BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E53] Odpowietrzenie hamulca.
PostNapisane: 10 lutego 2018, 15:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: BMW X5 E53.3.0d.
Witam mam pytanie czy po wymianie okładzin tylnych hamulca postojowego i wymianie klocków hamulcowych tył i przód, regulacji hamulca postojowego odpowietrzeniu całego układu przy tym odpowietrzaniu wymieniłem płyn hamulcowy na przelew odpowietrzanie przeprowadziłem standardowym sposobem, prawy tył, lewy tył, prawy przód, lewy przód czy muszę odpowietrzyć na komputerze ABS czy nie ma potrzeby. Po odpowietrzeniu zauważyłem że pedał bez odpalenia silnika jest twardy i nie zchodzi w dół a po odpaleniu przy naciśnięciu schodzi do dołu wrażenie jest takie jak by był nieszczelny układ ale płynu nie ubywa może ktoś robił takie operacje coś wie na ten temat i może coś podpowie albo doradzi dzięki i pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] Odpowietrzenie hamulca.
PostNapisane: 11 lutego 2018, 00:52 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Kolego jeśli po zgaszeniu silnika i kilkukrotnym naciśnięciu tak aby podciśnienie się skończyło pedał jest twardy i nie wpada powoli to jest ok.
Jeśli wymieniałeś płyn przelewowo i nie zbrakło ci płynu w zbiorniczku to niema prawa nic się stać.

Jest jedna legenda że nie wolno pompować pedałem hamulca przy odpowietrzaniu tylko odpowietrzać podciśnieniem.
Bo podobno uszczelniacze na tłoku pompy potrafią się wywinąć lub ściąć.

A hamulce są skuteczne ?
Jeśli tak to może tak to wszystko ładnie działa że ci się zdaje ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E53] Odpowietrzenie hamulca.
PostNapisane: 12 lutego 2018, 10:01 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 23
Moje BMW: BMW X5 E53.3.0d.
Cześć kolego po zgaszeniu silnika jest ok pedał twardy i nie spada do dołu, po odpaleniu wchodzi trochę głęboko na pewno głębiej niż przed wymianą okładzin klocków, jeżeli chodzi o hamulec jest ok, co do pompowania to chyba nie powinno się nic stać z uszczelkami bo to chyba to samo jak by się często hamowało mi się tak wydaje, dzięki za odpowiedź pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL