BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 01:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46 M43B19] Buczenie po puszczeniu gazu
PostNapisane: 24 lutego 2018, 17:22 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19
Siema. Mam dziwny dzwiek dochodzący z okolic głowicy tak mi się wydaje. Jest to jakby buczenie, ktore wstępuje zaraz po przegazowaniu i puszczeniu gazu. Poniżej wklejam filmik i proszę o poradę odnośnie tego czy to normalne czy mam sie niepokoic. Dodam, że w aucie była zmieniana głowica kilka miesiecy temu. Beta ma moc, nie kopci na biało, białego nalotu również nie ma, ciśnienie w ukl. chlodzenia w normie. Czuć minimalne drgania na fotelu kierowcy na biegu jalowym pomimo iż obroty nie falują. Cały dolot szczelny, praktycznie wszystkie przewody nowe, nie widać aby silnikiem telepało, chociaż przy dobrym przegazowaniu jakby lekko odchodził w bok od swojej naturalnej pozycji. Po zgaszeniu silnikiem nie telepie, poduszki były zmieniane 3 lata temu. Na zimnym lekko brzeczy wydech, ale nie wiem czy jest to ze sobą powiązane, ponieważ jest w nim dziura i wydaje mi się, że to od tego. Liczę na Waszą pomoc :)




Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 M43B19] Buczenie po puszczeniu gazu
PostNapisane: 24 lutego 2018, 18:54 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Dzwiek jakby lancucha o pokrywe zaworów,demontaz i trza sprawdzic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 M43B19] Buczenie po puszczeniu gazu
PostNapisane: 24 lutego 2018, 19:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19
Mechanik przy wymianie glowicy mogl cos zle ustawic w rozrzadzie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 M43B19] Buczenie po puszczeniu gazu
PostNapisane: 24 lutego 2018, 19:15 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Nie wiem,trza sprawdzic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 M43B19] Buczenie po puszczeniu gazu
PostNapisane: 25 lutego 2018, 15:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 9
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43B19
Dzisiaj również sprawdzałem czy ten dzwiek wystepuje i o dziwo cisza, żadnego dzwonienia. Czy to mogłoby wskazywac na napinacz łańcucha, że raz dobrze napina łańcuch a innym razem nie. Czy jakby to był łańcuch to by dzwonił cały czas? Widziałem dwa filmy z podobnymi dźwiękami i na jednym było napisane, że dzwoni łańcuch, a na drugim, że panewka rzęzi. Panewki raczej jakby zaczęły rzęzić to już cały czas, a nie tylko czasami mam rację? Poniżej wklejam film nagrany dzisiaj:



Edit. Poczekalem az silnik wystygnie odpalilem i odrazu pojawil sie dzwiek z pierwszego filmu. Czyli dzwiek pojawia sie z drugim uruchomieniem silnika po wystygnieciu. Gdy odpalalem drugi raz po pierwszym uruchomieniu gdy silnik byl cieply to nic takiego nie bylo (drugi film)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 143 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL