BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 kwietnia 2024, 23:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 22 stycznia 2017, 15:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 124
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: e46 330ci cabrio lsd
Kod silnika: m54b30+
-


Ostatnio edytowano 27 stycznia 2017, 12:43 przez patriic, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 22 stycznia 2017, 16:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
wszystkie cewki są nowe beru


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 22 stycznia 2017, 17:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
patriic napisał(a):
pierwsza podstawowa sprawa - jakie sa cewki? jak bremi okragle to od razu je wyrzuc i kup 6 uzywanych od m52 m52tu kwadratowych bosch, one sa niemalze wieczne i nie maja przebic, koszt cewki to 15/20zl wydasz 120/150zl z wysylka i masz jedno z glowy, nikt tego nie robi albo zmienia po jednej albo kupuje nowe made in singapur, stary bosch to pancerny germany. pozdro

U mnie cewki są pozmianowe (2003r) i dzięki uprzejmości kolegi przetestowałem kpl 6szt nowych prosto z pudełka firmy Bosch. Oczywiście było bez zmian. Jeśli chodzi o cewki nowszego typu, to Beru ich nawet nie produkuje. Jedynie Bosch, Delphi i Chińczyk.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 22 stycznia 2017, 17:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Miłosz napisał(a):
Panowie może zacznijcie od najtańszej opcji czyli zróbcie downgrade dme do eu2 i przetestujcie. Jeśli się okaże że to jest to, to albo zostawcie eu2 albo Adamo Wam przerobi soft wycinając sondy. Pamiętajcie tylko że wtedy przepływka musi być w 100% sprawna.

Ale to wiadomo, przynajmniej w moim przypadku, że soft na eu2 załatwi sprawę, bo to niemal to samo, co jazda z odpiętą przepływką. Po odpięciu przepływki dme korzysta ze stałej mapy. Jak podepnę przepływkę, a odepnę sondy, to też dobrze chodzi, tylko bez sond wyświetla błąd grzałek, ale wtedy również na stałych mapach jedzie. Cofnięcie się z softem na eu2, załatwi sprawę na zimnym silniku w chłodne dni (przez około 200 dni w roku), ale podniesie spalanie w normalnej jeździe i skróci żywotność katalizatorów. Na eu2 powinno się jeździć, uprzednio usuwając katy i wstawiając kolektory ze starego M52.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 22 stycznia 2017, 18:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
U mnie tak jak pisałem po odpięciu przepławki jest spadek mocy a sondy wyglądają że chodzą ok, spróbuje jeszcze z wywaleniem komputera gazowego, bo może on psuje mapę pb


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 22 stycznia 2017, 20:10 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kaczorek79, to jeszcze inaczej podejść do tematu... tzn np mppsem odczytać mape i niech ktoś, np Adamo powycina same sondy w różnych kombinacjach (czy tak się da, pewnie tak, czy będzie wszystko ok nie wiem) i wtedy zobaczyć czy jest poprawa. Chyba że ktoś podjąłby się "wystrojenia" tak żeby tego trzęsienia na zimnym nie było. Oczywiście o ile wszystko inne jest sprawne.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 22 stycznia 2017, 21:08 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Skoro robi się nowe wsady dla diesla, żeby go chipować, to i pewnie można tak mapę w siemensie zmienić. Kwestia kasy, można by spróbować wydłużyć pętlę otwartą w sterowaniu do np 40 stopni silnika i problem z głowy. Inne rozwiązanie, to obciąć czasy wtrysku dla pętli zamkniętej poniżej np 40 stopni. Silniki na zimnym są ewidentnie przelane, na wolnych obrotach nie jest w stanie przepalić całej mieszanki i trzęsie, a część niespalonej benzyny idzie w komin, co wyraźnie czuć.
Robiłem eksperyment, z podpiętymi wszystkimi czujnikami, przestawiłem w sterowniku lpg przełączanie na gaz przy +5 stopniach i do czasu uzyskania 40 stopni dałem mocną korekcję dawki lpg na minus. Silnik wtedy chodził na gazie praktycznie zaraz po odpaleniu i po wejściu w closed loop nie trzęsło prawie wcale, a przynajmniej nie odłączył cylindra. Oczywiście to tylko testy, bo szkoda reduktora i wtryskiwaczy gazowych do takiej jazdy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 22 stycznia 2017, 21:33 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Można na 100% ;) Miałem kiedyś nawet ofertę przerobienia mojej mapy w m52tub25 , co prawda przyrost mizerny jakies chyba jak dobrze pamietam max 5-10 koni, ale z możliwością np zmiany odcinki , zdjęcia blokady predkosci , kastracje lambda itd.
To może jeszcze inne rozwiązanie :D Pamiętam kiedyś znajomy prosił mnie żebym mu sprawdził czy do jego sterownika są jakieś nowe aktualizacje dme. Nie chcę wprowadzać w błąd ale jego auto było z lat 2000-2003 a najświeższa aktualizacja jaką znalazłem była z 2013 roku. Może spróbuj zaktualizować dme do najnowszej wersji ?
Moje ex e46 było z 1999 roku, a najnowsza aktualizacja była 2003 rok.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 22 stycznia 2017, 21:54 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Ja probowalem za aktualizacja softu i lipa, niestety nie wiem jakiej daty byl soft ale byl najnowszy.
Ja sprobuje z tym kompem gaz, jak nie pomoze to zostaja dwie opcje:
- eu2 i nowe kolektory bez katow
- zagadanie do ogarnietego tunera


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 28 stycznia 2017, 16:20 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
Aktualizacja softu nawet do najnowszego nic nie da bo to nie jego kwestia tylko po prostu jakiejs awarii tylko za to moze odpowiadac wiele rzeczy. Jak wszystko juz sprawdzone i jest ok a wciaz wypadaja to po prostu sondy do wywalenia. Wylaczalem w kilku autach i pomoglo.
Co do mozliwosci tych sterownikow to mozna bardzo duzo. Ktos pisal o podniesieniu wolnych obrotow do okreslonej temp i to jak najbardziej mozna zrobic, mozna dezaktywowac kazdy czujnik np przeplywomierz czy cokolwiek innego. Wszystko czym steruje komputer mozna zmienic bądź wyłączyć ;-)

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 29 stycznia 2017, 12:30 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Wywaliłeś poprzez zmianę softu na eu2? Czy zmieniałeś eu4?
I to prawda że należy wtedy wywalić katy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 29 stycznia 2017, 22:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2657
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: E46 Turbo
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=184
Nie wgrywam aktualizacji, usuwam poprzez modyfikacje softu czyli właśnie wywalam z eu4. To czy katalizator fizycznie będzie czy nie na dobra sprawę nie ma znaczenia bo komputer i tak nie wie o jego istnieniu. Usunąc można ale jak tego nie zrobimy nic nie będzie się działo. Tylko tu jeszcze kwestia, że samo usunięcie z fabrycznych kolektorów nic nie da, jeśli już usuwać to przy okazji montażu lepszych kolektorów wydechowych bo fabrycznie trochę tłumia moc :)

_________________
adamomotorsport.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 30 stycznia 2017, 10:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
a ja wam powiem że mrozy przeszły i wypadanie zapłonów przeszło .. od 2 tygodni nie wypadł mi zapłon a nic nie robiłem .. Ot po prostu przestało :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 17 lutego 2017, 10:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 230
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: e60
Kod silnika: M54B30
Panowie, ja rozwiązałem swój problem z wypadaniem zapłonu. Po przygodzie zamarznięta odma i wodą w oleju ( więcej szczegółów w tym temacie viewtopic.php?f=1&t=160883&p=2131255#p2131255) postanowiłem zmienić silnik i wpadło 2.5 z e60. Silnik testowałem przez dwa tygodnie na komputerze i sofcie z 2.2 i nie było żadnych problemów z wypadaniem zapłonu. Jakiś tydzień temu wgrałem soft z 2.5 i tez brak jakichkolwiek trzęsawek po porannym rozruchu. Więc problem nie leżał w elektronice auta (przynajmniej u mnie), tylko w samym silniku. Coraz bardziej skłaniam się ku temu, że problemem była pęknięta głowica tak jak w kilku przypadkach na forach internetowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 26 lutego 2017, 12:59 
Offline
Forumowicz

Posty: 320
Lokalizacja: KrK
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Duże ryzyko, jak mi ktoś da gwarancje że po zmianie słupka będzie ok, dobra wchodzę w to, lecz słyszałem że niektórzy zmieniali słupek i pupa

ps. U mnie też, im cieplej tym lepiej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 26 lutego 2017, 16:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
Mój kumpel też miał wypadanie zapłonu w m54, powymieniał wszystko co się da z osprzętu, ale nic to nie dało, pomogła wymiana głowicy, wiem, że kupił nową oem od jakiegoś typa za śmieszny pieniądz, po naprawie mówił, że jak ręką odjął, motorownia nie do poznania. Nie mam z nim teraz kontaktu więc nie opowiem w szczegółach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 28 kwietnia 2017, 07:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46 330i
Kod silnika: m54b30
Witam czy autor tematu uporał sie z tym problemem ? czy ktos wie co dokladnie sie stało? mam identyczny problem wszystko sie zgadza z pierwszym postem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 12 sierpnia 2017, 21:21 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: e46 330i
Kod silnika: m54b30
Problem rozwiazany wypadanie zaplonu na jednym cylindrze :hurra: długa walka ale ile wiedzy przybyło :) jak by ktoś chciał pomocne informacje dzwonic do mnie 792616116 :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 12 sierpnia 2017, 23:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 330
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54B22
Może podzielisz się na forum. U mnie obecnie problem nie istnieje, bo jest za ciepło, ale wiem, że wróci, jak temperatury w nocy spadną poniżej 10 stopni.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46,39 M54] Trzęsie na zimnym, wypadanie zapłonu
PostNapisane: 13 sierpnia 2017, 08:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Mistrzostwo świata umieścić taką informację na forum :zdziwko:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL