BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 18:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46]Klimatronik brak regulacji temperatury, gorące powietrz
PostNapisane: 14 lutego 2018, 21:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Witam, posiadam problem z ustawieniem temperatury na panelu klimatronika, a jej wykonaniem. Silnik zagrzewa się szybko, żaluzje, podgrzewacze, świece żarowe wszystko działa elegancko. Silnik po chwili daje już ciepłe powietrze na kabinę. To jest świetnie, ale po dłuższej chwili w samochodzie robi się sauna. Mianowicie regulacja temperaturą w Panelu 16-32 nie daje ŻADNEJ różnicy, nie ważne czy obieg automatyczny, czy klima automatyczna - nic. Zawsze wieje ciepłe, wręcz gorące i nie zmienia się jego temperatura. Jedyną opcją chłodzenia wnętrza, jest ustawienie na kółeczku w kratkach nawiewu zimnego powietrza, które wtedy od razu leci. Wszystkie opcje panel włącza i przekierowuje nadmuchy, ogrzewania etc. Tylko problem jest,ze nie podaje zimnego powietrza (poza regulacja z kółkiem). Wentylator równo zmienia prędkośc i moc dmuchania.

Czy może to być wina elektrozaworu, klap czy panelu? Jedyne filtr kabinowy jest już w średnim stanie (chociaż wątpię w powiązanie).

Dziękuje bardzo za chęć pomocy!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Klimatronik brak regulacji temperatury, gorące powietrz
PostNapisane: 14 lutego 2018, 22:20 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Tak. Winny za to jest elektrozawor. Jak podłączysz cos do diagnozy BMW bedziesz miał jego błąd. Uprzedzając kolejne pytanie, znajduje się zaraz za przednią lampą kierowcy. Takie dwa kominy, jeden większy drugi mniejszy. Odpowiedz na kolejne pytanie to płynu nie trzeba spuszczać. Wystarczy zatkać czymś rury, albo je zacisnąć. Wyleci minimalna ilość. Uzupełnić i tyle. Przez 7 lat użytkowania M47N wymieniałem go na używkę 2 razy i raz naprawiałem, bo szczotki się skończyły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Klimatronik brak regulacji temperatury, gorące powietrz
PostNapisane: 14 lutego 2018, 22:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Wielkie dzięki, ogólnie z tego co czytałem i autopsji. Mimo wszystko, jest możliwość naprawy go, czy może to być wina cewek w nim, które się przepaliły? Nie ma on bezpiecznika jakiegoś? Chodź profilaktycznie, spróbuję go wyczyścić na początek, a nóż.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46]Klimatronik brak regulacji temperatury, gorące powietrz
PostNapisane: 14 lutego 2018, 23:35 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Jest bezpiecznik i raz rzeczywiście ktoś na forum miał go spalonego, a nie uszkodzony elektrozawòr. W moim jest to bezpiecznik f62 jak na schemacie.
https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e46-320d-tou_200310/wiring-functional-info/body/heating-air-conditioning-functions/temperature-control/water-valve/pNoohMP.
Ogólnie nie ma reguły co pada. Raz miałem uszkodzony zawór w tym mniejszym kominie. Następnym razem skończyły mi się szczotki w tej wyższej wieży, która wymusza obieg i ogrzewanie też działało na maksa. Także nie ma reguły. Trzeba by rozkręcić i zobaczyć co jest nie tak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL