BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 16:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] bialy dym 1.8 benz
PostNapisane: 5 grudnia 2017, 20:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: 318
Kod silnika: m43b18
na zimnym silniku ok nie dymi, ale tuz chwile po nagrzaniu zaczyna dymic na bialo,mialem padnieta uszczelke pod glowica i to nie jest az taki gesty dym, plynu mi ubywa ale jest delikatny wyciek przy termostacie. pany nie mam sil juz blok wyczyszczony ok glowica splanowana szczelnosc sprawdzona czy jezeli rozrzad przestawiony jest o 1 zabek powiedzmy, to czy moga byc takie akcje ? nie mam tez katalizatora i srodkowego gola RURa OD kolektorow po tlumik koncowy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] bialy dym 1.8 benz
PostNapisane: 6 grudnia 2017, 01:38 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B25
Ja też tak miałem po wycięciu katalizatora. Nie ma się czym martwić. Uszczelnij układ chłodzenia bo może się zapowietrzać i zobacz czy ci płynu nie ubywa. Ewentualnie możesz kupić tester na obecność spalin w układzie chłodzenia dostępny za parę złotych w internecie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] bialy dym 1.8 benz
PostNapisane: 6 grudnia 2017, 01:44 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Teraz jest taka pogoda ze bedzie dymic, norma. Jak sie boisz to jak wyzej, test na uszczelke. Ale to norma, u mnie przez cal zime dymi jak z parowozu ;D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] bialy dym 1.8 benz
PostNapisane: 7 grudnia 2017, 00:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: 318
Kod silnika: m43b18
Dzisiaj bylo +7stopni i moje przypuszczenia okazaly sie trafne- brak katalizatora zimno rowna sie dym. Pany powiedziec mi mozecie jeszcze czy mogw przejezdzic jeszcze tydzien bez termostatu i z wyciekiem z pod ibudowy termostatu? Na 40km ubywa okolo 50-100ml plynu rano dolewam caly czas by nie zajezdzic znow glowicy i uszczelki. Jak jade powoli i bez wlaczonego cieplego nawiewu temperatura rośnie w strone czerwonego. Mam wnetylator ale podlaczony do przednich halogenow i nie wieje mocno jak go wlacze. Jakby byl popsuty moim zdaniem jakby srugiego biegu nie mial. Mam czujnik temp w chkodnicy i kable orginalne idace do wentylatora tylko niejestem pewny czy to bie sa kable od wntylatora klimy. Bo jak mialem tam podlaczoby wentylator to nie zalaczal sie nawet ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] bialy dym 1.8 benz
PostNapisane: 7 grudnia 2017, 00:48 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 41
Moje BMW: e36
Kod silnika: M52B25
Doprowadź układ chłodzenia do pożądku, nie ma czegoś takiego, że bez termostatu i z wyciekiem przejeździsz ileś tam, bo wreszcie go zagotujesz i będzie kaszana.
A co do wentylatora to czujnik od niego masz po prawej stronie chłodnicy, a w skrzynce bezpieczników masz dwa przekaźniki od 1 i 2 biegu rozpiska jest na forum. Ale ten wentylator to tylko wentylator dodatkowy załącza się dużo puźniej. Główny wentylator jest na wiskozie na pompie wody to jemu się przyjżyj, ale jak masz zapowietrzony układ to żaden wentylator ci nie pomoże.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] bialy dym 1.8 benz
PostNapisane: 8 grudnia 2017, 20:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: 318
Kod silnika: m43b18
termostat zalozony, nowa wiskoza, wentylator elektryczny wywalilem, nic nie cieknie jest wszystko ok, nie gotuje sie trzyma pion czy to w jezdzie czy to w postoju, jest juz wszystko git !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] bialy dym 1.8 benz
PostNapisane: 9 grudnia 2017, 17:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Można ?



Można ! :ok: :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 96 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL