BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 09:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e60] luzy w skrzyni biegow ?
PostNapisane: 18 sierpnia 2015, 10:43 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: bmw 525i
Kod silnika: m54
Witam wszystkich to moj pierwszy post na forum bmw.Mam BMW E60 525i z 2003 roku skrzynia 6 biegow. Duzo czytalem szukalem na roznych forach i nie moge znaleźć odpowiedzi. A wiec moj problem polega na tym, ze przy wylaczaniu silnika przy nie wcisnietym sprzegle slychac walenie a gdy sprzeglo wcisniete objaw ten nie wystepuje. Tak wiem... wskazuje to na dwumas ale wymienilem go na nowy Luka i komplet sprzegla. Po wymianie odebralem samochod i roszylem w droge do niemiec zrobilem 900 kilometrow i gdy dojechalem na miejsce ku mojemu zdziwieniu znow uslyszalem walenie przy gaszeniu :rozpacz: . Podczas pracy silnika na biegu jałowym tez slysze regularny dzwiek dobiegajacy z dolnej czesci skrzyni tak jakby ten sam dzwiek co przy wylaczaniu tylko duzo slabszy jakby glosno pracujacy dwumas. Zaprowadzilem samochod do mechanika ponownie zeby sprawdzil ten dwumas i mechanik powiedzial ze dwumas wyglada dobrze (czy faktycznie patrzyl pewnosci nie mam). I tu rodzi sie pytanie jesli dwumas jest dobry wal sprawdzony poduszki na szkrszyni i silniku rowniez olej w skrzyni wymieniony auto jezdzi plynnie nie ma zadnych innych objawow dla dwumasu cze to moze byc luz na skrzyni biegow? Troche sie rozpisalem. Bardzo prosze o pomoc co powinienem teraz zrobic autem robie duze dystanse i chce zeby bylo sprawne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] luzy w skrzyni biegow ?
PostNapisane: 19 sierpnia 2015, 10:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: bmw 525i
Kod silnika: m54
Nikt sie nie wypowie ? :/ Znalazlem na bmw-klub ze ten typ tak ma ale byla to wypowiedz jednej osoby myslicie ze tak moze byc? Czyli kazdy m54 tak klekocze przy gaszeniu i na biegu jalowym :szok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] luzy w skrzyni biegow ?
PostNapisane: 21 sierpnia 2015, 09:13 
Offline
Forumowicz

Wiek: 47
Posty: 207
Moje BMW: e36
Kod silnika: M43
Garaż: włsny
oki docisk wymieniłeś kompletne sprzęgło a czy wymieniłeś lożysko dociskowe u mnie działo się tak jak dociskowe było wyjechane a przy okazji znalazł mechanik padniete jeszcze 3 łożyska jedno igiełkowe gdzieś od strony wału jedno kulkowe od strony sprzęgła i podczymujące wałek zdawczy ten co wchodzi w zamachowe koło koszt u mnie 280 zł łożyska +robota 100zł teraz jest oki


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] luzy w skrzyni biegow ?
PostNapisane: 21 sierpnia 2015, 11:25 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: bmw 525i
Kod silnika: m54
W warsztacie ktorym bylem powiedzieli ze nie moga wiecej zrobic. Musze poszukac kogos ogarnietego w tym temacie, moze pojade do warsztatu ktory zajmuje sie naprawa skrzyn tam powinni ogarnac to co napisales. Wielkie dzieki gabi 15. :padam:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL