BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 13:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] nie świeci lewe światło stop po wygłuszaniu bagażnika
PostNapisane: 22 czerwca 2018, 11:47 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Witam
To mój pierwszy post - proszę o łagodne potraktowanie za pierwszym razem.
Samochód: BMW E46 325i 2001 r. po lifcie sedan
Postanowiłem samodzielnie wygłuszyć samochód dobrymi matami i pianką. Podczas montowania mat zmuszony byłem wyjąć zespół żarówkowy z klosza tylnego lewego i rozłączyć przewód masy i kostkę. Po tym pojawuł się błąd spalonej żarówki z tyłu. Nie świeci tylko żarówka stopu lewa - pozatym jest wszystko OK (prawy stop i środkowa listwa śię zapalają). Żarówki sprawdzone miernikiem (trochę miałem współnego z elektryką w przeszłości) a nawet przekładałem/zamieniałem miejscami. Napięcie się nie pojawia.

Po przeczytaniu starszych postów zacząłem sprawdzać wszystko po koleji - słabą masę (miernik twierdzi że jest super), słaby kontakt żarówki z blaszkami mocującymi (lampa w stanie idealnym, żadnej śniedzi itd.), kostkę, bezpieczniki... i nic.

Popsikałem preparatem poprawiającym połączenia elektroniczne wszystkie podejrzane miejsca. Podłączyłem modulik diagnostyczny na Bluetooth do OBDII - brak błędów. Zaczęło brakować mi pomysłów. Może ktoś coś podpowie?

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] nie świeci lewe światło stop po wygłuszaniu bagażnika
PostNapisane: 24 czerwca 2018, 07:45 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Sprawdzałeś miernikiem czy na odpowiedni PIN dochodzi napięcie po wciśnięciu STOP. To wykluczy żarówkę i lampę i powie czy to czasem nie kwestia instalacji. Może gdzieś przeciąłeś kabel docinając maty. Który to pin łatwo sprawdzisz wizualnie lub miernikiem. Coś skopałeś. Ja obstawiam, ostre cięcie nożykiem, którym docinałeś maty:)

P.S. bezpiecznik jest jeden na obie strony, więc nie ma co go sprawdzać skoro druga strona działa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 125 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL