BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 6 czerwca 2024, 08:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e60] Opony 255/40/18 a kontrola trakcji i ABS
PostNapisane: 4 lipca 2017, 14:56 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 40
Witam,

z przodu mam opony 225/40/18 na tył planuję założyć 255/40/18. Felgi BBS RS 18 9j. Czy będzie wywalało mi trakcję i ABS?


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Opony 255/40/18 a kontrola trakcji i ABS
PostNapisane: 4 lipca 2017, 16:11 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Bardzo prawdopodobne, będzie dużą różnica na średnicy i wizualnie balon, zdecydowanie lepiej założyć 255/35/18.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Opony 255/40/18 a kontrola trakcji i ABS
PostNapisane: 4 lipca 2017, 18:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 40
Przy 255x35 nie wywali trakcji i ABS? Właśnie chciałem tym balonem powiększyć troszkę koło bo strasznie malutki wydają się koła przy 235/40/18. W porównaniu do 225/40 z przodu tył wyglądam jak jakieś 15 cali...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Opony 255/40/18 a kontrola trakcji i ABS
PostNapisane: 4 lipca 2017, 19:22 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Nie wywali, bo wtedy średnicę na obu osiach będą najbardziej zbliżone.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e60] Opony 255/40/18 a kontrola trakcji i ABS
PostNapisane: 4 lipca 2017, 20:19 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Widzę, np. po stylu 123 (jedna z opcji do E60 wg realoem'a) na podstawie katalogu z sieci, że dedykowana opona (przód i tył) to 245/40, a więc koło ma mieć w sumie 54,8 cm. Oczywiście promień skierowany w stronę podłoża ulega zmianie kiedy auto stoi na ziemi i im większy "balon" tym promień ten ulega większemu zmniejszeniu w porównaniu do wartości bez obciążenia. Twój setup to 54 cm, a planujesz z tyłu wrzucić 55,2 cm, a więc pomiędzy przodem a tyłem będzie już istotna różnica i auto podniesie tył o ponad 1 cm, a przód nachyli się w dół.
Twoje felgi są szersze o 1 cal niż dedykowany styl 123 (8J), więc logiczne, że można na nie wciągnąć szerszy kapeć, ale z przodu może być problem, bo o ile dobrze pamiętam seryjna 5'tka nie mieści z przodu więcej jak 245, a czemu o tym mowa to dalej. Według mnie nie chodzi tutaj o elektronikę, a o geometrię (do zrobienia) i właściwości jezdne. Jeżeli producent przewidział, że auto ma mieć (poza wyjątkami w postaci felg 19 calowych, gdzie na tył zaleca się szersze opony) identyczną szerokość opony z przodu i z tyłu to narażasz się na problemy. Jakie? Co jest ostatnią rzeczą jakiej oczekujesz po BMW? Podsterowność jak w jakimś FWD. Jeżeli wsadzisz mu na tył szersze opony to w przypadku ostrych łuków i zawrotów przód może pierwszy "poddać się" i wpaść w poślizg, a nie tył. Wobec tego moja rada jest prosta i chyba najlepiej przysłuży się właściwościom jezdnym Twojego auta - zakup 4 opon po 245/40/18 ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL