BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 13:39

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] M54B25 dławi się szarpie, telepie na zimnym.
PostNapisane: 23 października 2017, 09:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: SDL
Moje BMW: E39 2.8
Kod silnika: M52TUB28
Powoduje odcięcie ale gaz masz jeszcze w przewodach. I jak cos puszcza to i tak puści.
Zajmij sie tymi błędami bo albo masz gdzies nieszczelnośc, zobacz dokładnie dolot i kolanko od krokowego. Zobacz czy z tyłu od kabiny nie wpadnie palec w gumę :)
Albo masz zle wystrojoną instalke i korekty sa pod granica. Wtedy też są cuda na zimnym.

Co to jest za instalacja? Jakie wtryskiwacze i ile masz na nich przejechane. Bo to nie mozliwe żeby tyle paliło. Może wtrysk jakiś leje. A wystarczy ze jeden będzie niedomagał to poleci cały bank.

Wyłącz lpg i pojeżdzij na PB ze 100 km. Zobacz wtedy korekty Wtedy wykluczysz instalke jesli będzie ok. Od razu po przełączeniu z lpg na pb niczego się nie dowiesz bo korekty pamieta takie jak były na lpg. Musisz zrobic te 100 km lub skasowac adaptacje i jęzdzic od razu na PB bez przełanczania na gaz

Tak na margnesie, podłanczałem ostatnio znajomemu e46 ( m54b25). Na zimnym tez kulał. Sama PB. Korekty poza norma błedy sond. Dolot niby rozbierał gmy ok. A jak dotknełem kolanko od krokowego to palec wpadł. Wymienił i trzymaja sie blisko 0.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M54B25 dławi się szarpie, telepie na zimnym.
PostNapisane: 23 października 2017, 13:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e39
Kod silnika: m54b25
Instalacja ma przejechane ok 9 tys km od marca. Wtryski AC Instalacja STAG. Zobacze na ten krokowiec jeszcze. Ale kolektor byl sciagany i wezyki od podcisnienia powymieniane, uszczelki kolektora tez i zaslepki. Tak wygladaja korekty: https://zapodaj.net/e43b9afd85ade.png.html Jedyne co widze to parametry lambdaintegrator ida na minus (nawet -14) podczas pracy silnika ktory ma ok 60 stopni. Po wykasowaniu adaptacji lambdaintegrator pokazuje plus 2-3. Powiedzcie czy napiecie akumulatora po odpaleniu silnika dochodzi jak dochodzi do 14V ale nie przekracza jest ok?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M54B25 dławi się szarpie, telepie na zimnym.
PostNapisane: 23 października 2017, 22:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: SDL
Moje BMW: E39 2.8
Kod silnika: M52TUB28
Korekty mogą być. Trochę może ubogo ale to w granicach tolerancji. Masz dostęp do programu od lpg? Zobacz jakie jest podcisnienie na wolnych (MAP).
Odmę wymieniałes?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M54B25 dławi się szarpie, telepie na zimnym.
PostNapisane: 24 października 2017, 11:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e39
Kod silnika: m54b25
Skasowalem rano adaptacje i auto odpalilo normalnie, jechalo w koncu normalnie a nie jakby pod maska bylo 120 koni. Nie przelaczalem na gaz.Odma wymieniona. Ale jesli lambdaintegrator ma parametry -10 do 10 na wolnych obrotach i wychodzi poza ten zakres (na minus) to cos jest nie tak chyba? Do tego przeplywka na wolnych obrotach pokazuje 19 na rozgrzanym silniku tzn ze dlategonze paliwa jest za duzo? Lpg jest na gwarancji takze chyba nie moge grzebac na wlasna reke? Nie moge sprawdzic inpa tego podcisnienia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M54B25 dławi się szarpie, telepie na zimnym.
PostNapisane: 24 października 2017, 14:27 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e39
Kod silnika: m54b25
Noi odpalam teraz na zimnym i znow jest za duza dawka paliwa i trzesie buda :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M54B25 dławi się szarpie, telepie na zimnym.
PostNapisane: 1 listopada 2017, 10:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e39
Kod silnika: m54b25
Mam pytanie czy sprawny przeplywomierz moze pokazywac 15 kg/h na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku (wlaczone swiatla i ogrzewanie? M54b25 automat


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M54B25 dławi się szarpie, telepie na zimnym.
PostNapisane: 1 listopada 2017, 11:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Wcześniej pisałeś, że 19, to już zdecydowanie za dużo. Nagraj masę powietrza z gazem w podłodze bez odpuszczania od powiedzmy 80 km/h.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M54B25 dławi się szarpie, telepie na zimnym.
PostNapisane: 1 listopada 2017, 13:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e39
Kod silnika: m54b25
Tak ale zmienilem przeplywomierz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M54B25 dławi się szarpie, telepie na zimnym.
PostNapisane: 1 listopada 2017, 18:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Na wolnych obrotach przy dobrze nagrzanym silniku powinień pokazywać 11-12 kg/h


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M54B25 dławi się szarpie, telepie na zimnym.
PostNapisane: 1 listopada 2017, 20:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e39
Kod silnika: m54b25
No to moze wina obrotów ? Mam 850 obr/min


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] M54B25 dławi się szarpie, telepie na zimnym.
PostNapisane: 8 listopada 2017, 11:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e39
Kod silnika: m54b25
Wykluczylem wplyw lpg na odpalanie. Problem mam taki. Jesli po jezdzie zgasze silnik to pozniej jak ostygnie nie odpala jak powinien. Przez chwile trzesie i smierdzi paliwem. Lecz wystarczy jak go przepae na chwile na zimnym silniku to na drugi dzien auto pali jak pszczolka. Gdzie moge szukac jeszcze przyczyn?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL