BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 15:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 11 listopada 2007, 08:45 
Offline
Forumowicz

Posty: 127
Lokalizacja: cz-wa
Steruje się tym wynalazkiem jakoś? denerwuje mnie to juz.... temp 1-2 na + a to dziadostwo chodzi nadgorliwie :rotfl: temp juz dawno ok a to kotłuje... kazde uruchomienie auta a to juz działa-Moim zdaniem powinna byc jakas władza nad tym -szczegolnie jak sie wie ze auto bedzie uzywane na krotkich odcinkach i webasto i tak niezdąży nic zrobić :znudzony:

_________________
530d-2000r


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2007, 08:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 268
Lokalizacja: Wawa
Moje BMW: E39
Co to znaczy, ze chodzi nadgorliwie? I skad wiesz, ze dalej pracuje pomimo osiagniecia "temp ok"? Z tego co wiem to webasto zalacza sie ponizej +15 stopni i dziala do momentu jka strzalka wyjdzie z niebieskiego pola. Podobno, dziala nawet po wylaczeniu silnika, tzn jak przejedziesz 1km i nie osiagnie odpowiedniej temperatury silnik, to jak zgasisz go to i tak edzie jeszcze dzialac, dopuki nie osiagnie rzadanej temperatury (sory, ze tak chaotycznie ale po nocce jestem :/ ). Napisz cos wiecej, moze jest uszkodzone....

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2007, 15:04 
Ja mam ten sam problem co Ronal-juz kilka razy padł mi przez to akumolator-teraz wzielam sie na sposob i wyciagam bezpiecznik ale przeciez to sie napwno jakos ustawia!!! U mnie tez chodzi bardzo nadgorliwie i wlacza sie caly czas -w czasie jazdy(bez znaczenia czy jedzie sie 5 czy 100 km) jak wyciagam kluczyk ze stacyjki -wlacza sie automatcznie co jakies 5 min na 5 min...a i najwazniejsze-powyzej 15 stopni tez sie zalacza:(


Góra
  
 
 Tytuł: a u mnie nie pracuje
PostNapisane: 16 listopada 2007, 19:15 
Koledzy mam E46 320D. U mnie ten system nie parcuje , webasto sie nie załącza.Jak odpalam silnik słysze jakby całe urzadzenie wydawało jakies oddgłosym, ale wiem ze nie pracuje tak jak kiedys.Nie pobiera paliwa i nie ma charakterystycznego (bynajmiej u mnie ) tykania.Nie widze spalanego paliwa z prawej strony auta.No i konsekwencji nie podgrzewa silnika jak kiedys....poradzcie co moze to byc? jakis bezpiecznik.aha...podczas tych mrozów webasto odpaliło mi tylko w trybie normalnym 2 razy...wiecie co sie dzieje?
pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2009, 19:00 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
U mnie natomiast włacz sie webasto (dogrzewanie silnika) buczy przez chwilke po podpaleniu wozu i sie wyłacza drugi raz próbuje bo słychać buczenie ale tez po chwili sie wyłacza. Nie którzy mówią że to świeca drudzy że jakis przekaźnik może ktoś miał już taki przypadek please o help :zalamany:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2009, 19:52 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 50
Lokalizacja: Lwówek Śląski/Złotoryja
Moje BMW: e39 525d e46 320d
JA MIALEM!!! na kompie pokazalo ze cos tam z paliwem! wiec sprawdziłem pompke<byla ok nastepnie przewód doprowadzajasy paliwo a tam niespodzianka, sam syf!!!! :zdziwko: wyczysciłem,znów na kompa skasowac bład i juz smiga!!!! :)
pierwsze co jedz na kompa!!!!

_________________
Kliknij POMÓGŁ ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2009, 20:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
Zanetaz, który bezpiecznik wyjąłeś bo jak wyciagam 23 to gasnie tez klimatronik

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2009, 22:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 857
Lokalizacja: Kołobrzeg/Szczecin
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
darcyn, bo webasto współgra z climatronickiem

_________________
Zobacz moją byłą 540..., "Tatowe" 530D

Galeria 330ci IN PROGRESS...

Mapka osób z interfejsami INPA DIS TV FREE itp


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2009, 20:11 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
rumun318ti napisał(a):
JA MIALEM!!! na kompie pokazalo ze cos tam z paliwem! wiec sprawdziłem pompke<byla ok nastepnie przewód doprowadzajasy paliwo a tam niespodzianka, sam syf!!!! :zdziwko: wyczysciłem,znów na kompa skasowac bład i juz smiga!!!! :)
pierwsze co jedz na kompa!!!!


Własnie mi tez sie wydaje że coś za paliwem bo dzisaj webesto odpaliło normalnie zobaczymy jak będzie po wymianie filtra :)

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lutego 2009, 19:20 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
Wszystko w jak najlepszym porządku wymiana filtra i jest OK OK dzieki :)

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 14 października 2010, 20:02 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 38
Lokalizacja: łódź
Moje BMW: E 39 3.0i
A czy mozecie mi podpowiedziec gdzie taki filterek sie znajduje bo umnie wogole sie niezalacza na poczatku myslalem ze to dziala ale to bylo nie to tylko pompa paliwowa ktora na poczatku dziala po przekreceniu kluczyka przez ok 1min a jesli przycisne przycisk rest to w momencie nagrzania silnika zaskakuje ale dmucha tylko na poczatku cieplym a zachwile chlodne leci i tylko przy wylotach na nogi niewiem czy to tak powinno byc ale napewno nie czasami gdy jezdze po miescie ostatnio slyszalem z pod kabiny takie glosniejsze buczenie gdy wylaczylem temper na 16 przestalo. wl spowrotem znowu buczy czyto chodziło webasto?

_________________
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/c46 ... 7d7e1.html Po co jeździc na ręcznym jeśli można wstawiac w piz......;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 16 października 2010, 19:18 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 42
Posty: 38
Lokalizacja: łódź
Moje BMW: E 39 3.0i
palec216, witaj mozesz dac mała podpowiedz gdzie taki filterek od webasta sie znajduje:)???

_________________
http://www.__prosze_uzyc_innego_hostingu_do_zdjec_/pokaz_obrazek/c46 ... 7d7e1.html Po co jeździc na ręcznym jeśli można wstawiac w piz......;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 16 października 2010, 20:17 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
mhelenm napisał(a):
palec216, witaj mozesz dac mała podpowiedz gdzie taki filterek od webasta sie znajduje:)???

filterek od weba sto nie ma takiego. Ja wymieniłem pompkę paliwa od weba sto, jest ona koło pompy paliwowej po progiem kierowcy po osłona plastikową, ale to nie to , u mnie po wymianie filtra paliwa było ok do czasu i potem pizda, ale kolego do wymiany poszła świeca żarowa i teraz śmiga weba sto jak ta lala .


Agregat weba sto się włączał leciały zimne spaliny jak położyłem rękę po wydech spali i co zaraz się wyłączał i tyle po wymianie świecy żarowej jest ok

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 19 października 2010, 10:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 128
Lokalizacja: Polkowice
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57
a moze ktos porobic jakies fotki gdzie jest ta swieca zarowa w webascie bo u mnie czasem slychac jak by nie moglo zaskoczyc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 21 października 2010, 19:09 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
look4s napisał(a):
a moze ktos porobic jakies fotki gdzie jest ta swieca zarowa w webascie bo u mnie czasem slychac jak by nie moglo zaskoczyc

Ja mam swoje webasto w bagażniku bo do wymiany poszła pompka obiegu wody to wkleję zdjęcie :)

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 28 listopada 2010, 18:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 6
Moje BMW: 530D E39
witam
ja mam taki problem moze ktoś pomoże ;)

530D odblokowałem sobie webasto ;)
wczoraj ustawiłem żeby się włączyło o 7
o 7,40 wchodzę do auta a tam lekko cieplej niż na dworze
dzisiaj podpoiłem kompa z rana i odpaliłem webasto
wszytko się ładnie włącza INPA pokazuje ze wsio ok, ale webasto się wyłącza jak temperatura wody dojdzie do 40 stopni , ludzie piszą ze do 65-70 powinno podgrzać

http://img220.imageshack.us/img220/8079/inpa.png


i teraz nie wiem co jest nie tak

podobno webasto działa tylko 30 minut i ma się wyłączyć .
gdzieś czytałem na forum że ma osiągnąć temperaturę pokazaną na wyświetlaczy kimatronika ,u mnie to się nie sprawdza
gdzie jest przyczyna
i jeszcze jedno
jak włożyłem kluczyk do stacyjki ,to po wyłączeniu się webasta strzałka była w połowie niebieskiego
odpaliłem silnik ,myśląc że webasto się włączy ,żeby podgrzać silnik a tu nic
i teraz nie wiem co jest nie tak
webasto niby działa ale nie tak jak powinno ,gdzie szukać przyczyny


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 14 grudnia 2010, 11:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 32
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Witam,
Na kompie wyskoczylo mi ze czujnik temperatury cieczy chlodzacej pokazuje caly czas 125 stopni. Po rozmowie ze specem od Webasta stwierdzilismy ze warto kupic drugie webasto (nie chodzi tyle o oplacalnosc, co o ewnetualne czesci zapasowe). Za przelozenie krzyczy 100zl. W sumie pasuje mi kupienie drugiego, bede spal spokojnie he Ostatnio sam aktywowalem sobie funkcje podgrzewania wnetrza, jak odpalam Webasto recznie przez kompa to wszystko buczy pod autem.
Suma sumarum mam BMW E39 3.0 142KW 2003r lift.
Rozumiem ze te Webasta beda pasowaly do mojego modelu:
http://allegro.pl/webasto-bosch-bmw-e39 ... 72578.html
http://allegro.pl/bmw-5-e39-525d-530d-w ... 35231.html
http://allegro.pl/webasto-bmw-530-d-200 ... 37414.html

Ktorej szczegolnie polecicie? Ogolnie to w 3.0 byl montowany tylko jeden typ Z/C czy sa rozne (przed i po lifcie)?
Z gory dzieki za odpowiwedz, pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 14 grudnia 2010, 13:34 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1801
Lokalizacja: polska
palec216 napisał(a):
mhelenm napisał(a):
palec216, witaj mozesz dac mała podpowiedz gdzie taki filterek od webasta sie znajduje:)???

filterek od weba sto nie ma takiego. Ja wymieniłem pompkę paliwa od weba sto, jest ona koło pompy paliwowej po progiem kierowcy po osłona plastikową, ale to nie to , u mnie po wymianie filtra paliwa było ok do czasu i potem pizda, ale kolego do wymiany poszła świeca żarowa i teraz śmiga weba sto jak ta lala .


Agregat weba sto się włączał leciały zimne spaliny jak położyłem rękę po wydech spali i co zaraz się wyłączał i tyle po wymianie świecy żarowej jest ok

zapodaj prosze gdzie kupiles owa pompke i swiece i jakie koszty tego


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 14 grudnia 2010, 19:31 
Offline
Forumowicz

Posty: 169
Lokalizacja: olsztyn
koledzy powiedzcie mi czy webasto może samo się włączać w sodku nocy kiedy samochód stoi w garażu czy nie. U mnie jak go wyłącze to słysze jak chodzi podobno się wtedy wychładza, ale czasem jak postoi cały dzień w garażu to jakby miał ciezko odpalić jakby aku słaby wiec pytam czy webasto włącza się w nocy czy już nie???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39] 530D Ori webasto...
PostNapisane: 14 grudnia 2010, 19:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 343
Lokalizacja: Elbląg/Bydgoszcz
Moje BMW: E39 530iA Touring
Kod silnika: M54B30
daniel20 napisał(a):
koledzy powiedzcie mi czy webasto może samo się włączać w sodku nocy kiedy samochód stoi w garażu czy nie. U mnie jak go wyłącze to słysze jak chodzi podobno się wtedy wychładza, ale czasem jak postoi cały dzień w garażu to jakby miał ciezko odpalić jakby aku słaby wiec pytam czy webasto włącza się w nocy czy już nie???


Też tak miałem po dłuższym postoju widać było, że aku jest słabe, później zorientowałem się, że to webasto włączało się kiedy chciało, jeśli masz takie podejrzenie lepiej od razu wyjmij bezpiecznik póki nie oddasz do naprawy bo spotka Cie taka sama nie miła niespodzianka jak mnie czyli brak zasilania na rozruch auta :)

_________________
Banditer Motor Wagen


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 209 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL