BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e39] Navi 16/9 mk4 czasami działa, czasami nie.
PostNapisane: 12 lutego 2018, 13:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Witam was, przeryłem połowę internetu i nie znalazłem podobnego przypadku, wiec pomyślałem, że zapytam tutaj.
Otóż
Problem polega na tym, że nawigacja raz startuje w trybie awaryjnym, raz w trybie normalnym, a raz jest czarny ekran mrugają jakieś piksele i uruchamia się czasami po 5 a czasami po 20 minutach w trybie normalnym.
W środku jest płyta z mapą, zauważyłem że gdy przystrzymam przycisk wyciągania płyty to navigacja startuje normalnie ( zapala się kontrola power, płyta się rozkręca a na wyświetlaczu uruchamia się navi w normalnym trybie) gdy puszczę przycisk, navi się wyłącza i jest czarny podświetlony ekran oraz mrugają na nich pasku/piksele białe.
Wnioskuje, że jest problem z czytnikiem, jest jakiś sposób na jego naprawę czy tylko to speców wysłać ? Posiadam zdolności manualne tylko nie wiem gdzie temat ugryźć. Zauważyłem, że taśma od czytnika do plastikowej obudowy przedniej jest w kiepskiej kondycji, jednak nie mogę nigdzie znaleźć zamiennika. Dodam, że często gdy auto stoi pod chmurką i rano odpalam auto to uruchamia się tryb awaryjny, jak wyjadę z garażu ( 12stC to albo czarny ekran, albo normalnie się navi uruchamia )
Próbnie zablokowałem przycisk wyciągania płyty wykałaczką i navi działa normalnie, jednak się nie usypia i kontorlka POWER swieci cały czas, zapewnie pobiera prąd więc taka opcja nie jest spoko, bo może mi rozładować aku.
Auto mam od kilku dni, może w ciepłe dni problem nie występuje i szukać zimnych lutów, bo odnoszę wrażenie że temperatura ma wpływ na działanie navigacji.
Wiązki i kostki sprawdzone, nie są zaśniedziałe a kable nie przetarte.
Macie jakieś pomysły lub ktoś już przez to przechodził ??
Jakieś sugestie podpowiedzi ?
czytnik HW 1.0.1.
Soft zaktualizowany do v32
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Navi 16/9 mk4 czasami działa, czasami nie.
PostNapisane: 12 lutego 2018, 17:38 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Otwierałeś czytnik NAVI? Nie wiem jak e39 ale w e46, często woda na nie kapie. Rozumiem że masz na wyposażeniu tuner TV, skoro masz czasami obraz ze słabą grafiką. To nie jest tryb awaryjny. Działa to tak, że jeżeli nie działa czytnik navi, który jest odpowiedzialny za tą fajną grafikę, to jego role przejmuje słabej jakości grafika z tunra TV. Według mnie to najbardziej podejrzany jest zalany czytnik navi. Wyjmij go i ściągnij górną obudowe. Obejrzyj w środku czy nic nie gnije.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Navi 16/9 mk4 czasami działa, czasami nie.
PostNapisane: 12 lutego 2018, 20:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Dzięki za odpowiedz, na razie wolałem go nie ruszać bo widziałem, że używki chodzą po 500 zł a to już koszt nie mały. Jeżeli nie pojawi się wiecej propozycji to tak zrobię, ewentualnie pomyślę aby jakoś razem ze stacyjką włączać go na krótko. Gdybym tylko wiedział, gdzie tego szukać faktycznie może wyglądać na jakieś zimne luty albo zalaną/zardzewiałą płytkę PCB która gdzieś nie łączy, lub łączy nie tam gdzie powinna. Bo objaw włączania navi przy wciśnietym przycisku wysuwania płyty i wyłączeniu navi po jego zwolnieniu jest co najmniej dziwna


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Navi 16/9 mk4 czasami działa, czasami nie.
PostNapisane: 12 lutego 2018, 21:47 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Na 90 procent masz zalany ten czytnik. Rozumiem że dzwięk działa zawsze? Za dzwięk idpowiedzialny jest wzmacniacz, więc powinno działać. Wpisz sobie w google "e39 zalane mk4" to wyskoczą ci foty jak wygląda zalana płytka. Wyciągaj to i zobacz jak to wyglada. Jak zalane to czas nie działa na twoją korzyść. Rozkręcenie jest proste, więc nie ma na co czekać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Navi 16/9 mk4 czasami działa, czasami nie.
PostNapisane: 12 lutego 2018, 22:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Sprawdziłem zdjęcia i wiem czego szukać, zanim rozkręce to chcę być na to przygotowowany. Czy jestem w stanie w domu jakoś to naprawić ? Nie wiem wyczyścić IPA albo jakoś to naprawić o ile moje PCB wygląda jak na zdjęciach ?
Oczywiście wszystko działa elegancko, muzyka gra, FM też. Jak odepnę DVD to mam tryb z tunera TV który też się sprawdza, jednak skoro mam DVD navi to chciałbym ją wykorzystywać w 100% a nie wymontować i zostawić na półce jako nieużytek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Navi 16/9 mk4 czasami działa, czasami nie.
PostNapisane: 12 lutego 2018, 22:54 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Wszystko zależy co zastaniesz. Jak rozbierzesz przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz. Może to nie zalanie tylko coś innego. Samo rozkręcenie to 5 minut roboty. Nie wiem jak w e39 ale w e46 wyjecie to też 5 minut roboty. Daj znać jak siè dostaniesz, co znalazłeś. Samą oksydacje na płytce najlepiej czyści się wodą, nie benzyną, nie alkoholem, ale jak będzie mocno zrzarte to ne ma sensu czyścić. Potem wszystko dobrze wysuszyć, połatać, poprawić luty, oczywiście jak da radę. Ale przy zalaniach to na prawdę ciężko powiedzieć. Czesto tylko wymiana.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Navi 16/9 mk4 czasami działa, czasami nie.
PostNapisane: 12 lutego 2018, 23:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Rozkręcę i zobaczę na czym stoję. Jak będę miał wątpliwości to podzielę się fotkami tutaj i może coś wspólnie wymyślimy jak nie będę wiedział za co się chwycić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Navi 16/9 mk4 czasami działa, czasami nie.
PostNapisane: 13 lutego 2018, 09:55 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Ok rozebrałem i sprawdziłem PCB, jest w stanie idealnym, winowajcą jest napęd który jest po prostu uszkodzony mechanicznie coś w środku odpadło i płytę blokują jakieś szare ząbki. Zostaje wymiana samego napędu lub odesłanie do magika z piły ( dostałem namiar ) może uda mu się jakoś te mechanizmy naprawić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Navi 16/9 mk4 czasami działa, czasami nie.
PostNapisane: 13 lutego 2018, 10:35 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
No i git. Ja kupiłem nowy sam napęd w ASO za 400 zł i od 4 lat spokój, bo w starym padł laser. Wymieniłem go na taki z allegro, ale podziałał rok i mesiac i przestał czytać cokolwiek, a kosztował mnie koło 150zł w błoto. Wymieniałem go sam. Także jak naprawa ma cię kosztować 300 zł, to sprawdz ile stoi sam mechanizm w ASO do twojego. Jak nie bedziesz mogl sobie poradzic to przeslij 7 ostatnich znaków VIN to pomoge poszukać numeru do twojego. Podejrzewam że to jest to samo co w moim, ale po VIN bezpieczniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Navi 16/9 mk4 czasami działa, czasami nie.
PostNapisane: 13 lutego 2018, 11:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b25
Dziękuje za pomoc, jednak wstrzymam się z wymianą całego napędu bo się po prostu rozleciał, musiało coś być uszkodzone mechanicznie i gdy to rozkręciłem po prostu wypadło kilka sprężynek i plastików. Aktualnie mam ten ładny obraz z navi ale nie przyjmuje mi płyty bo pewnie jakieś plastiki którę są odpowiedzialne za to wypadł, więc jedynie mi brakuje płyty z mapą do 100% funkcjonalności. Na razie się z wymianą wstrzymam bo mapy mam w telefonie.
Pozdrawiam i w moim przypadku problem który opisałem wyżej tzn te objawy były spowodowane prawdopodobnie uszkodzeniem mechanizmu wyciągania płyty przez co cała navi nie startowała bo chciała wyciągnąć płytę a mechanizm się zacinał i się coś zapętlało, przez co nie startowała navi. Tak jakby ktoś szukał rozwiązania problemu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e39] Navi 16/9 mk4 czasami działa, czasami nie.
PostNapisane: 10 czerwca 2018, 19:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 2x e46 320d
Kod silnika: m47n
Pytanko czy mogę prosić o kontakt do magika z piły lub osoby co się zna i pomoze ,bo mam też taki problem że swoją nawi i nie włącza się (nie inicjuje) .
Po wcisnieciu guzika eject zaczyna pracować ale jak go puszczę to się wyłącza . Wymiana czytnika płyt nie pomogła .
POZDRAWIAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL