BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 12:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E30] wystrzały z przepływki przy zimnym silnku
PostNapisane: 12 czerwca 2006, 22:08 
Witam mam problem z moja bunia,tak naprawe od kąd jakupiłem miała walnietą przepływke (ma instalacje lpg)przy odpalaniu silnika gasnie, tak około 2 razy za 3-cim odpala i chodzi nierówno (według mnie za niskie obroty około 500 czasami nawet ponizej)przy szybkim dodaniu gazu czasami wystrzela z przepływki (tzn,przy przełanczaiu na gaz automatycznie mi sie przełancza gaz po przekroczeniu 1500 obr/min) jezdze do mechaniora który ponoc dobrze zna sie na beemkachi i na instalacjach dazowych ,których sporo montuje,wymieniłem świece na ngk przewody ponoc sa dobre,tak stwierdził(ponoc spec i były własciciel kilku bmw)wyczyścił mi kopółke i ponoc jest git wyregulował mi gaz powymieniał mi wszystkie pierdoły przy gazie i dalej nic zmieniłem pprzepływke na ponoć ideał nie jezdzony na gazie (tyle,że od 20i,)
i troszke lepiej żadziej szczela ale na paliwie nie moge jechać przerywa szarpie,ganie i wogóle do d...py,na gazie jak juz przełączy to jest git ciągnie rewelka.ale słyszłałem od znajomego który miałw swoim dorobku sporo bmek ,w tym m power e-30,mówił jak nie jezdziłem na paliwku to niewiem co potrafi e -30 325i, pomocy mam zmienic mechanika jak tak to na jakiego mieszkam w cz-wie niewiem co mam począć z moja e-30stka pozdrawiam wszystkich fforum-owiczów


Ostatnio edytowano 2 grudnia 2006, 20:37 przez pp1001, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 czerwca 2006, 14:33 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Jeśli na gazie strzela i masz już pewność, że nie jest to wina elektryki zapłonowej tj. kabli wysokiego napięcia, swiec, kopułki, palca to pozostaje zły skład mieszanki (za uboga). Przyczyną wystrzałów w kolektorze dolotowym mogą też być nieszczelne zawory ssące (rzadko).
Jeśli auto źle chodzi na benzynie, to przyczyn może być jeszcze więcej.
Sprawdź wtryskiwacze, czy nie są zapieczone.
Najlepiej jednak by było poszukać dobrego mechanika.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2006, 06:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Ja też mam zagazowaną bunie, i na gazie chodzi o niebo lepiej niż na paliwku - tylko że w moim przypadku to chyba juz wałek ma zjechane krzywki, krokówka też nie jest idealna... Jeśli dalej szukasz pomocy podjedz na ul. wały dwernickiego. Na samym poczatku jak wjeżdzasz od cmentarnej po lewej, za myjnią :)
Serwis Bmw. Chyba że już tam byłeś to wpadnij jeszcze na ul Długa na Błesznie :)

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2006, 10:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Lokalizacja: radom
Moje BMW: VW Passat B5 kombi
Kod silnika: AFN 110KM
Cytuj:
na gazie chodzi o niebo lepiej niż na paliwku - tylko że w moim przypadku to chyba juz wałek ma zjechane krzywki

a na gaze krzywki już są w porządku?

ja podmieniłbym aparat zapłonowy.

pozdrawiam

_________________
cieszę się, jeśli komuś pomogłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL