BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 kwietnia 2024, 00:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] m57 530d Szarpanie Utrata mocy INPA
PostNapisane: 27 września 2016, 21:04 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 42
Lokalizacja: WSC - Sochaczew
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57d30
Witam szanownych forumowiczów.
Potrzebuje porady abym na ślepo nie inwestował kupe kasy w części.
pacjent m57 w e39 przedlift 184ps

Problem zauważyłem jakiś czas temu gdy na wolnych obrotach silnik lekko szarpał - nie zawsze a nawet rzadko.
Teraz auto cały czas szarpie, nie równo pracuje. W czasie jazdy z jednostajnie wciśniętym pedałem gazu (albo na tempomacie) bardzo mocno szarpie przy czym wydaje dziwne stuknięcie. Podłączyłem IMPA i błędów brak. Co zauważyłem - gdy silnik pracuje poprawnie to korekcje są w normie ( największy odchył to -1,0 reszta w granicach -0,6) ale gdy silnik zaczyna coś bolek korekcje się strasznie rozjeżdżają i to we wszystkie strony po + 5 i nawet po - 7 . Przegazuje go konkretnie i znów na chwilę wraca do normy. Co ciekawe rate main - injection skacze jak szalone od 3 do ponad 20, druga sprawa jest taka żę ciśnienie na pompie też szaleje od 160bar po 700 na jałowym. Wiem też że jest przy małe ciśnienie progowej ale to na pewno nie ma wpływu na tak ciężką prace silnika. Kostkę na czujniku szyny CR sprawdzałem. Mam w sumie dwie tezy :
1 ( mniej prawdopodobna) to zawór sterujacy ciśnieniem na pompie CR ( ale przez niego korekcja by się tak nie rozjechała)
2 Lejący wtrysk ( tylko który?) /zacinający się przez który są spadki ciśnienia i wzrosty na szynie CR.
Macie tu nagranie z inpy zobaczcie co się dzieje - w momencie nagrywania chodzi jak ciągnik.
Podpowiedzcie coś, bo chę naprawić to sam gdyż u mnie nie ma żadnego dobrego mechanika od CR a co kowliek z tego silnika sogo kosztuje.
Z góry dziękuje za pomoc.


_________________
BMW <3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] m57 530d Szarpanie Utrata mocy INPA
PostNapisane: 28 września 2016, 16:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 42
Lokalizacja: WSC - Sochaczew
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57d30
Edit.
Dorzucam wynik testu przelewowego - trwał dokładnie 5min , przewody wszystkie jednakowe po 30cm. Co Ciekawe gdy robilem test silnik zaczął chodzić w miare równo. Nie wiem czy to przypadek ale ruszylem kablami od czujnika ciśnienia ma cr i chyba wtedy auto sie uspokoilo bo strasznie nim szarpalo. Zamowilem nowa kostkę przelutuje o zobaczymy efekt. Wtryski od lewej zaczynaja sie od ściany grodziowej czyli tdn co ma najwiekszy przelew jest drugim od skrzyni:
Obrazek

_________________
BMW <3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] m57 530d Szarpanie Utrata mocy INPA
PostNapisane: 29 września 2016, 20:17 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 100
Lokalizacja: POS
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Witam mam e39 530d 193km i podobne objawy z tym że komp nic nie pokazuje..Wg inpy wtryski ok, pompa ok..Ostatnio tak zaczęło się dławić auto że zgasło i nie chciało odpalić, stało mi się to w trasie i odpalił "na plaka". Objawy są takie jakby paliwa nie dostawał..co to może być?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] m57 530d Szarpanie Utrata mocy INPA
PostNapisane: 29 września 2016, 20:30 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 100
Lokalizacja: POS
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Dodam jeszcze że jakiś miesiąc temu dokładałem tempomat i komp po podłączeniu pokazywał tylko jego błąd..po skasowaniu błędów tempomat zadziałał tylko raz, teraz znów nie działa no i auto się dławi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] m57 530d Szarpanie Utrata mocy INPA
PostNapisane: 29 września 2016, 20:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Lokalizacja: szczecin
Moje BMW: e60 530d 2006 r
Jak miałem e39 530d lift auto też mi poszarpywało a pod koniec to już potrafiło zgasnąc jak gdzieś dojeżdzałem do świateł czy progu zwalniającego, pogrzebałem trochę na forum i sprawdziłem tą wtyczkę co jest na końcu tej listwy wtryskowej podgiełem piny a w wtyczce a na tym czujniku przeczysciłem papierki i po podłączeniu jak ręka odjął a drugi przypadek miałem jak już pompa progowa zaczeła siadać też potrafiło mi szarpać autem, taka podpowiedz z mojej strony. pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] m57 530d Szarpanie Utrata mocy INPA
PostNapisane: 29 września 2016, 20:48 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 100
Lokalizacja: POS
Moje BMW: E39 530d
Kod silnika: M57D30
Dzięki..sprawdzę tą wtyczkę..na progowej pokazuje mi 3,8 bara więc chyba ok


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] m57 530d Szarpanie Utrata mocy INPA
PostNapisane: 29 września 2016, 20:59 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 42
Lokalizacja: WSC - Sochaczew
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57d30
Ta wtyczka to plaga - wymienilem na nową bo czyszczenie nie pomoglo - wymiana i wszystko jest juz dobrze tak wiec ludzie czytac objawy i od razu marsz wymieniać kostke na czujniku CR. Pozdrawiam

_________________
BMW <3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] m57 530d Szarpanie Utrata mocy INPA
PostNapisane: 29 września 2016, 21:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 44
Lokalizacja: szczecin
Moje BMW: e60 530d 2006 r
No widzisz mojej pomogło czyszczenie i rozwiązało to problem ale czasami warto wymienić na nowa koszt pewnie nie duży, pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 145 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL