex C-tech 1155
# cF=0.50-0.55
# max temp before fade: 1100-1300°F
# track days and high-performance street use

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 2 grudnia 2013, 15:12 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 15:09 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
Paweldsw napisał(a):
pawelos666 napisał(a):
kolego taki klocek nie hamuje tak jak powinien hamować czy Ty o tym wiesz? nie da się oszukać mieszanki w klockach i wspolczynnika tarcia. tego typu czesci mozna zalozyc do hondy civic albo forda fiesty do 1000kg. tarcza bedzie zyla 100 lat


Poprosze o konkrety :)

|


Masz dość szybkie auto więc oszczędzanie na tego częściach układu hamulcowego to raczej nieodp zachowanie. Wiadomo nie trzeba niewiadomo ile przepłacać ale kupić co ze średniej półki -choćby TRW, b. dobre są Tekstary. ATE nie dość, że niemiłosiernie pylą to i nie hamują za specjlanie. Wybór oczywiście zależy od cb. :) Pamiętaj też o płynie i tym, że z czasem zmieniają sie jego właściwości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 15:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
przy m57n sa lepsze hamulce. zreszta to temat rzeka, zalezy jak kto jezdzi, jednemu starczy hart inny hamuje z 200 jadac do pracy. ale slyszalem tez przypadki, że ktos tam zalozyl np tarcze ate do e46 i pogielo odrazu 2, wsadzil mikody i jezdzi 30tys km czy wiecej, import idzie z innych fabryk i radzilbym unikac, u nas w Polsce jest jakas dziwna sytuacja "e mam slabe auto to wrzuce tansze czesci moze zaoszczedze" :wstyd:

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Ostatnio edytowano 2 grudnia 2013, 15:23 przez pawelos666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 15:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 3604
Lokalizacja: Sin City
Moje BMW: E39 525I
Kod silnika: M54B25
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=146009
pawelos666, mam 320d, jeżdżę kupę kilometrów, ale nie pamiętam kiedy przekroczyłem 140 km/h. Na prawdę szukałem chociaż jednej negatywnej opinii o tych klockach od osoby, która na nich jeździła i nie znalazłem żadnej. Wszystkim się dobrze sprawują.
Jak będę już miał auto ok. 300 konne, to wtedy założę sobie EBC. Póki co MS dają radę.

_________________
Obrazek
OCEŃ MOJE E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 15:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
EBC nie zakladaj, Ferodo FDS lepsze duzo, a zamiast czerwonych EBC ceramicznych znacznie lepsze Ferodo FCP śa, mozna tez zolte EBC, ale wole FCP
jakby ktos chcial to mam do sprzedania do 320d 150KM nowy zestaw klockow FDS Ferodo na przod i tyl do E46 oraz nowy zestaw na przod i ty klockow JURID OE BMW, sportowe Ferodo wlasciwie hamują po 2500-3000km, mam tez nowy komplet tarcz OE BMW na obie osie, oraz Textar PRO 03 na obie osie. wszystko nowe nie tykane zostalo po aucie kolegi, moge skompletowac calosc. bedzie ogloszenie na gieldzie

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Klocki hamulcowe Master Sport
PostNapisane: 2 grudnia 2013, 16:31 
Offline
Forumowicz

Wiek: 39
Posty: 122
Lokalizacja: Świdnica
Moje BMW: e60 535d++
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=154479&start=0
Pawelos666 z tym co napisales wyzej zgodze sie ale z ciekawosci wloze sporty do siebie,( z ciekawosci nie oszczednosci :cisza: )z przodu mam zalozone nowe tarcze zimmermann,do tylu wrzuce tez raczej zimmermany gladkie.
Ciekawe ile klocki wytrzymaja w takim zestawieniu :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 151 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL