BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 26 kwietnia 2024, 20:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 330xd - jaki akumulator
PostNapisane: 27 lutego 2018, 15:53 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 13
Moje BMW: E46 330xd
Witam, posiadam E46 330xd z 2001r. wersja touring, aktualnie mam już trzeci akumulator 100Ah 850A, wszystkie były takie "na sztuke".
Cały czas one nie domagają, autem jeżdżę codziennie do pracy ok. 30min w jedną stronę. Z wyposażenia to grzane, elektryczne fotele, szyber, klimatronik, nawi mk4.
Myślę nad tym aby kupić jakiś 90Ah żeby był w stanie się doładować. Na obecnym akumulatorze mam taki problem że ostatnio auto stało prawie 30h nie ruszane na -15 stopniach, słabo zakręcił ale odpalił za 2 obrotem wału, potem pojeździłem z 2 godziny z przerwami pod sklepami (auto dogrzane 90 stopni) i nagle cyk, nie odpali. Podłączyłem na kable z drugiego auta i po 20 sekundach odpalił pięknie.

A wy jakie macie baterie w swoich 3.0d?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330xd - jaki akumulator
PostNapisane: 27 lutego 2018, 18:29 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23102
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nic bym nie kombinował tylo wziął markowy akumulator o takich parametrach jakie zaleca producent.

Od siebie mogę polecić Bosch-a, Wartę czy też Centre chodź chodzą słuchy że Centra się skopała ja mam dwu letni akumulator tej firmy w jednym z aut i nie mogę powiedzieć złego słowa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330xd - jaki akumulator
PostNapisane: 27 lutego 2018, 19:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 13
Moje BMW: E46 330xd
Wszystko rozumiem, producent zaleca 90-100Ah. Tylko chodzi o to ze ja jezdze 90% po miescie. Bardzo bym chcial aby ktos kto ma e46 w 3.0d sie wypowiedzial. Chodzi tez o odpowiedni prad rozruchowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330xd - jaki akumulator
PostNapisane: 27 lutego 2018, 21:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46 330D
Kod silnika: M57
Też stanąłem przed tym problemem 2 tygodnie temu co kupić. Po wizycie w hurtowni akumulatorów doradzili mi
https://sklep.batcar.pl/?route=product/product&path=20_59&product_id=157&filter=14
Jest jeszcze wersja 110Ah i 1000A mocniejsza. Powiedział, że zwykły akumulator przy tym silniku nie pociągnie i musi być wzmacniany, ten niby jest. Są jeszcze niby zwykłe wersje SILVER, ale on niby długo by mi nie posłużył. Teraz Ci powiem postoi 3-4dni i kręci rozrusznik jak głupi.
Z tego co mi powiedzieli to, żeby przedłużyć żywotność akumulatora, żeby pracował na 100%, warto 3-4 razy w roku, podładować go. Bo alternator niestety nie podładuje nam go do 100%. A sądzę, że ten akumulator BARS, może jest wzmocniony, jak wytrzyma mi te 4 lata to po 4 latach kupię drugi taki, tym bardziej, że dużo nie kosztuje i będzie ponownie świeży akumulator. A jak kupisz powiedzmy BOSCH czy Centre też nie masz pewności, że wytrzyma 5-6 lat.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330xd - jaki akumulator
PostNapisane: 27 lutego 2018, 22:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Każdy akumulator o tych samych wymiarach i wadze ma mniej więcej te same parametry.
Amperogodziny i prąd rozruchowy nie bierze się z powietrza.
Bardzo często można się naciąć na przyklejane etykiety na akumulatorach nawet na tych markowych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330xd - jaki akumulator
PostNapisane: 28 lutego 2018, 09:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 13
Moje BMW: E46 330xd
devloy, dzięki za konkretną odpowiedź.
Czy byłbyś tak miły i sprawdził w test nr. 9 licznika jakie masz ładowanie?

@UPDATE @UPDATE

Problem rozwiązany, bateria sprawdzona w sklepie z akumulatorami, jest w bardzo dobrym stanie.

Wszystkie te problemy były spowodowane zajechanym rozrusznikiem, który chyba od nowości nie był wymieniany. Rozrusznik zmieniony, auto zimne czy ciepłe kręci jak zwariowane.

Zdjęcie starego rozrusznika (potopione kable).
Obrazek

Na starym rozruszniku napięcie spadało do 8V i rozrusznik miał zwarcie, nie kręcił. Teraz napięcie przy odpaleniu spada z 12,5 do około 10,5V.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 145 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL