BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 11 maja 2024, 00:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 15 października 2007, 17:17 
Czy ktoś wie dlaczego po włączeniu auta zaświeca się kontrolka oleju koloru żółtego na ok 15sekund i gaśnie .Auto po wymianie wszystkich płynów i oleju stan ok.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 17:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 10112
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M4 M6
moze to nie kontrolka oleju tylko wyświetla ci sie żebyś wymienił olej - oil service - może twój mechanik nie wykasował komputera....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 17:29 
do wykasowania inspekcja i tyle


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 października 2007, 20:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 105
Lokalizacja: KrakĂłw
dokładnie tak jak napisał dzikus wszysto jest ok pokazuje czy nie jest zamało oleju czasami jak cały czas swieci a stan oleju jest ok to sie przywiesza czujnik!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, 12:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 50
Posty: 474
Lokalizacja: Południowa granica
Moje BMW: E60 530xi
Kod silnika: N53
Hmm, chyba ma być inaczej. Po przekręceniu kluczyka powinna się zapalić kontrolka oleju ale na czerwono i zgasnąc po odpaleniu auta. Na pomarańczowo świeci wtedy jak jest za mało oleju. Przynajmniej to tak wygląda z instr. W dodatku po wyłaczeniu zapłonu zapalenie na pomarańczowo kontrolki oleju też wskazuje niski poziom.

Pozdro.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 11:12 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M47
witam podepnę się pod temat u mnie też ten czujnik niskiego poziomu oleju szwankuje, czy jazda z wypieta wtyczką od tego czujnika coś da? Znaczy czy będzie się zaświecała kontrolka zółta oleju. Czy można jakoś to obejść? Bo kupować nową cześć za 300zł żeby pochodziła 4 miechy to przesada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 12:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 174
Moje BMW: E46 320D
Kod silnika: M47TU
madmac87 napisał(a):
witam podepnę się pod temat u mnie też ten czujnik niskiego poziomu oleju szwankuje, czy jazda z wypieta wtyczką od tego czujnika coś da? Znaczy czy będzie się zaświecała kontrolka zółta oleju. Czy można jakoś to obejść? Bo kupować nową cześć za 300zł żeby pochodziła 4 miechy to przesada.

Ale świeci Ci się cały czas? bo jeśli tak jak mi, prze kilka sekund po odpaleniu to chyba nie przeszkadza i szkoda kombinować. Swoją drogą ja się szarpnąłem i kupiłem ori, po ok 2 miechach znowu to samo. Szkoda kasy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 19:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 218
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46 328i
Kod silnika: M52B28
jak swieci dlugo na zolto po wlaczeniu zaplonu to czujnik poziomu w misce do wymiany, standardowa usterka

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 21:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M52TUB20
Witam można go wyłączyć ncs-em


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 21:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 69
Moje BMW: e46
Kod silnika: m47
biesiu napisał(a):
Czy ktoś wie dlaczego po włączeniu auta zaświeca się kontrolka oleju koloru żółtego na ok 15sekund i gaśnie .Auto po wymianie wszystkich płynów i oleju stan ok.



użyłeś wyszukiwarki? bo wydaje mi się, że nie....
było tyle razy...
uszkodzony czujnik poziomu oleju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 22:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M47
tak wiem ze jest uszkodzony ale się pytam czy mozna to jakoś wyłączyć lub obejść. A mi świeci różnie ale nigdy odrazu po zapaleniu samochodu. Tylko jak np przejade pare km i zaswieci się na jakieś pare sekund i zgaśnie . Dzisiaj miałem odziwo spokój. A gdzie to można wyłączyć ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 23:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 21
Moje BMW: E46 320i
Kod silnika: M52TUB20
Kolego jak umiesz się posługiwać programem ncs to w module kmb jest tam opcja WARNUNG_MOTOR_OELSTAND aktiv zamieniasz na WARNUNG_MOTOR_OELSTAND nicht_aktiv i żółtej kontrolki już nie zobaczysz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 1 grudnia 2011, 23:45 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 62
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Moje BMW: e46 323Ci Penera
Kod silnika: M52TUB25
dokladnie tak jak mowi DominikE36, :hyhy:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 2 grudnia 2011, 14:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
madmac87 napisał(a):
tak wiem ze jest uszkodzony ale się pytam czy mozna to jakoś wyłączyć lub obejść. A mi świeci różnie ale nigdy odrazu po zapaleniu samochodu. Tylko jak np przejade pare km i zaswieci się na jakieś pare sekund i zgaśnie . Dzisiaj miałem odziwo spokój. A gdzie to można wyłączyć ?


Kup litr oleju dolej 0,5 i sprawdź czy będzie to samo ja miałem to samo dolałem i przestała się zapalać w trakcie jazdy, teraz zapala mi się po odpaleniu jakieś i po chwili gaśnie. Jak u ciebie nie pomoże to odlej z powrotem te 0,5 oleju

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 2 grudnia 2011, 23:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: E 46
Kod silnika: M47
kolego jak już wcześniej pisałem olej jest na MAX nawet troche więcej .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Żółta kontrolka oleju
PostNapisane: 3 grudnia 2011, 12:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
U mnie też był właśnie i dlatego nie czaje tego wszystkiego. Tylko stan oleju powinno się sprawdzać 5 min po zgaszeniu auta.

Dodatkowo !!! Piszę to dlatego że !!! do 6 garowych betek wejsc powinno 6,5 litra oleju u mnie weszło 5L i pokazuje max !!! dlatego uważam że można dolać.

Zlałem olej na prosto przestał praktycznie leciec a że korek spustowy oleju jest po prawej str to podniosłem auto z lewej strony no i zaczęło dalej cieknąć. I takim oto sposobem mam w aucie 5-5,5L oleju i niby jest max a kontrolka itak czasem przyświeca jakiś czas temu mi się zapalała prawie zawsze po zgaszeniu auta po ponownym przekręceniu kluczyka gasła. Dodatkowo czasem po przejechaniu kilku km zaświecała sie w trakcie jazdy gasiłem zapalałem auto i już nie świeciła. Dolałem oleju i przestała się zapalać ale po chwili zaczęła się zapalać na 10 sek chwile po odpaleniu auta. Niebawem przeprowadze test doleje z 1L oleju i zobacze czy dalej się będzie zapalać.

Nie wydaje mi się aby 1,5L oleju gdzieś w aucie zalegał biorąc pod uwage że specjalnie je podnosiłem maxymalnie żabką tak by wszystko wyciekło. Olej spływał z godzinke przy czym przez okolo 40 min to tylko drobne kapanie.

Osobiście tak bardzo mnie to drażniło że zlałem cały olej i zliczyłem ile go jest w aucie i tak jak napisałem było 5L na zgasonym (na sucho) 2mm ponad miare 5min po zgaszeniu na max Dlatego też nie wiem czy jest problem z miarką czy co . Lada dien kupie 1L i sprawdze czy u mnie to coś da ;)


no i widzisz kolego Palermos, nie wiem czy najpierw Ci dziękować, czy płakać, czy odwrotnie poziom oleju dobry, bo bagnet zły, wycofany z BMW 1433493 dłuższy od poprawnego o te 6-7 mm, tak to sie rozwiązuje sprawy, czyli problem nadal aktualny, poziom na starym odznacza minimum i nadal nie wiem o co kaman
pozdrawiam.
Spotkałem się z taką wypowiedzią a mam włąśnie taki nr bagnetu czy ktoś coś na ten temat wie ?

Jeszcze dziś sobie chyba sprawdze osadzenie bagnetu czy nie było kombinowane .

P.S
Do m47 5 albo 5,5 L powinno wejsc ;)

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL