BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 06:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Brak mocy na zimnym..? 320D M47N
PostNapisane: 7 grudnia 2017, 18:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Witam wszystkich. Chciałbym się zorientować czy może każdy diesel CR tak ma. Mianowicie po odpaleniu silnika po nocy, auto w strasznie muli, ma jakoś ciężko, jakbym miał sporą przyczepę za sobą i nie to żebym specjalnie cisnął na zimnym, ale czuć wyraźnie po pedale gazu że nie jedzie tak jak powinien. Ostatnio wsiadłem do Meganki ojca 1.9 dCi i przy tych samych warunkach nic takiego nie zaobserwowałem, meganka jedzie tak samo na totalnie zimnym silniku jak i na rozgrzanym.. Dlatego właśnie zacząłem się zastanawiać czy wszystko w porządku z moim autem :zdziwko:
Czyściłem nie dawno wtryski na maszynie ( bez wyjmowania z auta ) i generalnie wydają się w porządku, auto nie dymi, odpala zawsze na strzał nie zależnie od temp. korekty też ok. Turbo jest roczne, nowe ( nie regenerowane ) olej Millers 5w40.
Nie wiem co jeszcze może mieć wpływ na takie zachowanie. Z błędów w komputerze są jedynie świece, czujniki parkowania oraz podgrzewacz cieczy. W megance świece też nie grzeją :rotfl: Więc to chyba nie to.. Po za tym objaw występuje zarówno w lato jak i teraz, gdy temp jest koło 0. Jakieś pomysły? Może te typy po prostu tak mają? Że inaczej jedzie rozgrzany a inaczej zimny? :luka:

EDIT: Zapomniało mi się, że od pewnego czasu, powiedzmy raz w tygodniu, po przekręceniu stacyjki w 2 pozycję słychać buczenie, prawdopodobnie od spodu. Sam domyśliłem się że to może być podprogówka ale może jeszcze coś innego daje taki objaw? I może to ma jakiś z tym związek.. Nie odpalając auta, buczy około 30-40s i cichnie, po wył zapłonu i ponownym przejściu w pozycję 2 - cisza. Jeśli na buczącym odpalę to nie ma zwłoki w odpaleniu i buczenie się wycisza w przeciągu 1-2 sekund :zdziwko:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Brak mocy na zimnym..? 320D M47N
PostNapisane: 8 grudnia 2017, 05:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Pompa jak pracuje to ją słychać, kwestia czy tak jak zawsze czy głośniej? Masz inpa? Jak tak to 4 lub 5 bieg i przyspieszasz z gazem w podłodze bez odpuszczania od 2000 do 4000rpm, oczywiście w tym czasie nagrywasz, programem do tego, zakładkę nominal/actual, najlepiej kilka takich przyspieszeń. Turbina sterowana elektronicznie czy podciśnieniowo? Egr czysty? Nie zacina się? Węże podciśnienia całe? Nie są sparciałe?

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Brak mocy na zimnym..? 320D M47N
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 02:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Wybacz zwłokę, już myślałem że nikt nie odpowie. Okazało się że buczenie powodował jakiś zaworek od płynu chłodniczego więc póki co to nie pompa :)

Niestety nie mam inpy :(
Turbo sterowane podciśnieniowo
Egr zaślepiony
Węże podciśnienia nówki, przy wymianie uszczelki pokrywy zaworów i kolektora mechanik zaproponował ich wymianę ponieważ swoje najlepsze lata miały za sobą.
W sumie auto tak ma od samego zakupu i myślałem że to norma, dopóki się nie przyzwyczaiłem aż za bardzo i później przejechałem innym autem :/ Generalnie myślę że auto trzyma swoją moc, porównując do kolegi e46 z tym samym silnikiem ale po 2003 tzn turbo sterowane elektronicznie, jego auto zamula i każdy kto jechał to zauważa.
215km/h ( licznikowe ) udało się uzyskać, bez górek.
Ekonomizer na 5 biegu pokazuje 16-17l.
Jedynie na zimnym mam wrażenie że coś przymula :looka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Brak mocy na zimnym..? 320D M47N
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 06:27 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
W jaki sposób zaślepiony jest egr? Bez live data ciężko będzie pomóc.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Brak mocy na zimnym..? 320D M47N
PostNapisane: 10 grudnia 2017, 10:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Dość partacko, śrubka jest wkręcona w wężyk :rotfl: Tak auto kupiłem i nic z tym nie kombinowałem. Co też mnie zdziwiło, odma była puściutka, ani filtra ani separatora, ciekawe ktoś miał patenty :D

Może w tym tygodniu uda mi się załatwić od znajomego obd a laptop się znajdzie, najlepiej z systemem XP, prawda?
Jakim programem to można dobrze nagrać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Brak mocy na zimnym..? 320D M47N
PostNapisane: 12 grudnia 2017, 06:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jeżeli egr zaciął się w pozycji otwartej to takie zaślepienie nic nie da, bo po prostu nie jest sterowany, jakby była pewność, że jest zamknięty to nie ma problemu. Inpa działa na wszystkim, ja używam na xp i win 8.1. Program obojętny, może być camstudio.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL