BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 12:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] 330d ciężko rusza rozrusznikiem
PostNapisane: 11 lipca 2018, 12:53 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57 D30TÜ
Odgrzewam kotleta - silnik dalej startuje tak https://streamable.com/4ggj1

Akumulator sprawdzony, wszystko z nim ok. Chyba pozostaje mi sprawdzenie przewodów przy rozruszniku a jak to nic nie pomoże, to demontaż i regeneracja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d ciężko rusza rozrusznikiem
PostNapisane: 11 lipca 2018, 19:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1178
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: BMW e39 528i
Kod silnika: m52b28
Garaż: byłe e34: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=134211
jest e39: viewtopic.php?f=6&t=169366&start=20
Ten rozrusznik to trup, już po samym jego dźwięku słychać, że jest kibel. Nie szukaj problemu w przewodach bo tam go nie znajdziesz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d ciężko rusza rozrusznikiem
PostNapisane: 12 lipca 2018, 15:48 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57 D30TÜ
To tak zapytam, jak będzie mi go najłatwiej wyciągnąć z 3.0d? Ściągać kolektor i ładować się od góry, czy próbować od spodu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] 330d ciężko rusza rozrusznikiem
PostNapisane: 2 sierpnia 2018, 08:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 104
Lokalizacja: Gdańsk
Moje BMW: e46 330d
Kod silnika: M57 D30TÜ
Problem rozwiązany. Przyczyną był pośrednio czujnik położenia wału korbowego i rozrusznik, który miał wygwizdane tulejki i plusowe szczotki.

Instrukcja dla 3.0d

Czujnika nie da się wyciągnąć bez wyciągnięcia rozrusznika, więc sugeruję robić to parami, koszt nie jest ogromny (oryginalnie montowany jest czujnik firmy Bosh i jest identyczny jak ten, który miałem od nowości - cena 200zł, oryginał ze znaczkiem BMW około 500zł). Odpinamy aku, ściągamy tackę z filtrem kabinowym i rynną na przewody plusowe które też odkręcamy, osłony od tyłu silnika, 2 kostki z tyłu kolektora, 1 kostka i 1 wężyk podciśnienia przy sterowaniu klapkami, gumowa i metalowa rura do EGR (łatwiej ściągać to niż odkręcać EGR, który ma słabo umiejscowionego 1 imbusa), następnie odkręcamy kolektor (12 śrub, 8 nakrętek i mocowanie przy bagnecie) i uważamy na gumowe dystanse tam gdzie były nakrętki, potrafią się odczepić i spaść gdzie nie trzeba. Rozgrzebujemy sobie miejsce koło rozrusznika, odkręcamy od niego wzbudenie i wszystkie inne plusowe kable. Rozrusznik siedzi na 2 szpilach E12, polecam użyć płaską oczkową 10, równie dobrze odkręca śruby E a nasadką się i tak tam nie zmieściłem. Jak wyciągniemy rozrusznik, pod nim jest wtyczka i na imbus wkręcony jest czujnik położenia wału. Skręcamy w odwrotnej kolejności.

Uwaga! Przykręcając 2 grube plusowe kable spowrotem do rozrusznika zwróćcie uwagę, czy nie dotykają obudowy (a bardzo łatwo tak je ustawić, bo tak się same pchają do przykręcenia). W takim przypadki rozrusznik tylko kliknie, bo zgubi prąd przez zwarcie z obudową.

Na spokojnie dałbym około 3h na rozłożenie i 2,5h na złożenie dla nowicjusza.

A tak prezentuje się e46 330d z nowiutkim rozrusznikiem - pali jak samochody ze start-stopem ruszając ze świateł.
https://streamable.com/85igo

Powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 79 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL