BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 03:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E39]Uciekający płyn chłodniczy i Problem z Ogrzewaniem
PostNapisane: 6 września 2018, 08:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Auto kupiłem na początku tego roku w okolicach lutego, wiedziałem że do wymiany jest odma, po wymianie odmy i podstawowych płynów jeździłem sobie normalnie, pewnego marcowego dnia stojąc na krzyżówce w mieście zobaczyłem ,że wskazówka od temp. jest prawie na czerwonym polu więc szybko zjechałem na pobocze i zgasiłem motor na jakieś 5 minut, delikatnie ostygł i odpaliłem znowu, ruszyłem i jadąc ok. 60-70kmh zaczął się studzić, dojechałem do domu, zaczekałem aż ostygnie całkiem i poszedłem sprawdzić płyn chłodniczy - prawie go nie było. Dolałem ok 1.5l i jeździłem dalej - temperatura w normie, w korkach również ale kiedy nie otwieram zbiorniczka cały czas brak plynu - tzn jest na samym dnie i tak dolewam co jakieś 2-3tygodnie ok. 300ml i tym sposobem wlałem już 5 litrów płynu a on wciąż gdzieś znika. Dodatkowo ogrzewanie działa dosyć dziwnie - ustawiam na 21*C jest ciepło jadę tak ok. 15km i zaczyna powoli wiać coraz chłodniejszym, to samo jak stoje w korku - pomaga podniesienie temperatury o 2-3*C do góry, kiedy ustawiam powyżej 28*C to wieje cały czas gorącym powietrzem bez względu na to ile jadę i gdzie jadę.

Jakieś rady? Zostają mi ostatnio (od ok. tygodnia) plamy na kostce a na pewno nie jest to olej bo wciąż tyle samo go na bagnecie jak i również olej wspomagania jest w tym samym miejscu. Czy to może być plyn chłodniczy czy on raczej by szybko odparował? Zbiorniczek i węże wokół niego są suchutkie jak pieprz.


Ostatnio edytowano 25 września 2018, 22:10 przez CMAZ97, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 6 września 2018, 10:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
Piszesz że znika Ci płyn. Ponieważ auto z grubsza jeździ normalnie to raczej nie UPG. Mówisz że masz plamy pod autem. Pytasz o rady?

No trzeba wejść pod furę i zobaczyć skąd cieknie. Jesli masz lpg obejrzyj węże do i z reduktora oraz sam reduktor. Zobacz czy chłodnica nie cieknie.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 6 września 2018, 10:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Dokładnie, nieszczelność i zapowietrzony układ.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 6 września 2018, 11:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Ponadto do obadania jeszcze krócce bo one też lubią puszczać :]


Ostatnio edytowano 6 września 2018, 17:34 przez Szczurek1986, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 6 września 2018, 14:39 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
wladekkow napisał(a):
Piszesz że znika Ci płyn. Ponieważ auto z grubsza jeździ normalnie to raczej nie UPG. Mówisz że masz plamy pod autem. Pytasz o rady?

No trzeba wejść pod furę i zobaczyć skąd cieknie. Jesli masz lpg obejrzyj węże do i z reduktora oraz sam reduktor. Zobacz czy chłodnica nie cieknie.


UPG na pewno nie - auto żwawe, nie kopci, oleju nie przybywa (wręcz po 9tys kilometrów od wymianu ubyło jakieś 300ml), i ogólnie jeździ jak trzeba. Nie mam LPG, dzisiaj jadę do mechanika ma mi obejrzeć układ napędowy bo szarpie na 1-2 i 2-3 i przy ruszaniu (opisywałem we wcześniejszym temacie) więc od razu zasugeruje mu zdjęcie osłony z pod silnika i przyjrzenie się. Mam wrażenie jakoby płyn uciekał dołem chłodnicy lub którymś wężem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 6 września 2018, 14:50 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 737
Lokalizacja: Kraków
Moje BMW: E39 525iaT, E46 325
Kod silnika: M54B25
Obejrzyj dwa węże pod kolektorem ssącym, miałem dokładnie to samo - uciekający małymi ilościami płyn, zapowietrzająca się nagrzewnica. U mnie jak się teraz okazuje puścił jeden z nich - idący od bloku do nagrzewnicy.
Wycieku nie widać z góry bo idzie po bloku pod kolektorem. Od spodu tez ciężko się tych węży dopatrzeć, bo miska olejowa zasłania, ten drugi idzie od bloku do elastycznego węza prowadzącego do pompki wspomagającej obieg płynu chłodniczego.
Nr 6 i 8
https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=11_2638
Jego finał był taki, że półtora tygodnia temu, w samym centrum miasta, w sakramenckich korkach i upale temperatura poszła szybko w stronę czerwonego, nie było gdzie uciekać więc z 5 min zeszło zanim zaparkowałem.
Niestety - teraz jestem właśnie z tego powodu w trakcie swapu na m54b25...

Tu masz na fotkach jak to wygląda:
https://www.bimmerforums.com/forum/show ... c2dcc7ff82

_________________
e///M-tuzjasta :)

E46 323i --> SPRZEDANY

E36 316i Compact --> SPRZEDANY

E36 320i Coupe --> SPRZEDANY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 6 września 2018, 18:08 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Chłodnica nie jest na dole wygięta w banan? Ona też może puszczać w małych ilościach płyn, do czasu oczywiście.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 7 września 2018, 07:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
maniek21112 napisał(a):
Chłodnica nie jest na dole wygięta w banan? Ona też może puszczać w małych ilościach płyn, do czasu oczywiście.


Wydaje mi się ,że trochę jest, ale to nie ona puszcza.

Okazało się wczoraj ,że jest to pompa wody i ona "popuszcza" i to całkiem sporo bo po zdjęciu osłony silnika sporo wyciekło.. (ok. 0,5l)
Słyszałem ,że jak zmieniać pompe to tylko na taką z metalowym wirnikiem - ta będzie okej?

https://allegro.pl/pompa-wody-skf-bmw-e ... 96779.html

Dodatkowo dopnę się do tamtego tematu - problemy z szarpaniem, mechanik stwierdził że to podpora wału, może to być jej sprawka? I czy podpora febi będzie ok?

https://allegro.pl/febi-podpora-lozysko ... 53462.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 7 września 2018, 08:17 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
Ja u siebie założyłem dokładnie taką pompę SKF. Jest ok.

Jeśli cieknie o pompie to upewnij się że to nie spod obudowy termostatu. A najlepiej dłubiąc w tym zmień termostat wraz z obudową. To dodatkowe ok 90zl a masz spokój. Obudowa FEBI jest spoko.

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 7 września 2018, 08:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jak chcesz z metalowym wirnikiem to meyle lub hepu, skf ma chyba z tworzywa. Podpora febi ogólnie jest ok tylko z reguły jest słabe łożysko i wyje, przynajmniej w kopciuchach. Jeżeli tu jest tak samo to albo wymiana łożyska na fag albo kupno całości ori.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 7 września 2018, 08:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
SKF ma metalowy - sprawdziłem w mojej po zakupie ;)

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 7 września 2018, 11:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
maniek21112 napisał(a):
Jak chcesz z metalowym wirnikiem to meyle lub hepu, skf ma chyba z tworzywa. Podpora febi ogólnie jest ok tylko z reguły jest słabe łożysko i wyje, przynajmniej w kopciuchach. Jeżeli tu jest tak samo to albo wymiana łożyska na fag albo kupno całości ori.


SKF to metalowa z tego co czytałem. Ale ta meyle to dobra jakość? Bo w sumie jest o 40 dychy tańsza od SKF, brać mogę śmiało?
Co do tego wycia to bardzo jest ono odczuwalne i denerwujące, czy w E39 nie będzie aż tak tego słychać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 7 września 2018, 11:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Nie słyszałem złych opinii o pompach meyle, jeżeli chodzi o podporę to nie wiem jak to jest w tym przypadku, jak jest jak w kopciuchach to jest to uciążliwe.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 24 września 2018, 07:34 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Problemów z Bunią ciąg dalszy...
Wymieniona została pompa wody na nówkę Meyle i chłodnica ponieważ już przepuszczała i okazała się być poklejona.. :mur: układ cały zalany nowym płynem i odpowietrzony przez mechanika, a dalej jest problem z ogrzewaniem, kilka dni było okej, leciało ciepłe powietrze z nawiewów cały czas po ustawieniu między 19-32*C aż do dziś. Dziś rano jadąc do pracy znów taka sama akcja - przejechane 15km, zatrzymuje się przed rondem i dmucha zimnym, zjeżdżam z ronda (auto na boku) i nagle buch gorące powietrze, wyjechałem na prosta i znów chłodne. Poziom płynu OK, auto nie grzeje się, po wymianie w/w części motor chodzi w temp 87-94*C przy ogrzewaniu na 19*C. Co robić? Czyżby jednak układ był zapowietrzony? Ale czemu wcześniej było dobrze?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 24 września 2018, 08:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Przecież nie będzie cały czas dmuchało gorącym skoro masz ustawioną temperaturę przykładowo na 20 stopni. Ustaw ogrzewanie na max, niech dogrzeje w aucie potem o 10 stopni w dół i ma polecieć zimne.
Przynajmniej u mnie tak to się zachowuje i uznałem że tak ma być, nie wiem jak to się zachowuje u reszty posiadaczy e39.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 24 września 2018, 09:20 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
możesz mieć troszkę zapowietrzony układ to raz.

dwa że możesz mieć niespawną pompę dodatkową wody która podtrzymuje przepływ wody przez nagrzewnicę na małych obrotach. Mało które auto ma ją sprawną ;) Acz objaw jej uszkodzenia wygląda tak że na wolnych obrotach leci zimne ale jak ruszysz albo przegazujesz poleci ciepłe.

Prawdą jest też to co pisze piotr520, jeśli w aucie masz nagrzane to właśnie na tym polega automatyczna klima (w tym przypadku nawiew) że utrzymuje temp a nie tylko wieje tak jak ustawisz

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 24 września 2018, 10:17 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Nie wiem jak to wygląda u innych ,a le jak mamy temperaturę na dworze załóżmy 26 stopni , ustawimy na klimatroniku 20 stopni i pokrętło w kratce nawiewu na ciepły nawiew to przynajmniej u mnie nie poleci ciepłe powietrze.
Uważam że tak to ma działać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 24 września 2018, 14:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
piotr520 napisał(a):
Przecież nie będzie cały czas dmuchało gorącym skoro masz ustawioną temperaturę przykładowo na 20 stopni. Ustaw ogrzewanie na max, niech dogrzeje w aucie potem o 10 stopni w dół i ma polecieć zimne.
Przynajmniej u mnie tak to się zachowuje i uznałem że tak ma być, nie wiem jak to się zachowuje u reszty posiadaczy e39.


Całkiem możliwe, ale zdziwiło mnie to że na ostrych zakrętach typu rondo bucha gorącym powietrzem, i to wygląda mi na zapowietrzenie(?). Spróbuje jeszcze przeczyścić czujnik temperatury klimatronika który znajduje się chyba nad pedałem sprzęgła, ponoć lubi tam wchodzić kurz i klima może wariować oraz nie dogrzewać/nadmiernie grzać wnętrze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy
PostNapisane: 25 września 2018, 21:54 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Problem wygląda na ten moment tak:

1.Wsiadam rano do auta, ogrzewanie na 23*C obie strefy i nawiew na szybę (klima off) temperatura w pionie, zaczyna dmuchać gorącym powietrzem na samym środku podszybia, z otworów bocznych na podszybiu leci chłodne powietrze (temperatura ok. 20*C)

2.Jest mi za gorąco - zmniejszam ogrzewanie do 18*C, z nawiewów bocznych leci zimniejsze powietrze, na podszybiu wciąż dmucha gorącem, odpalam dodatkowo nawiew "na siebie" i ustawiam środkowym pokrętłem na niebieskie pole, leci chłodne powietrze ze środkowych wlotów i z bocznych wlotów na drzwiach, ale na szybę wciąż leci gorące powietrze.

3.Odpalam jeszcze nawiew na nogi, tam sytuacja podobna, na nogi leci powietrze ok. 18*C (tak jak na siebie) czyli jest git, ale na szybę po środku wciąż leci gorące.

4.Wyłączam nawiew na szybę zostawiam "na siebie" i auto wychładza się, po ponownym włączeniu nawiewu na szybę wali gorącem mimo ustawionej temp 18*C na klimatroniku.

Jeśli temperaturę ustawie >17*C i nie będę jej podkręcał to ze środkowego podszybia będzie leciało normalne chłodne powietrze.

Czyli co robić? Tak ma być? Czy to raczej elektrozawory? help :zalamany:

Gorące leci dokładnie stąd:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E39]Uciekający płyn chłodniczy i Problem z Ogrzewaniem
PostNapisane: 7 października 2018, 17:02 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 43
Lokalizacja: radom
Z tym ogrzewaniem to zobacz jeszcze dodatkowa pompę wody elektryczną która jest na obudowie chłodnicy jak ona szwankuje to są problemy z ogrzewaniem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL