BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] coupe i szyba po za prowadnicą
PostNapisane: 20 czerwca 2018, 07:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M50B25nv
Cześć,
problem wystąpił w aucie e36 coupe z elektrycznymi szybami od strony kierowcy.
Objaw: szyba jest po za prowadnicą - tą pionową idącą od lusterka do spodu drzwi (ta z uszczelką). Przez to gdy szyba dochodzi do górnej krawędzi drzwi przy lusterku to się blokuje i wyskakuje z białych ślizgów.
Do tej prowadnicy jest bardzo ograniczony dostęp :( szyba jest przesunięta (względem prowadnicy) o jakiś centymetr na zewnątrz. Próbowałem ją przekosić - bez ślizgów, i wsadzić na miejsce - ale zaraz wypadła. Mam wrażenie, że coś ją wypycha/trzyma w takiej pozycji.
Chciałbym się zapytać w jaki sposób właściwie ustawić szybę i wprowadzić ją do tej prowadnicy. Macie na to jakiś sprytny patent? Wszystko robię pod chmurką, po pracy. Dlatego wolę nie przecierać szlaków na nowo:) słabo zostać o 1 w nocy z rozebranymi całymi drzwiami i bez szyby :D

Mam nadzieję, że w miarą sensownie opisałem sytuację :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] coupe i szyba po za prowadnicą
PostNapisane: 20 czerwca 2018, 09:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Nie wiem czy przypadkiem na Yotubie nie znajdziesz pomocniczych filmów ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] coupe i szyba po za prowadnicą
PostNapisane: 21 czerwca 2018, 08:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: E36 coupe
Kod silnika: M50B25nv
Standardowo sam zakładam tematy, a po rozwiązaniu problemu dzielę się tym, czego się dowiedziałem i jak naprawiłem usterkę.

Szyba jest głównie trzymana przez pionową prowadnicę z rolkami (tą bliżej klamki od drzwi). Jej ustawienie wpływa na to jak jest ustawiona szyba w każdej płaszczyźnie.
Rozwiązałem swój problem poprzez regulację ustawień na tej prowadnicy, żeby to zrobić należy
(1) wypiąć mechanizm szyb z obu stron,
(2) poluzować śruby łączące uchwyt od szyby i rolki w prowadnicy - dwie śrubki 10, widać je jak się zjedzie szybą na dół - nie wykręcać ich do końca (szyba wtedy traci wszystkie punkty mocowania)
(3) poluzować śruby centrujące pionową prowadnicę - znajdują się one od spodu drzwi pod prowadnicą (tą z rolkami) i tak jak wyżej nie należy ich wykręcać do końca.
(4) wyciągnąć uszczelki na drzwiach z dwóch stron szyby!

Po poluzowaniu wspomnianych śrub można w miarę sensownie manewrować szybą - mi się udało. Jak szyba będzie już w prowadnicy, lekko dokręcić wspomniane śruby i należy zrobić test na domykanie szyby, jeżeli będzie potrzeba korygować.
UWAGA!!
Śruby z punktu trzeciego regulują napięcie wstępne szyby. Nie przesadzajmy ze skrajną regulacją - istnieje ryzyko, że strzeli szyba.
Nic na siłę - jak nie idzie trzeba wziąć większy młotek ;)

@Szczurek1986
sorry ale muszę się odnieść do Twojego posta. No offence, ja rozumiem, że uzależniony od forum, rozumiem, że 17tyś. postów nie bierze się ot tak sobie znikąd. Niemniej jednak, post jak twój wyżej to zwykły śmieć. Jak nie wiesz, czy znajdę na yt czy nie, to nie pisz. Do czego mi taka informacja? Tak każdy może pisać ("sprawdź czy nie ma tego w internecie").
Rozwiązania problemu szukałem na tym forum i kilku innych, włącznie z zagranicznymi. Owszem przed napisaniem posta sprawdziłem też yt.
Liczyłem, że na tym forum otrzymam jakieś merytoryczne wskazówki - w twoim poście ich nie było, więc nie rozumiem sensu pisania takich rzeczy.
Powtórzę, no offence...
Miłego dnia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL