BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 04:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46 318Ci] Doposażenie, usunięcie drobnych usterek
PostNapisane: 10 września 2018, 17:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Witam forumowiczów,

jestem nowy, jeśli chodzi o markę BMW, więc proszę o wyrozumiałość :) Kupiłem kilka tygodni temu BMW e46 318Ci z 2006 roku. Piękny samochód, dla mnie bardzo duży przeskok zarówno pod kątem mocy jak i komfortu (wcześniej Toyota Yaris T-Sport z 2001r.), jestem mega zadowolony, lecz mam pewne bolączki (kosmetyczne), które chciałbym po trochu adresować poprzez tzw. retrofitting (mam nadzieję, że mówię o właściwej rzeczy), w miarę możliwości nie doprowadzając do płaczu mojego portfela :)

Celem rozjaśnienia pewnych kwestii, wg. nr VIN samochód jest wyposażony w pakiet dla palących - cokolwiek to znaczy. Może to będzie jakaś wskazówka dla Was.

1sza rzecz - kierownica jest multifunkcyjna, więc jest sterowanie radiem, tempomatem oraz... telefonem. A właściwie jest taka opcja, bo zdążyłem się zorientować, iż nie posiadam tego modułu. O ile dobrze zauważyłem po rozmaitych zdjęciach, miejsce na telefon albo jakiś moduł przypominający telefon jest w miejscu przy podłokietniku, gdzie niektórzy mają miejsce na kubki, a ja mam taki zasuwany schowek. Czy jest możliwe domontowanie tego modułu od telefonu albo chociaż modułu bluetooth, aby sparować mój telefon? Niedziałające przyciski na kierownicy trochę mnie drażnią a nie ukrywam, iż chciałbym móc odebrać czasem telefon podczas jazdy, nie odrywając rąk od kierownicy (gdyż takie gadanie przez telefon osobiście uważam za głupotę i stwarzanie potencjalnego zagrożenia na drodze). Ponadto, gdzie znajduje się miejsce na mikrofon?

2ga rzecz - wspomniany wcześniej przesuwany schowek, który może być zamieniony np. na ten uchwyt na kubki. Taki sam schowek znajduje się za podłokietnikiem, do którego dostęp mają pasażerowie z tyłu. Co jest możliwe do zamontowania w tym miejscu zamiast tego zamykanego schowka?

3cia rzecz - problem ze sterowaniem i składaniem prawego lusterka. Mechanizm ustawiania lusterka próbuje działać przy sterowaniu lewo/prawo, góra/dół niestety nie reaguje. Po kliknięciu przycisku, składanie prawego lusterka również nie działa. Lewe działa prawidłowo. Czy jest szansa to nareperować bez konieczności wymiany lusterka? (Koszt to grubo ponad 1,5 tys...)\

4ta rzecz - z racji tego pakietu dla palących, obok gniazdka zapalniczki jest ten badziewny uchwyt na papierosa/popielniczka. Co można zamontować w to miejsce?

5ta, najmniej ważna rzecz - chciałbym wymienić radio na 2dinowe na Androidzie, gdyż na płycie CD nie zmieszczę całej muzyki, jaką chciałbym mieć w tym samochodzie. Jakie mam alternatywy?

Czy jest może jakaś lista wyposażenia samochodu takiego jak mój, gdzie mógłbym sprawdzić, w co potencjalnie mogę doposażyć moją pociechę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 318Ci] Doposażenie, usunięcie drobnych usterek
PostNapisane: 10 września 2018, 21:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
1. Możesz dołożyć moduł, mikron jest w podsufitce, na wysokości lampki/sterowania szyberdachem.
2. Fabrycznie nic, możesz dołożyć za nim fabryczne dwa gniazda do ładowania.
3. Zajrzyj do wiązki a raczej taśmy w Twoim przypadku, często są z nią problemy.
4. Pakiet dla niepalących.
5. Np. eonon.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 318Ci] Doposażenie, usunięcie drobnych usterek
PostNapisane: 11 września 2018, 06:09 
Offline
Forumowicz

Wiek: 44
Posty: 270
Moje BMW: E46 320DA; E87 118D
Kod silnika: M47N; N47
Dołożenie modułu BT oryginału to prócie pół auta. Jak planujesz punkt 5, to daruj sobie punkt 1. Tam wszystko jest w standardzie. Mikrofon jak maniek napisał jest w podsufitce. W zależności od tego co masz zamontowane w aucie, to jest albo wciśnięty w platykowy panel lub jak masz tylko lampki to w samą podsufitkę. Ja mam same lampki, więc doposażając w BT ciąłem podsufitke.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 318Ci] Doposażenie, usunięcie drobnych usterek
PostNapisane: 11 września 2018, 07:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
radio 2din jest bardzo dobrym pomysłem bo ma spore możliwości a do tego nadaje lepszy świeższy wygląd wnętrza :) Dodatkowo przy montażu nie ma jakichś większych komplikacji :) Jeśli nie planujesz jakiegoś kosmicznego grania w światnej jakości to taki Zenon zaspokoi twoje oczekiwania na pewno :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 318Ci] Doposażenie, usunięcie drobnych usterek
PostNapisane: 11 września 2018, 07:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
radio 2din jest bardzo dobrym pomysłem bo ma spore możliwości a do tego nadaje lepszy świeższy wygląd wnętrza :) Dodatkowo przy montażu nie ma jakichś większych komplikacji :) Jeśli nie planujesz jakiegoś kosmicznego grania w światnej jakości to taki Zenon zaspokoi twoje oczekiwania na pewno :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 318Ci] Doposażenie, usunięcie drobnych usterek
PostNapisane: 11 września 2018, 18:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
Jack79 napisał(a):
Dołożenie modułu BT oryginału to prócie pół auta. Jak planujesz punkt 5, to daruj sobie punkt 1. Tam wszystko jest w standardzie. Mikrofon jak maniek napisał jest w podsufitce. W zależności od tego co masz zamontowane w aucie, to jest albo wciśnięty w platykowy panel lub jak masz tylko lampki to w samą podsufitkę. Ja mam same lampki, więc doposażając w BT ciąłem podsufitke.


No właśnie raczej mam samą lampkę, bo mikrofon byłby chyba jakoś widoczny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 318Ci] Doposażenie, usunięcie drobnych usterek
PostNapisane: 11 września 2018, 18:42 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 7
Moje BMW: e46
maniek21112 napisał(a):
1. Możesz dołożyć moduł, mikron jest w podsufitce, na wysokości lampki/sterowania szyberdachem.
2. Fabrycznie nic, możesz dołożyć za nim fabryczne dwa gniazda do ładowania.
3. Zajrzyj do wiązki a raczej taśmy w Twoim przypadku, często są z nią problemy.
4. Pakiet dla niepalących.
5. Np. eonon.



ad.3 Masz może jakąś instrukcję, jak się tam dostać? Szczerze powiedziawszy, jedyne co robiłem kiedykolwiek przy którymkolwiek z moich wozów, to odpięcie akumulatora :D
ad.4 Pakiet dla niepalących - czyli?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46 318Ci] Doposażenie, usunięcie drobnych usterek
PostNapisane: 12 września 2018, 14:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Wpisz w Google demontaż boczka drzwi bmw e46 i znajdziesz niejedną instrukcję a pewnie i film.
Brak popielniczki i zapalniczki.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL