BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39] [TDS] automat wyciek oleju ze skrzyni
PostNapisane: 8 grudnia 2007, 19:11 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: ZambrĂłw
Witam. No to mam problem. Otórz ostatnio zdjąłem osłonę silnika i :zdziwko: olej na misie silnika!!! Ale taki dziwny nie silnikowy bo czyściutki jak łza. Diesel ma raczej czarny olej. Po umyciu i zdjagnozowaniu miejsca wycieku jestem załamany. Cieknie olej z transmisji z pomiędzy silnika a skrzyni biegów (pewnie uszczelniacz w skrzyni) Wyciek nie jest ogromny ale jest. Co radzicie?? Wiem wiem pierwsze sprawdzić stan oleju ale jak??? Long life oil. Brak korka wlewu oraz miarki. Dzwoniłem do servisu i powiedzieli: "skrzynia bezobsługowa brak korka wlewu oleju nie wymieniamy bo nie przewidziano na litry nie sprzedajemy!!!" No i co dalej??? Zadzwoniłem do koleszki który siedzi w BMW kupę lat. Pojechałem i stwierdził jest możliwość sprawdzenia i dolania. Stwierdził że tajemnicę zdradził mu zaufany mechanik servisu. Tylko że mi już jej wyjawić nie chciał. W każdym razie wszedł do kanału coś odkręcił (kazał mi trzymać na hamulcu z włączonym D przy odpalonym silniku i powiedział że jest ubytek jaki nie wie ale nie problem sie dowiedzieć. Przyniósł oryginalny olej zdobyty z BMW i dolał. Weszło 300g To był ten ubytek. Co o tym myślicie co dalej robić? A moze narazie nie robić nic tylko za jakieś 10000km skontrolować stan oliwy??? Jak myślicie? Dodam ze dolewał również na włączonym D. Pozdrawiam

PS Czy jest kontrolka która mnie poinformuje ze oleju jest mało? żal było by załatwić dobrą skrzynie.


Ostatnio edytowano 9 grudnia 2007, 22:49 przez Danek24, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2007, 19:18 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
wycieki sie usuwac to raz. dwa jezdzac z wyciekiem zarzniesz skrzynie.tak to sie skonczy.a o tych tajemnicach i nie wymienianiu oleju w skrzyni to bajka...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2007, 19:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 143
Lokalizacja: ZambrĂłw
że wycieki sie usuwa to wiem :) ale... nie jest on taki żeby plama zostawała. Powiedzmy żeby ktoś nie był tak dociekliwy jak ja to by się nawet nie kumnał no ale pytanie jakie mogą byc koszty takiej operacji (wyjecie skrzyni wymiana uszczelniacza i sam uszczelniacz) robił ktoś to moze kiedyś?

[ Dodano: 10 Grudzień 2007, 00:06 ]
Czy nikt z kolegów z tego forum nie miał nigdy podobnych problemów do moich? A może ja mam pecha lub się czepiam szczegułów na które inni poprostu leją? Nikt nie miał podobnego wycieku z automatu? Prosze o jakieś podpowiedzi gdzie to zrobić jak i ile to mnie może zaboleć finansowo??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 130 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL