BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 15:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 16:29 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: E46 Touring 330i
Witam.
Jakis czas temu stałem sie posiadaczem e46 touring, automat. M54b30, 231km, 300 niuta, a do 180 e36 323i touring jest 3 dlugosci auta przede mna, dalej moja to juz muł totalny...
A wiec do rzeczy:
-kompresja na wszystkich cylindrach 12 barów
-korekry paliwowe dobre, wrecz idealne
-vanos ssący +0.5 w leakage test
-vanos wydechowy +7 ( tym sie nie orzejmuje az tak, jak wiadomo to tylko wydechowy ktory nie gra w tym silniku wielkiej roli)

Wartoaci przeplywomierza poprawne, dla pewnosci byl podmieniany. Disa bez klapki, non stop otwarta, byla podmieniana na sprawną, jak dla mnie zerowa róznica. Jedyny bład silnika to bład termostatu.
Kwestia kół- 19 cali, 8.5 oraz 10 cali szerokosci, waga tylu z oponą to 27kg. Zmieniane na org 17 calowe kola, o wadze z oponą 17kg, poprawa nieznaczna...

Jedyne co mnie zastanawia z kwestii silnikowych to stan katalizatorów oraz cisnienie paliwa, ale na LPG jest tak samo.

Co zwróciło uwagę specjalisty z ktorym się konsultowałem to skrzynia biagow, a właściwie bład konwertera "48 wandlerkupplung zu hoher schlupf", wspominał że może być to bezpośrednią przyczyną braku mocy na kołach. Dodam ze sprzeglo się nie ślizga jak w przypadku zajechanego sprzegla w manualu, obroty wydaje mi się ze rosną proporcjonalnie do predkosci. Jedynie po odjeciu gazu spadaja o 500 i po ponownym dodaniu rosną (jakby look up nie spinał czy coś).

Jeżeli to kwestia skrzyni, wrzucam manual.
Jednak zanim zdecyduje sie wydac worek pieniedzy na zmiane skrzyni, zapytam, czy przychodzi komuś z was do głowy co może ją boleć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 18:10 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
Cześć.

Błąd dotyczy zbyt dużego poślizgu sprzęgła, co niestety w Twoim przypadku jest potwierdzeniem symptomów.

Dla siebie możesz sprawdzić jeszcze przyspieszenie 0-100 na pb i lpg (nie musi być turbo dokładny pomiar, wystarczy poglądowy).

Można zdecydować się na regenerację konwertera. Jednak osobiście wrzuciłbym manual do M54, koszty są bardzo podobne. O ile w dieslu i v8 nie wyobrażam sobie innej skrzyni niż automat, tak jednak charakterystyka R6 totalnie się z tym nie spina, czego dowodem jest nazywanie tych skrzyń "spowalniaczami".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 20:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: E46 Touring 330i
Sprawdzalem 0-100, 0-140, w przypadku benzyny to odpowiednio 9.8 oraz 17 sekund, a wiec masakra totalna... na lpg nieodczuwalna roznica.
Sprawdza się jakoś ten uślizg sprzegla? W sensie ze chetnie nagram film i wrzucę go tutaj zeby ktos mądrzejszy ode mnie określil jak bardzo zle jest, tylko nie wiem w jakich warunkach go testować.
Moje skojarzenia na logike, jak wprzypadku manuala widzialbym obrotomierz który szybuje w górę a predkosc nie rosnie, tutaj jednak tak nie jest.
Wrzucam film 0-140
https://youtu.be/E07Nx5g_n1Q
Oraz pseudo testu uślizgu sprzegła
https://youtu.be/E1a4kEYPDP0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 20:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
Z tego co widzę, katalogowo dla turaska 330iA to będzie 0-100 w 7,2 s. Licząc 1:1 masz 2,6 s straty. Pomiar nie był robiony w idealnych warunkach, więc tę dokładność do części dziesiętnych można pominąć. Zatem masz ok. 2s różnicy przez uślizg konwertera.
Dobrze kombinujesz kojarząc to ze skończonym sprzęgłem w manualu, jednak pamiętaj, że konwerter musiałby być skrajnie uszkodzony. Moduł sterujący nie zawsze pada w ten sam sposób. U jednych będzie dobrze, aż nagle obroty podskoczą i zmaleją, u kogoś samochód może poszarpywać,a u innych może być symptom stałego uślizgu. Jak samochód radzi sobie ze zrzucaniem biegów przy dojeżdżaniu na światłach?

Na pierwszym filmiku widać, że samochód po prostu wolniej przyspiesza i tyle.

Na drugim natomiast widać dość niską responsywność.

Nic nie zastąpi natomiast diagnostyki na żywo. Dobrze by było, żeby ktoś kto dobrze zna te skrzynie po prostu się tym przejechał, najlepiej z podpiętym interfejsem. Chociaż moim zdaniem usterka jest niemal oczywista.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 20 sierpnia 2018, 22:17 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
stempel34 w tym dziale znajdziesz temat jak jeden z userów odzyskał utracone konie. Myślę że powinieneś odszukać właśnie to zagadnienie i pewnie znajdziesz tam dużo cennych informacji ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 09:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
Ja powiem tak ze swojej uwagi miałem E39 Automat miałem E60 automat sprzedałem i kupiłem tydzien temu E60 manuai 525i 192km M54 powiem tyle auto idzie jak torpeda wczesniej mialem N52 2.5 218km E60 i to auto nie jechało , ktoś gdzieś nadmienił że był ogaac 530i 258km w automacie i tak samo nie jechało, teraz widzę jakie te skrzynie automatyczne są opożnione kolega z roboty starym golfem 3 1.9 tdi mnie robił z pod swiateł co ma 90 km a a ja w bmw mialem 218 a auto jechało jak by miąło 100km. nigdy wiecej automata, wygoda do miasta to wszystko.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 11:13 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
ciekawe na ile miałeś sprawne te auta w automacie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 11:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Kojarzę z zakładanych tematów o e60, że nie bardzo :oczami:

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 12:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1231
Lokalizacja: KROSNO
Moje BMW: F31 320 ED
Kod silnika: N47T
maniek21112 napisał(a):
Kojarzę z zakładanych tematów o e60, że nie bardzo :oczami:


No N52 to kibel i tyle, pozbyłem się tego.

_________________
„Jeśli masz Astona DB9 na podjeździe i nim nie jeździsz, to tak jakbyś miał Keirę Knightley w łóżku i spał na kanapie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 13:31 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: E46 Touring 330i
Upoluje jeszcze kolektory z portkami m52, wywale wszystkie 4 lambdy i wtedy zobaczymy co w trawie piszczy. Skrzynie zmienie na 100%, skrzynie sprzeglo wał pedaly i cala reszte mam na wyciagniecie reki, czekam tylko az kolegi rozbitek wjedzie na kanał.
Dyfer zostaje 3.38


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 18:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
Może zanim zaczniesz usuwać lambdy, zamontujesz inny kolektor i będziesz musiał zrobić downgrade ecu do euro 2, to zacznij od skrzyni, bo może się okazać, że to będzie zupełnie inny samochód. Fakt, że w e46 231 km to nie jest żaden pogrom to jednak przy obecnych osiągach to jakbyś miał ze 150 kuca. Niestety często po modyfikacjach wydechu konie uciekają, ssaki niestety tak już mają.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 19:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
ROBBMW napisał(a):
No N52 to kibel i tyle, pozbyłem się tego

Przestań siać ferment. Opinia godna zwykłego Janusza co to kupił igłe w cenie szrota i pogonił dalej bo nie było kasy na serwisy które niemiec musiał zrobić.

stempel34 napisał(a):
Upoluje jeszcze kolektory z portkami m52, wywale wszystkie 4 lambdy

Wywal tylko 2 sondy za katem. Dwie przed katem nie przeszkadzają a pomagają.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 19:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: E46 Touring 330i
Kolektory m52 oraz sprawna disa tak zeby wszyatko bylo jak nalezy czeka juz w bagazniku na montaż.
Skłaniam się ku euro2 z uwagi na bezproblemowosc i pewnosc dobrej pracy silnika, bez zadnej sondy jezeli jest wszystko ok silnik bedzie chodzil ok. Jezeli cos nie gra nie zostanie wprowadzona korekta wiec silnik bedzie kulał, wiec od razu widzimy ze coś jest nie tak.
Obrazek
Do kolektorow m54 zawsze mozna wrocic, a nawet nie bede wspominal ze kolektory z portkami + disa kosztowaly mnie UWAGA 120zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 21:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
stempel34
I to się ceni!
Masz manele, masz plan i zamierzasz go zrobić, a co z tego wyjdzie będzie tylko powiększeniem doświadczenia i być może punktem odniesienia dla reszty. Trzymam za to kciuki i czekam na raport z przeprowadzonej operacji plus wyniki :ok:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 21 sierpnia 2018, 22:25 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
kszyhu napisał(a):
ROBBMW napisał(a):
No N52 to kibel i tyle, pozbyłem się tego

Przestań siać ferment. Opinia godna zwykłego Janusza co to kupił igłe w cenie szrota i pogonił dalej bo nie było kasy na serwisy które niemiec musiał zrobić.



ROBBMW zawsze chwali to co ma... idzie to zauważyć przy każdym samochodzi i silniku a jak już sprzeda dany model lub zmieni na ten samo model z innym autem to już jest beee a jak jeszcze jest ma to jest oh i ah :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 22 sierpnia 2018, 06:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
stempel34 napisał(a):
Skłaniam się ku euro2 z uwagi na bezproblemowosc i pewnosc dobrej pracy silnika, bez zadnej sondy jezeli jest wszystko ok silnik bedzie chodzil ok. Jezeli cos nie gra nie zostanie wprowadzona korekta wiec silnik bedzie kulał, wiec od razu widzimy ze coś jest nie tak.

Albo na odwrót. Jak wyłączysz 4 sondy to z korekt live data przy diagnostyce możesz zapomnieć. Przykład... Silnik cos swiezczy, delikatnie przebiera, a z live data mógłbyś dojść czy przelewa/niedolewa, czy masz nieszczelności czy coś innego. Zawsze to troche naprowadza na problem. Jak uważasz. Przy eu2 przepływka musi byc tip top. Ja miałem poczynione te mody ktore planujesz, polecam. Ale z perspektywy czasu, zostawilbym wlasnie 2 pierwsze sondy sobie. 2 dalsze w portkach wywalasz bo to tylko kontrolne od katalizatorow, wiec OUT.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 22 sierpnia 2018, 19:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Moje BMW: E46 Touring 330i
Zwracalem dzis szczególną uwage na obrotomierz, i przy stalej predkosci 100km/h, bez ruszania gazu, obroty skakaly od 2000 do 2200. Wiec chyba diagnoza potwierdzona w 100%


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 22 sierpnia 2018, 19:57 
ROBBMW napisał(a):
No N52 to kibel i tyle, pozbyłem się tego.

No popatrz...a ja 5 lat już użytkuje ten silnik i złego słowa nie mogę powiedzieć :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 22 sierpnia 2018, 20:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 72
Moje BMW: e61
Kod silnika: N52B25
stempel34 napisał(a):
Zwracalem dzis szczególną uwage na obrotomierz, i przy stalej predkosci 100km/h, bez ruszania gazu, obroty skakaly od 2000 do 2200. Wiec chyba diagnoza potwierdzona w 100%


Mi też się tak zdaje ;)
:ok: :ok: :ok:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] 330i brak mocy
PostNapisane: 22 sierpnia 2018, 21:08 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Michu napisał(a):
ROBBMW napisał(a):
No N52 to kibel i tyle, pozbyłem się tego.

No popatrz...a ja 5 lat już użytkuje ten silnik i złego słowa nie mogę powiedzieć :)



ROBBMW puki go miał też tak twierdził ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL