BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 19:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 21 stycznia 2019, 17:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Miałeś fabryczny akumulator? Jaki był? Jaki masz wpisany w sterowniku? AGM nie jest konieczny, ale jest lepszy, więc jak cena Cię nie odstrasza to warto.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 22 stycznia 2019, 06:20 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 275
Lokalizacja: DDR
Moje BMW: E61 535
Kod silnika: Dizel :P
Niestety-Stety nie byl juz fabryczny tylko Bosch Zwykly 110Ah.
W auto wkodowany byl 90Ah ale niestety CARLY nie mowi jaki typ :cisza: Innego softu tu nie mam niestety.
Patrzac po VIN Pany z Monachium przewidzieli 110Ah zamiennie z 90Ah AGM wlasnie.
Z tego to sie doczytalem to AGM pakowano glownie do aut z Webastem i/lub Start-Stop. U mnie ich brak
:cwaniak:
Zamowilem 110Ah Boscha. To bylo najszybciej dostepne i oto tez chodzilo.
Martwi mnie ze nawet znalezienie AKU do tego auta przypomina fizyke kwantowa :rotfl:

_________________
:D Wer später bremst bleibt länger schnell :D

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 22 stycznia 2019, 16:56 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57D25TU
Witam Panowie,
Po naładowaniu i zakodowaniu miesięcznego aku który po zakupie nie zakodowalem, a teraz po kodowanie póki co jest ok, chociaz martwi mnie jeden temat, mianowicie po odpaleniu auta pokazywalo kilku godzinach postoju godzinach postoju pokazuje 11.6 -11.8 i kiedy auto kilka minut pochodzi na wolnych zaczyna z chwilą spadać do ok 10.6-10.9, ale kiedy podniósł mu obroty pedałem gazu do ok 1700-2000 to raz po raz ladowanie skoczy na 14.1-14.3 i wtedy juz tyle pokazuje do momentu kiedy go zgas ze. A gdy go po chwili znów odpale jak autożsamia jest trochę rozgrzane to pokazuje 12.6-12.8 i po delikanim przekazywaniu na 1700-2000 obr wskakuje znów na 14.1-14.3 i tak trzyma nawet kiedy są włączone odbiorniki obciazające. Trochę się rozpisałem ale tak to wygląda. Podpowie ktoś jak to powinno wyglądać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 22 stycznia 2019, 19:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Na pewno nie tak, jak nie masz skoków napięcia aż w okolice 17V to regulator zostawiłbym w spokoju a zajął się samym altkiem, wcześniej oczywiście warto sprawdzić połączenia.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL