BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 kwietnia 2024, 07:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] Wczoraj kupiłem, od jutra naprawiam! Pomóżcie:)
PostNapisane: 14 października 2007, 22:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Lubin\WrocÂław
Witam wszystkich.
Wlasnie zarejestrowalem sie na Waszym forum i z tego co widze to bede spedzal tu sporo czasu :) Wczoraj kupilem BMW E39 520i z 1996 roku i ze cena byla niska, to auto ma pare rzeczy, ktore przydaloby sie poprawic. Teoretycznie pali i jezdzi, ale ze samochodem jezdzi mi sie po prostu wspaniale i zakochalem sie w nim od pierwszego wcisniecia gazu, chcialbym je doprowadzic do stanu idealnego (powiedzmy - idealnego). W zwiazku z tym prosilbym Was o pomoc jak dobrze i najmniejszymi kosztami zalatwic wszystkie wymienione problemy.

Oto lista rzeczy do poprawek:

- zderzak przedni i tylni (sa troche wysluzone, lepiej dac do klejenia\spawania czy kupic nowe?)

- wytarty, mocno zniszczony fotel kierowcy (oplaca sie go jakos zszywac\naprawiac czy kupic nowy? Z tego co juz patrzylem na allegro to raczej nikt nie kwapi sie zeby sprzedac jeden fotel kierowcy, wszyscy wola komplet. Myslalem ewentualnie nad skórą, po jakim przebiegu w BMW nie oplaca sie kupowac skóry?)

- hamulec reczny praktycznie nie trzyma (gosc na przegladzie mowil ze trzeba przeczyscic po prostu jakies wklady? )

- nie dziala klakson,

- nie otwiera sie tylnia lewa szyba, stawiam ze nie dziala podnosnik? Prawa tylna szyba troche skrzypi przy otwieraniu, mozna cos z tym zrobic?

- schowek sie nie otwiera,

- nie dziala pilot od centralnego (wystarczy zmienic baterie?),

- bagaznik otwiera sie tylko przyciskiem z kabiny, kluczykiem nie dziala,

- swiatla sa za nisko a te pokretla nie dzialaja (moze niekoniecznie sa zuzyte tylko ktos je zle spasowal jak zmienial zarowke?),

- jedna rzecz mnie jeszcze zastanawia. Kiedy auto jest wylaczone to gdy nachylam sie przy panelu gdzie jest klima, ogrzewanie itp slychac takie ciche brzeczenie, troche dziwne, zwazywszy, ze auto jest wylaczone. Ma ktos z Was jakikolwiek pomysl co to mogloby byc?


To by bylo na tyle, przynajmniej narazie.
Bylbym wdzieczny za wszelkie przydatne porady. Zaznaczam ze jestem strasznym laikiem jesli chodzi o mechanike,elektronike samochodowa wiec prosilbym o bardzo dokładne porady :) Mieszkam na Dolnym Slasku, Wroclaw\Lubin wiec gdyby ktos znal warsztaty gdzie warto sie przejechac, byloby super.

Z gory dzieki za pomoc.

P.S. W profilu zaznaczylem ze mam E39 a na forum podswietlaja mi sie na żółto posty ktore w nazwie maja E32. To przypadek czy musze cos zmienic w ustawieniach?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2007, 22:18 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Puschkin napisał(a):
P.S. W profilu zaznaczylem ze mam E39 a na forum podswietlaja mi sie na żółto posty ktore w nazwie maja E32. To przypadek czy musze cos zmienic w ustawieniach?


Witaj , na żółto podświetlają się tematy w których ktoś komuś pomógł i nie jest to związane z Twoim profilem :)

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wczoraj kupiłem, od jutra naprawiam! Pomóżcie:)
PostNapisane: 14 października 2007, 22:28 
Troche masz tych napraw, po kolei....
* zalezy jaki jest stan zderzakow, podeslij fotki, wtedy bedziemy myslec co z nimi zrobic
* fotel lepiej kupic nowy albo powierzyć prace dobremu tapicerowi
* reczny-podjedz do mechanika, najlepiej jakby wystarczylo naciagnac linke
* nie dziala klakson, nie dziala regulacja wysokosci swiatel- obstawiam, ze auto jest po kolizji, klakson nie dziala, bo nie jest podlaczony, sprawdz w ogole czy masz poduszke.
* co z ta lewa tylna szyba? jak uzywasz przycisku do opuszczania to slychac cos? jezeli tak to albo spadla linka albo padl mechanizm, jezeli nie slychac to nie dochodzi prad
* ze schowkiem podjedz do osob, ktore zajmuja sie dorabianiem kluczy (powinni sie do tego dostac-jezeli sa dobrzy w swoim fachu)
* z pilotem, mozliwe, ze padly baterie albo zanikl sygnal.
* panel climy ciagle chodzi, bo masz uszkodzonego jeza, dwa dni auto postoi nieodpalane i bateria Ci padnie.


wrzuc zdjecia nowebo nabytku.

pozdro


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 października 2007, 22:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Lubin\WrocÂław
To co mam zrobic z tym panelem klimy? To tak najpierw, reszta zajmiemy sie od jutra, wszystko dokladniej opisze tylko prosilbym zeby mi ktos szybko odpisal co z tym panelem klimy zeby bateria nie padla.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 07:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 288
Lokalizacja: xxx
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t ... anel+climy


Tutaj masz odpowiedz do tematu climy i calego tego JEŻ-a :)


Pzdr from Lubin :super:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 08:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Lubin\WrocÂław
No i auto nie odpala, stalo 3 dni w garazu. Jak powinien byc naladowany akumulator? Tzn. jakie napiecie itp?

Pozdro z Lubina Adik. Jakie osiedle?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 08:58 
Puschkin napisał(a):
No i auto nie odpala, stalo 3 dni w garazu. Jak powinien byc naladowany akumulator? Tzn. jakie napiecie itp?



laduj tak, zeby odpalil :).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 10:16 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Puschkin, rozładował Ci się aku przez ten wiatraczek w panelu Klimy który cały czas chodzi :(

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 10:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Lubin\WrocÂław
Wiem, ze dlatego wlasnie:) Wlasnie zaraz go bede ladowal.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 10:39 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Puschkin, masz dwa wyjścia albo wymienić Jeża , albo ominąć jeża i podłączyć Panel Klimy pod zapłon , ale wtedy nie będzie Ci działał przycisk REST

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 12:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Zderzaki lepiej wymienic na dobre uzywki,tak samo tapicerke,jak mi piszczala szyba to pomoglo WD40(przy otwartej szybie popsikalem uszczelke od wewnatrz).Co do klaksonu to sprawdz kable moze sie cos obluzowalo,jak nie to kup nowy.Z klapa bagaznika to mialem tak samo i znow pomoglo WD40.Co do ustawienia swiatel i opuszczania szyby to proponuje mechanika.Mi tez klima brzeczala i tak jak BIALY mi poradzil rozebralem panel,nasmarowalem i wyczyscilem wiatraczek i jest ok.

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Ostatnio edytowano 15 października 2007, 12:15 przez spider, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 15:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Lubin\WrocÂław
biały napisał(a):
Puschkin, masz dwa wyjścia albo wymienić Jeża , albo ominąć jeża i podłączyć Panel Klimy pod zapłon , ale wtedy nie będzie Ci działał przycisk REST


Powiedzmy ze przycisk REST jestem w stanie przebolec:) Ale czy oprocz tej funkcji beda jakies jeszcze negatywne skutki niewymieniania jeża? Z tym zaplonem to rozwiazanie tymczasowe czy na stale powinno byc ok? Mam z tym jechac do mechanika?:)

Dzieki chlopaki, naprawde duzo mi pomagacie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 16:12 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Puschkin, ja mam zrobione z tym zapłonem u siebie, poniewaz jak to robiłem jeszcze nie było forum i nie wiedziałem co jest z tym nie halo , ale oprócz przycisku REST nie ma innych ubocznych skutków tego obejścia "Jeża". Z tym obejściem "Jeża" to jedź do elektryka-elektronika :)

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 listopada 2007, 22:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Lubin\WrocÂław
Chlopaki doradzcie cos bo nie wiem co o tym myslec. Kupilem jeza w salonie BMW (280zl) i wymienilem go wczoraj (a wlasciwie Adi mi wymienil - dzieki!) ale nadal slysze to brzeczenie w panelu klimy :kwasny: Jak dowiedziec sie czy wymiana jeza poprawia sytuacje? A moze jednak to nie byla wina jeża i wydalem kase na darmo?

I jeszcze jedno pytanie, gdzie jest zamocowany klakson?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 listopada 2007, 23:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: £AGÓW LUBUSKI
moim zdaniem wydałeś kase na jeża w błoto wystarczy wiatraczek wyczyścić i nasmarowac żeby przestał pierdzieć ja też tak miałem. Wiatraczek pracuje tak czy inaczej cały czas bo te typy tak mają

_________________
norbi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 listopada 2007, 00:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Lubin\WrocÂław
No to jak w koncu? Bo wszyscy od razu zgodnie stwierdzili ze bankowo jeż a teraz sie okazuje ze jakis wiatraczek mam przeczyscic :kwasny: W sumie to brzmi dziwnie zeby nasmarowanie wiatraczka mialo wplyw na to czy panel klimy chodzi i rozladowuje akumulator po wylaczeniu auta? Doradzcie cos bo jestem w kropce.

No i co z tym klaksonem? Gdzie szukac przyczyny usterki? Gdzie jest w ogole zamontowany? Bo jak bede wiedzial gdzie to pewnie sam dam rade to zrobic.


Ostatnio edytowano 10 listopada 2007, 00:13 przez Puschkin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 listopada 2007, 00:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: £AGÓW LUBUSKI
to w końcu jak jest chodzi panel klimy czy tylko wiatraczek słychać bo jak wiatraczek to wystaeczy wyczyścić znajduje się pod panelem jak masz lipe aku to ci wysiada

_________________
norbi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 listopada 2007, 00:16 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 54
Lokalizacja: Lubin\WrocÂław
No klima nie chodzi jak auto jest wylaczone ale ciagle cos tam brzeczy wiec mozliwe ze ten wiatraczek. Auto stalo 2 dni w garazu i rozladowal sie akumulator. Wymienilem jeza i dalej brzeczy ale czy rozladowuje akumulator - nie wiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 listopada 2007, 00:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 13
Lokalizacja: £AGÓW LUBUSKI
Na sto ten wiatraczek wyczyść i zobaczysz jak będzie a aku to mi się wydaje że masz do wymiany. Zamiast na jeża lepiej mogłeś aku nowe kupić u mnie chodzi cały czas ten wiatraczek dodatkowo ogrzewanie postojowe i aku nie wysiada

_________________
norbi


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 listopada 2007, 00:25 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 7452
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=53724
Puschkin, wiatraczek wyczyść i nasmaruj , wiatraczek jak masz sprawnego jeża powinien się po X czasie wyłączyć od wyłączenia zapłonu , nie wyłącza się od razu.

_________________
11.Bądź wierny marce BMW, uwielbiaj ją i nie pożądaj innej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 59 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL