BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 02:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e71] 35d - chwilowy brak przyspieszenia
PostNapisane: 29 grudnia 2014, 00:45 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 49
Posty: 15
Moje BMW: e71 (xDrive35d)
Kod silnika: M57N2
Witam
Mam pewien problem, a poniewaz 3 rozne warszytaty podaly baaaardzo rozne przyczyny i koszty naprawy, to postanowilem poprosic o pomoc tych, ktorzy moze spotkali sie z tym problemem…
Sygerowano, wymiane turbin, remon silnika, zmiane oprogramowania itp.
Spytacie zapewne dlaczego odwiedzilem az 3 warsztaty..? Poniewaz kolega zasugerowal wymiane zawora sterowania małą turbina, czego w ogole nie zaproponowal zaden zaklad…

Ale do rzeczy……

Kilka miesiecy temu pojawil mi sie blad filtra DPF, ale wydalo mi sie to normalne, poniewaz mam juz ponad 200 tys przebiegu. Wraz z bledem DPF spadla mi moc… Raz byla - raz jej nie bylo… Zauwazylem, ze nie mialem mocy na pierwszej turbinie, czyli do okolo 3000 obrotow, ale kiedy juz je osiagnalem, to dalej druga turbina ciagnela juz normalnie. Dziwne bylo to, ze nigdy nie moglem przewidziec kiedy moc jest, a kiedy jej nie bedzie. Po 2 miesiacach usunalem filtr DPF i mechanik przeprogramowal komputer w samochodzie (firma V - Tech, czy cos takiego)…

Bledy zniknely i niby wszystko OK, gdyby nie to, ze problem z moca pozostal. Raz jest, a raz jej nie ma. Ten problem jest tylko w zakresie do 3000 obrotow, bo kiedy zalacza sie druga turbina, to wszystko ok. Najgorsze jest to, ze czasami ruszam ze skrzyzowania, albo na nie wjezdzam - ja mu gaz, a on sie muuuuuli. Musze kilka razy popuscic i nacisnac pedal gazu i z regulu po 2-3-4 razach zaskakuje i wtedy ciagnie…
Dzis wymienilem zaworek sterowania turbina, tyle ze nie wiem czy wlasciwy - ten bardziej w tyle (głębiej)- bo tak doradzil kolega, ktory mial podobny problem, ale nic to nie dalo. Albo wymienilem nie wlasciwy zaworek, albo nie on jest przyczyna…
Bardzo prosze o pomoc, rady, sugestie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e71] 35d - chwilowy brak przyspieszenia
PostNapisane: 29 grudnia 2014, 08:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
Wymień jeszcze drugi. Tak to wygląda jakby się zacinał któryś z nich. Można kupić zamiennik pierburgera koszt 100zł, ale jeden od drugiego różni się ułożeniem rurek wyjściowych. Można je sprawdzić Disem, czy klikają? Jak któryś z nich klika a raz nie to się wówczas go wymienia. Można też je wyjąć ,podłączyć na "krótko" i sprawdzić czy są sprawne dmuchając w nie. Wężyki podciśnienia raczej odpadają bo problem byłby cały czas, choć też warto je dobrze oglądnąć czy nie są sparciałe.

Jeżeli jesteś gdzieś z okolic Jeleniej Góry to jedz do autotechnik BMW- szybko ogarną temat. Ja akurat miałem pęknięty delikatnie wężyk od podciśnienia - szybko ogarnęli temat...ale u mnie objawy były troszkę inne.tel 757551157

Trzeba mieć 100% pewności co do przyczyny usterki , gdyż każda pomyłka mocno nadszarpnie twój budżet:((

ASO wprawdzie weźmie odpowiedzialność za pomyłkę, ale za wymianę tylko jednej z turbin wezmą minimum 10-14k.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e71] 35d - chwilowy brak przyspieszenia
PostNapisane: 29 grudnia 2014, 09:44 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 49
Posty: 15
Moje BMW: e71 (xDrive35d)
Kod silnika: M57N2
Wielkie dzieki, za chwile pojade do warsztatu i sprawdzimy to…
Odezwe sie wieczorkiem i dam znac, czy jest juz ok…
A ja -jestem ze Szczecina- wiec do Jeleniej trooooooche daleko, ale w lutym planuje narty, wiec chetnie podjade na maly serwis, tylko prosze o namiary, adres i telefon
Dziekuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL