BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] m42b18 co warto wiedzieć w czasie remontu?
PostNapisane: 27 lutego 2018, 19:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E36
Kod silnika: M42b18
Witam Panów!Posiadam e36 318is m42 i przymierzam się żeby go wyciągnąć.Chciał bym wiedzieć o silniku może nie wszystko ale jak najwięcej się da.Proszę aby każdy dodał coś od siebie co warto wymienić jak już silnik będzie poza autem. Przymierzam się żeby wymienić wszystkie uszczelki bo trochę się poci uszczelniacze ponieważ bierze olej,napinacz łańcucha też wymienię muszę też wymienić popychacze bo rano jak odpala to słychać że już stukają, i zastanawiam się nad panewkami...silnik jeszcze nie miał robionego szlifu wału a panewki jeszcze się nie odzywają i teraz pytanie czy można je wymienić bez szlifowania wału? wiem że w tych silnikach się obracają a ja chciał bym tego uniknąć. Ciśnienie w cylindrach już zmierzyłem i ma :11,8 , 11,5 ,11,2 i 12,2 więc chyba nie najgorzej.Dodam ze poza tym że bierze olej ma lekkie wycieki nic z nim się nie dzieje a chciał bym wiedzieć co mogę zrobić zapobiegawczo żeby trochę jeszcze pojeździł. Dzięki za pomoc i pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: m42b18 co warto wiedzieć w czasie remontu?
PostNapisane: 28 lutego 2018, 18:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: E39
Kod silnika: m52b28tu
m42 sa wrazliwe na temperature i wszelakie przegrzewanie, jak juz bierzesz sie za tyle rzeczy, warto wymienic termostat, zalej plynem i poczytaj sobie troche o odpowietrzaniu ukladu, nie jest to taki banał, a te silniki sa bardzo wrazliwe na te kwestie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] m42b18 co warto wiedzieć w czasie remontu?
PostNapisane: 28 lutego 2018, 21:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E36
Kod silnika: M42b18
Masz racje bardzo itotna kwestia. Wlasnie mialem problemy z ogrzewaniem i wiem juz co to znaczy odpowietrzyc ten silnik. Dodam tez moze co juz w nim zrobilem bo kilka rzeczy sie nazbieralo.silnik ma nowa pompe wody termostat nagrzewnice korek od chlodnicy musialem wymienic tez sonde na nowa ori bosch.wymienilem juz tez napinacz rozrzadu bo chalasowal chcial bym miec silnik w bdb stanie bo bardzo go lubie ale nie chce tez wymienic cos nie potrzebnie zeby mu nie zaszkodzic.meczy mnie bardzo kwestia tych panewek ktos sie moze wypowiedziec na ten temat?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] m42b18 co warto wiedzieć w czasie remontu?
PostNapisane: 28 lutego 2018, 22:14 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 528
Lokalizacja: KRAKÓW
Moje BMW: E39
Kod silnika: m57d30
Co wy macie z tym odpowietrzaniem, bardzo łatwo się go akurat odpowietrza.Co do remontu jak go rozbierasz to głowica do sprawdzenia pod kątem prowadnic czy nie mają luzów, głowicę jak będziesz planował daj od razu dekiel przedni co zakrywa rozrząd niech razem z głowicą go szlifują , co do panewek wał do sprawdzenia szlifierz pomierzy i ci powie czy mogą zostać nominały czy szlif , tak samo zobacz jak łańcuch wygląda czy nie uciągnięty

_________________
Bandit Machine Wagon


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] m42b18 co warto wiedzieć w czasie remontu?
PostNapisane: 1 marca 2018, 08:14 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 27
Moje BMW: E36
Kod silnika: M42b18
Dzieki Ci chemik takiej odpowiedzi potrzebowalem napewno zrobie tak jak mowisz!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 144 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL