BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 00:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 18 maja 2014, 21:04 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 20
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E60 520D
Witam!
Mam problem najprawdopodobniej dotyczy on akumulatora, ale tego nie jestem pewien w moim BMW E60 2007 r. 520 D :/
Sytuacja jest następująca, po zimie akumulator był już w słabej kondycji (auto w zimie praktycznie tylko stało w garażu, rzadko uruchamiane), więc postanowiłem go doładować, odłączyłem klemę z "-" i podpiąłem do ładowania na noc.
Rano po podłączeniu klemy auto odpaliło bezproblemowo.
Następnie po ok. 2 tygodniach nie odpalania próbowałem uruchomić auto, które ku mojemu zdziwieniu ani drgnęło :(
Wg mnie wszystko wskazuje na akumulator, bo auto ledwo otworzyło się z kluczyka, lampki w środku na chwile się zapaliły, ale od razu zgasły i auto oczywiście nie odpaliło (nawet nie próbowało zakręcić, jednym słowem dętka :/ ).
Pytanie czy to akumulator padł, czy może po moim naładowaniu akumulatora i ponownym podłączeniu o czymś zapomniałem, coś trzeba było w komputerze zresetować czy coś?
A jeśli trzeba by już wymienić akumulator to aktualnie mając 90 Ah mogę zamontować 85 Ah Centra Futura (taką ilość Ah akumulatora zaleca Centra do tego modelu na swojej stronie) i czy wówczas trzeba coś przeprogramowywać w komputerze?

Z góry dzięki za wszelkie rady i podpowiedzi!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 19 maja 2014, 14:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 179
Lokalizacja: Radzyń
Moje BMW: E36
Kod silnika: M50B20
Jak chcesz mieć pewność to zobacz jakie ma napięcie akumulator i tyle w tym temacie.

A w tych autach jak sie ładuje akumulator się nie zdejmuje klem tylko sie ładuje na założonych. Teraz jest możliwe będziesz musiał pod kompa podpiąć i dopiero będzie wszystko w szyku,lecz nie mam 100% pewności :hyhy:

Jak zle mówię niech ktoś mnie poprawi :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 19 maja 2014, 15:57 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Kolega Mat3o ma rację i nie powinieneś odłączać akumulatora podczas ładowania ponieważ IBS co kilkanscie sekund sczytuje różne parametry baterii nawet podczas kiedy samochód jest uśpiony i dzięki temu wie jakim prądem ładować baterię, natomiast po takim zabiegu jaki zrobiłeś aku przez pewien czas był ładowany za wysokim prądem przez co skraca się jego żywotność. Dlatego też przy wymianie na nowy aku o tej samej pojemności wymagana jest rejestracja nowej baterii a w przypadku innej pojemności trzeba przekodować pojemność AH kompem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 19 maja 2014, 19:10 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 41
Posty: 20
Lokalizacja: PL
Moje BMW: E60 520D
Dzięki Panowie za info, w takim razie nabieram kierunek na sklep z nowymi aku i potem jego rejestracja, miejmy nadzieje, że to załatwi temat :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 19 maja 2014, 21:38 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Pierw to sprawdź lepiej czy coś nie kradnie prądu na postoju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 20 maja 2014, 06:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
BMW E60 przed każdorazowym odpaleniem auta wykonuje test napięcia i różnych parametrów zanim odpali - jeżeli jest zbyt małe to zachowuje się tak jakby akumulatora nie było wcale czyli nawet nie "piśnie" rozrusznik., ponieważ układ wyłącza obwód zapłonu.

Teraz musisz kupić nowy akumulator - kup o większej pojemności są trzy wersje do Twojego auta.
Jeżeli auto jest z Włoch to aku jest standardowo mniejszy. Kup o zwiększonej pojemności najlepiej Vartę 12V100Ah830A.Największe są montowane w autach ze Skandynawii.
W otworze tam gdzie masz aku odkręcasz blachę mocującą i przesuwasz ją dalej - są trzy różne otwory. Nie jest ważna przy zakupie długość ale ważna jest szerokość kupowanego akumulatora. Oryginalny akumulator w ASO jest drogi bo około 1000zł z adaptacją.
Ja proponuję Tobie zakup Varty (jako jedyna jest produkowana w Niemczech - bosh to czajna) do tego adaptacja akumulatora z Inpy lub Dis-a i po kłopocie .

Akumulator w E60 musi być w dobrym stanie, w przeciwnym razie auto robi różne cuda z choinką na zegarach włącznie.

Prądu raczej Ci nic nie kradnie. Ja miałem to samo - autem w zimie nie jeżdżę. NIby aku był dobry jeździłem niby odpalał potem nagle nie itd itd. W końcu kupiłem nowy i jak ręką odjął.:))

Starego aku nie wyrzucaj - świetnie nadaje się do starszyh aut bez takich układów testowych ja w e60 i tam jeszcze posłuży ale w E60 już nie.

ps. widzę że masz 2.0 d a nie 3.0d więc może trochę przesadziłem z pojemnością:))) W każdym razie ponieważ Twoje auto zimą nie jeździ to kup aku o zwiększonej pojemności. W instrukcji obsługi masz wykaz róznych wersji również tych wzmocnionych.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 20 maja 2014, 14:58 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Pojemnosć i rodzaj aku zależna też jest od wyposażenia dodatkowego, w moim przypadku 520d z niemieckiego rynku ale posiadam Webasto i fabryka wsadziła największy akumulator AGM.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 20 maja 2014, 15:03 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Dopuszczalne są 5 rodzai aku.
80Ah zwykły
90Ah zwykły
110Ah zwykły
80Ah AGM
90Ah AGM - ten był montowany w parze z ogrzewaniem postojowym(SA536)

100Ah nie został przewidziany przez producenta samochodu, mimo że katalogi takie jak intercars pokazują takiego

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 1 marca 2015, 16:05 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Witam, teraz mnie dopadły problemy a akumulatorem w technologii AGM, wczoraj podłączyłem inteligentny prostownik Bosch C3 który zaczął ładować i po 1 minucie pokazał że bateria naładowana a w rzeczywistości miała 11.99V - 12.00V ale zostawiłem podłączony na noc. Dzisiaj poszedłem z miernikiem sprawdzić stan naładowania akumulatora + ładowanie alternatora i poniżej przedstawiam film z podglądem na zachowanie się napięcia podczas otwarcia samochodu a potem uruchomienia silnika.

Jeśli ktoś obeznany mógłby coś podpowiedzieć był bym wdzięczny.


https://www.youtube.com/watch?v=R4MNWmf ... e=youtu.be


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 1 marca 2015, 17:14 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 136
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e36
Wygląda cacy. :ok:

_________________
Stowarzyszenie Moto Sport Gliwice


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 1 marca 2015, 17:36 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Simon623 napisał(a):
Wygląda cacy. :ok:


Dlaczego tak uważasz ?

Komunikat o rozładowanym aku pojawia się przy włączeniu zapłonu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 1 marca 2015, 18:25 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 136
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e36
Na starcie masz 12,5V czyli ok. Maksymalnie aku wykazuje zazwyczaj 12,6-12,7 w temp pokojowej niepodlaczony do odbiornikow pradu. Sa pewne odchylenia oczywiscie, czyli wyzsze napiecie po samym ladowaniu, etc.

Lekki spadek przy odryglowaniu i otwarciu drzwi, zapłon to wszystko ciągnie ci już odrobinę prądu - stąd lekki spadek.
Odpalenie od strzała i ładowanie na poziomie 14,7 dla AGM w porządku.

Spadek do 9,5V przy rozruchu jest ok, więc nie wiem o co chodzi z komunikatem, może błąd jeszcze wisi w systemie, tutaj już nie wiem i niestety nie pomogę.

_________________
Stowarzyszenie Moto Sport Gliwice


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 1 marca 2015, 18:35 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Tylko że to napięcie 12.4 to było po ładowaniu prostownikiem, z dnia na dzień jest coraz mniej a jak zejdzie poniżej 12.00V to wtedy wita mnie komunikat na ekranie. Aku ładowałem już chyba 5 razy przez ostatnie 2 miesiące i po naładowaniu mam spokój z komunikatem na 1,5 tygodnia a potem odnowa to samo. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale te cyrki z aku zaczęły się po tygodniu od zamontowania w lampach Led Markerów, może ma to jakiś związek ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 1 marca 2015, 18:57 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 136
Lokalizacja: Gliwice
Moje BMW: e36
W takim razie, masz prawdopodobnie zbyt duży upływ prądu podczas postoju

Trzeba się wpiąć z miernikiem szeregowo w obwód przy aku, coś takiego:
https://www.youtube.com/watch?v=T5bmfo4KK_k

_________________
Stowarzyszenie Moto Sport Gliwice


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 1 marca 2015, 20:55 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 42
Posty: 1433
Lokalizacja: Krakow, UK
Moje BMW: G30 520d M-pakiet
Kod silnika: B47
Sprawdzę na dniach pobór prądu ale nie wiem jak uśpić moduły żeby wynik był poprawny, macie jakiś pomysł ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 18 stycznia 2019, 09:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57D25TU
Witam Panowie,
podlacze sie troszke pod stary temat, aby nowego nie zakladac, po wymianie akumulatora na nowy 110Ah/1000A miesiac czasu pojezdzilem i auto dobrze palilo, zadnych bledow itp, nawet po kilku dniach postoju w przymrozki tez bylo ok. Dzisiaj rano odpalilemm pochodzila z 5 min i wsiadajac do auta wysypaly sie bledy ( choinka ), wylaczyla sie navi i zgasla, po czym juz nie chciala odpalic, zakrecila moze pol obrotu. Jedynie czego nie zrobilem po wymianie aku na nowy to adaptacji i moje pytanie czy moze to byc przyczyna? do tej pory bylo ok. Nadmienie, ze przed wymiana aku byly te same objawy, z tym ze jak ja kupilem ok miesiac temu to okazalo sie ze siedzi tam 75Ah, dlatego wymienilem od razu na 110Ah/1000A, ktorego nie zaadaptowalem. Pomoze ktos?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 18 stycznia 2019, 16:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Albo przez brak zapisu wymiany (i ewentualnie przekodowanie, w zależności co masz zapisane w sterowniku) zabiłeś nowe aku co się zdarza albo coś kradnie prąd, trzeba zmierzyć pobór po uśpieniu.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 18 stycznia 2019, 18:01 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: e61
Kod silnika: M57D25TU
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam pracy poszedłem do auta żeby sprawdzić ladowanie w ukrytym menu i po odpaleniu auta pokazywalo niecale 11v :zdziwko:
10.7-10.9 pokazało i tak skakalo. Po zgłaszaniu pokazało 11.3 v. Na przewodzie minusowym od aku znalazłem rozłożona niebieska wtyczkę jak się domyślam ze to chyba ten IBS. Wygląda na to ze bylo to cały czas rozlaczone. Akurat obecenie się ładuje w domu bo nie mam innejak możliwości. Przy podłączeniu pokazał 25% naładowania. Czyli po naładowaniu koniecznie adaptacja? I jeszcze pytanko jak otworzyć bagażnik w e61? Bo jest dociskana klapa .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 20 stycznia 2019, 22:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jak wyjąłeś aku to po naładowaniu i włożeniu musisz zapisać wymianę.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E60] Problem z akumulatorem?
PostNapisane: 21 stycznia 2019, 10:46 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 275
Lokalizacja: DDR
Moje BMW: E61 535
Kod silnika: Dizel :P
Ooo Temat dla mnie jak milo :rotfl:
Dzis rano pozegnala sie bateryjka w moim E61. Po kablach odpalila bez problemu ale to nie rozwiazanie.
Pytanie: w aucie jest zamontowany 110Ah Bosch.
Chcialem zamowic identyczny ale realoem.com podpowiada cos o AGM.
Samochod nie ma Webasta ani Start/Stop.
Jaki akumulator powinien sie w tym aucie znalesc? :wstyd:
Dzeiki z gory ta podpowiedzi.
:piwo:

_________________
:D Wer später bremst bleibt länger schnell :D

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 141 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL