BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 03:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 12 grudnia 2017, 22:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Popisałem się głupotą, bo wymieniłem żarówki, przetwornice a nawet zapłonniki/startery i lampy nadal błyskają. Raz jedna raz druga, czasem obie mają pierdolca, ale nigdy nie gasną jednocześnie, kilka razy zdarzyło się tak że padła prawa i wyskoczył błąd na deskę ( po czym już więcej się nie zapali do momentu przekręcenia włącznika ) a po 500m jazdy lewa i oczy takie :szok:
ciemność 100%, tryb paniki.. Mam dosyć, po prostu dosyć. Ale mimo wkurwienia na twarzy, nadal walczę bo to autko moich marzeń. Mogłem stuknąć się w głowę i pomyśleć że oba żarniki/przetwornice/startery w bardzo bliskim czasie raczej rzadko padają parami.. Z kolejnych ciekawostek, czasem zdarza się po którymś restarcie przełącznikiem że ujadę i godzinę bez ani jednego błysku.. Brak mi słów. Dziś jedynie do czego doszedłem to że masa w tylnej lampie po stronie kierowcy jest totalnie wypalona, ujarana. Myślicie że to będzie NARESZCIE to, czy i tak może być coś jeszcze, co powoduje takiego pierdolca?
Znajomy coś mi kiedyś wspomniał o module świateł ale nie wiem czy to może być dobry trop. Co myślicie?
Żadne inne światła mi nie wariują. Za to totalnie nie mam oświetlenia tablicy rejestracyjnej, pourywane są blaszane uchwyty żarówek.. Wkład lampy i nowa wtyczka już do mnie jedzie.. Myślicie że nareszcie będę spał spokojnie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 12 grudnia 2017, 23:24 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 452
Moje BMW: E60
Kod silnika: N52B25AF
Najlepiej byłoby na test od kogoś wrzucić moduł świateł właśnie, bo jak nie żarnik i nie przetwornica no to zostaje ten moduł - w E46 jest bodajże zintegrowany z przełącznikiem od świateł (tym, którym włączasz i wyłączasz światła), a więc musisz sobie go wymontować żeby wrzucić inny na próbę, a jak Ci nie żal kasy na profilaktykę (bo to przecież nie musi być ten moduł, może gdzieś Ci się kable przetarły, co w BMW się zdarza) to pewnie na alledrogo za jakieś 50-100 zł idzie to kupić.

EDIT

Faktycznie - na alledrogo rozpiętość cenowa od 30 do 250 zł, ale ja bym wolał jednak najpierw od kogoś wrzucić na próbę albo wyczaić czy jakiś handlarz w okolicy (a może złom, gdzie robią rozbiórki aut) nie ma i żeby udostępnił na test i dopiero wtedy ew. kupić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 12 grudnia 2017, 23:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Defacto moduł też do mnie jedzie, za 100 z przesyłką dorwałem. A co myślisz o tej lampie z tyłu? Skoro tam wszystko popalone i jest jakieś zwarcie/ słabsza masa to to też może rozwiązać problem czy raczej liczyć na ten moduł? Największą moją zmorą jest to że jak komuś coś migało to jedna a jak obie to jednocześnie a u mnie totalnie po swojemu żyją.. Masakra.

EDIT - Mam nadzieję że to już ostatnie z dwóch możliwości bo to stwierdzenie którego użyłeś, przeraża mnie najbardziej.. " przewody GDZIEŚ się przetarły " :zakrecony:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 13 grudnia 2017, 13:58 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 276
Moje BMW: 330d e46
Kod silnika: M57D30
Garaż: Mój garaż;-)
Rozpiętość cenowa jest taka bo inny moduł jest do zwykłych żarówek a trochę inny do ksenonów z tego co kojarzę. Tak że sprawdź co zamówiłeś


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 13 grudnia 2017, 14:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Dorwałem identyczny moduł jak u mnie tzn z automatycznymi po lewej, zero, postojówki i drogowe :) Nie ma regulacji wysokości także to będzie od xenonu. Jest regulacja jasności zegarów i osobno przód tył przeciwmgielne - identyczny. Też od polifta, powinien podejść. Bez programowania tego ustrojstwa coś poza kropką przy przebiegu będzie się działo nie teges? Czy tylko kropeczka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 12:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Tylko kropka, ewentualnie błąd niezgodności. Za dobrą cenę wyrwałeś :ok: oby tylko był sprawny :niepewny:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 13:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
A jak objawia się błąd niezgodności? Zamontowałem go i xenon nadal błyskał i jeszcze żeby było ciekawiej brakło całkowicie prądu z tyłu :D Masakra haha.. Czekam na wkład lampy i wtyczkę bo mam tam zwarcie na masie i oby to był już koniec przygody..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 13:51 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Moje BMW: E46 touring
Kod silnika: m54b30
Dodam od siebie, że miałem identyczne objawy migania xenonów i powodem były ledowe postojówki z bottari canbus z marketu. Po wymianie na zwykłe jak ręką odjął już z pół roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 13:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Heh.. Widzę że już na prawdę wszystko może powodować to błyskanie... Postojówki mam zwykłe ale niebieskie. A ledy mam we wnętrzu.. Ale montując ledy do wnętrza minęło dobre pół roku jak nie lepiej, zanim zaczęły błyskać..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 14:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Możesz zrobić zdjęcie naklejki na tym module? Możliwe, że mogę go przytulić do siebie ;)

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 19:19 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Generalnie dopiero w sobotę będziemy z moim majstrem kombinować, wkład lampy doszedł i wygląda a nie popalony :) Jak to złożę i nadal będzie błyskać to jeszcze sprawdzimy kostkę od modułu, jak i ponownie sam moduł bez zwarcia na tyle. Więc w przyszłym tyg zaktualizuje temat i wtedy ewentualnie chętnie Ci go odsprzedam po tej okazyjnej cenie :)
Żeby było śmieszniej dziś miałem traskę 130km w dwie strony i w drodze powrotnej lampy nie błysnęły ani razu.. Samoouleczenie :rotfl: Oczywiście to tylko na moment, zaraz pójdę do auta i znów będzie disco :dobani:

Edit: Jak skupujesz takie rzeczy to mam również sprawną przetwornicę którą totalnie bez sensu wymieniłem, myśląc że to ona ^^ Cena do uzgodnienia, możesz coś zaproponować jeśli jesteś zainteresowany :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 19:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Ogólnie nie skupuję tylko przydałby mi się jak to jest oczywiście taki jak szukam, tu nalepka prawdę powie ;)

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 19:41 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Niestety jestem na tyle zbaraniały że nie mam pojęcia jak tutaj wstawić zdjęcie :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Szybciej i prościej będzie dla mnie jak Ci przepisze haha
BMW 6 919 834

037239084 0007040 20
ECE SA dyn LL m FLC 14051
LEAR HW:15 SW:3.0

Mój ma końcówkę 835 hw i sw takie samo. Dlaczego tylne światła odmówiły posłuszeństwa? :niepewny:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 14 grudnia 2017, 20:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Coś go pewnie boli w środku, technicznie u mnie dałby radę, tylko kwestia tego tyłu. Ogarnij swój najpierw i jak będziesz chciał się go pozbyć to pisz ;)

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 16 grudnia 2017, 12:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Mała aktualizacja tematu - po wywaleniu żarówek postojowych błyskają o 80% mniej, był oscyloskop a teraz czasem się im przypomni że trzeba błysnąć :hyhy: Jest progres.
Podziękowania dla kolegi Szatana ;) Wymienię dziś jeszcze wkład lampy na którym nie ma masy i mam nadzieję że to będzie koniec tej przygody :D I wyrzucę ledy z wnętrza :ok: Coś mi migają w środku, zaczęło się niedawno takie coś dziać, zregenerowałem alternator i ładowanie wróciło w pełni a w środku nadal potrafi lekko przygasać, więc lecę na market i kupię zwykłe żarówki postojowe i do wnętrza :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 17 grudnia 2017, 23:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Fałszywy trop i totalnie bezsensowna radocha... Wkład lampy wymieniony ale kostki niestety nie dorwałem jeszcze dobrej i to i tak kija warte.. A wyjęcie postojówek trochę jednak przeceniłem.. :dobani:

Z innej beczki - Ktoś mi żartobliwie rzucił tekstem że ' ni [cenzura] tego nie zrobisz, montuj hidy z allegro za 120zł na komplet i będzie hulać ' Powinienem wziąć to od a do z jako dowcip czy to faktycznie ma prawo bytu? Razić nikogo nie powinny, samopoziomowanie jest, spryskiwacze są.. Ja już na prawdę tracę na to siłę.. Ponad 1000zł wyjebałem w te lampy i zabawę z mruganiem i nadal LIPA.. Mam po prostu dość. To ma świecić i koniec. Dziś wracając do domu napotkałem 2x sarny na drodze, światła oczywiście mi wariowały, jakby zgasły oba całkowicie na 2-5s bo czasem też tak potrafią się popisać to mógłbym być dzisiaj bez przodu albo szyby....... Po prostu dramat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 18 grudnia 2017, 11:40 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 27
Moje BMW: G31, F31
Kod silnika: B48, N20
Kolego ogarnij mase w tylnych lampach, kable koloru brązowego, posprawdzaj piny czy nie są nadpalone, wyczyść, ew. wepnij kostkę od tylnych lamp tylko do połowy tak żeby siedziała, lampy działały ale zatrzask nie "kliknął" i napisz czy pomogło.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 18 grudnia 2017, 13:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Mam wypaloną masę i to na tyle że 3 kable by tam wlazły. W kostce. Wymieniłem wkład lampy a masę zaizolowałem profilaktycznie włochatą izolacją i wcisnąłem na pin osobno, kombinerkami. Niestety druciarstwo, ale nie udało mi się znaleźć nigdzie takiej wtyczki. Pan od wkładu lamp co tym handluje, przysłał tak samo upaloną :zly: :zly:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 18 grudnia 2017, 14:19 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 31
Posty: 27
Moje BMW: G31, F31
Kod silnika: B48, N20
Znam temat sam się z tym :cenzura: dwa tygodnie i też w zimie i do śmiechu mi nie było jeździć wieczorami. Tą lampę trzeba doprowadzić do porządku żeby być pewnym że wszystko gra jak fabryka wydała. Xenon jest bardzo wrażliwy na jakiekolwiek nawet najmniejsze spadki napięcia... na bank masz problem z masą od oświetlenia, Sprawdź jeszcze wiązkę bagażnika w tej przelotce gumowej w e46 kable pękały wręcz notorycznie (znany temat wielu posiadaczy e46) następnie podświetlenie rejestracji, duże masy w bagażniku jedna na pewno jest po stronie pasażera. W piwnicy zalega mi komplet lamp do sedana ale na tą chwilę musiał bym ci je wysłać zza granicy :-k

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Nietypowy problem z xenonami, ręce opadają...
PostNapisane: 18 grudnia 2017, 15:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 61
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Tam w klapie też jest rozpierdol niesamowity, odkąd kupiłem oświetlenia rejestracji brak i jedna postojówka w klapie też kaput raz świeciła raz nie, czasem przy otwieraniu/zamykaniu bagażnika znikała i pojawiała się na nowo... Więc to wiem że od dłuższego czasu coś nie styka w klapie ale nie miało to nigdy wpływu na xenony.. Wkład lampy mam nowy więc nie potrzebuję lamp aczkolwiek dzięki za propozycję ;) Po prostu nie mogę dostać nigdzie dobrej kostki, nie wypalonej :/ I to właśnie tutaj będzie problem :/ A co do dużych mas to mój mechanik stwierdził że on tego nie odkręci i nie wyczyści bo to jest tak zżarte ze sobą że śruba zostanie na kluczu i zostanie tylko dziura w budzie i nie będzie miał co z tą masą zrobić... A też go prosiłem aby wszystkie styki masowe w bagażniku obadał..
Zazdroszczę że tylko 2 tygodnie się z tym pieprzyłeś u mnie to już 3 miesiąc i nie mogę sobie z tym poradzić, ponad 1000pln w plecy a i tak gówno...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL