BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 02:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Układ hamulcowy - straszny pisk
PostNapisane: 3 grudnia 2007, 20:16 
Offline
Forumowicz

Posty: 167
Lokalizacja: Ostro³êka/Warszawa
Witam,

mam następujący problem w mojej Beemce. Przy delikatnym naciśnieciu na pedał hamulca niezależnie od prędkości auta pojawia się strasznie głośny pisk przy tylnych hamulcach (aż wstyd hamować):(. Myślałem, że to tarcze hamulcowe, bo były już dość zużyte. Więc je zmieniłem (klocki mam również nowe). Niestety dziś odebrałem auto i jest to samo. Auto zauważalnie lepiej hamuje, ale pisk się pojawia i jest bardzo głośny. (przy zamkniętych szybach słychać go).
Jest to moje pierwsze auto i nie mam za bardzo doświadczenia by dojść, czy np są to niskiej jakości klocki hamulcowe czy moze coś innego.

Może spotkaliście się z czymś takim i doradzicie?
Generalnie może wnioskować, że to kiepskie klocki (mój mechanik założył firmy Reicam), ale 3000 km temu jest zmieniałem i nie chciałbym ponosić wydatku niebędąc pewny czy to one...

Dzięki za podpowiedzi z góry.
Pozdrawiam,
Przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2007, 20:35 
Offline
Forumowicz

Posty: 450
Lokalizacja: Z gĂłr
Witam.Reicam to slaba marka,prawdopodobnie sa za twarde do tych tarcz.Radzil bym zalozyc ktores z lepszych klockow np:Ate,Lukas,Ferodo.Doraznie mozesz ze szlifowac krawedzie okladziny pilnikiem i zastosowac preparat Wurtha przeciw piskom.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2007, 20:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
reicam to straszna kupa.
podjedz do mechanika i niech sie przejedzie sam.
jak powie ze to klocki to nic za to nie zapłacisz.
poprostu czeka Ci wymiana na jakieś markowe np. ATE, FERODO, TEXTAR

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 grudnia 2007, 21:12 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 392
Lokalizacja: kostrzyn
hmm u mnie tarcze przód i klocki ATE i tez piszczy ;] nie zawsze ale czasami potrafi hehe

_________________
byÂł COMPACT jest JEEP GRAND CHEROKEE 5.2 V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 grudnia 2007, 21:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 450
Lokalizacja: Z gĂłr
Ja siostrze zalozylem do compakta 1.6 komplet przod ATE i zero piskow,jedynie co to duzo pylu na felgach.Ja mam klocki EBC Green Stuff i super hamulec,zero pisków,bardzo malo pylu.Ale cena 250zł!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Układ hamulcowy - straszny pisk
PostNapisane: 22 grudnia 2007, 18:23 
Orica napisał(a):
Witam,

mam następujący problem w mojej Beemce. Przy delikatnym naciśnieciu na pedał hamulca niezależnie od prędkości auta pojawia się strasznie głośny pisk przy tylnych hamulcach (aż wstyd hamować):(. Myślałem, że to tarcze hamulcowe, bo były już dość zużyte. Więc je zmieniłem (klocki mam również nowe). Niestety dziś odebrałem auto i jest to samo. Auto zauważalnie lepiej hamuje, ale pisk się pojawia i jest bardzo głośny. (przy zamkniętych szybach słychać go).
Jest to moje pierwsze auto i nie mam za bardzo doświadczenia by dojść, czy np są to niskiej jakości klocki hamulcowe czy moze coś innego.

Może spotkaliście się z czymś takim i doradzicie?
Generalnie może wnioskować, że to kiepskie klocki (mój mechanik założył firmy Reicam), ale 3000 km temu jest zmieniałem i nie chciałbym ponosić wydatku niebędąc pewny czy to one...

Dzięki za podpowiedzi z góry.
Pozdrawiam,
Przemek


    Witaj!
    Miałęm identyczny problem w swoim BMW 524 TD - po dokładnym przeczyszczeniu tłoczków i całego mechanizmu hamulców piszczenie zniknęło:)... Polecam ten sam zabieg! Pozdrawiam!


    Góra
      
     
     Tytuł:
    PostNapisane: 22 grudnia 2007, 21:50 
    Offline
    Forumowicz

    Posty: 440
    Lokalizacja: Żary
    Moje BMW: E34 i E36
    Kod silnika: M60 i M50
    polecam w pierwszej kolejności zastosować się do rad DARO czyli zdemontować wszystko przeczyścić i sprawdzić i nigdy więcej nie kupować lipy tylko te firmowe ja polecam ATE wszystkie auta nimi hamuję i nie mam problemów...


    Góra
     Zobacz profil Wyślij e-mail  
     
    Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
    Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


    Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


    Kto przegląda forum

    Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 133 gości


    Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
    Nie możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz edytować swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz dodawać załączników

    Skocz do:  
    Powered by phpBB © phpBB Group
    Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL