BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 21:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [F30] Jakie opony zimowe 18"?
PostNapisane: 19 września 2018, 20:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: F30 328xi
Witam,

Jeżdżę obecnie F30 328xi. Auto wcześniej było używane praktycznie tylko w lato. Teraz to mój jedyny samochód i zaczynam się rozglądać za jakimiś oponami na zimę.

Mam komplet felg 18" i na nich są założone opony letnie z przodu 225/45r18 91y i na tył 255/40/r18 95y. Tak naprawdę nie wiem czego i w jakim rozmiarze szukać, czy dopłacać za runflaty. Ostatnio też słyszałem, że opony muszą mieć homologację BMW, inaczej może być problem z ubezpieczeniem?

Wyczytałem na innym forum że powinienem poszukać kompletu 225/45R18. Moje felgi są chyba z m pakietu, a dokładnie model S2PEA BMW LA wheel M Star Spoke 400.

Może ktoś jeździ na zimówkach 18" i mógłby coś doradzić?

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F30] Jakie opony zimowe 18"?
PostNapisane: 19 września 2018, 22:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Z tyłu masz 8,5 cala, więc spokojnie możesz wrzucić też 225/45/18, aczkolwiek nie będzie to dedykowany rozmiar do tej felgi. Osobiście jestem wiernym zimówkom continental wintercontact ts 850 i 860, rewelacyjne opony, szczerze polecam. Do charakterystyki tego auta polecam jednak runflaty.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F30] Jakie opony zimowe 18"?
PostNapisane: 20 września 2018, 10:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 350
Moje BMW: G20
Kod silnika: B48
Jeśli chcesz założyć opony na te same felgi to powinny być w dwóch szerokościach.
Ja mam na zimę drugi komplet kół o jednej szerokości i mam tam 4 x Pirelli Sottozero RFT 225/45/18.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F30] Jakie opony zimowe 18"?
PostNapisane: 20 września 2018, 16:12 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: F30 328xi
Dzięki za odpowiedzi. Niby prosta sprawa, ale trochę o tym poczytałem i dalej nie wiem co kupić. Na innym forum znalazłem informację, że przy xdrive dobór rozmiaru jest bardzo istotny. Słyszałem też, że nie powinno się zakładać opon o większej różnicy indeksu prędkości niż jeden poziom, a takie zimówki ciężko znaleźć.

Na lato mam felgi 20" więc na zimę chciałbym przeznaczyć 18" które już mam. Jednak opony 255 wydają się trochę szerokie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F30] Jakie opony zimowe 18"?
PostNapisane: 20 września 2018, 17:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
nie wiem jak bedzie sie zachowywało DSC/ABS. Jeszcze przy napedzie 4wd. Nie raz czytalem że przez nieodpowiednie indexy świrował komp, odcinając np gaz podczas jazdy. Różnie bywa. Nie ma zasady. 8,5j i 225 jest za wąskie/niezalecane (naciąg) przez bmw, choć ostatecznie dopuszczalne przy tej szerokości felgi. 255 za szerokie nie jest. Bo dlaczego niby? Idealnie przecież leży na feldze. Wypracowała sie wszedzie teoria ze na zimę musi być węższa guma. To bajka. Obecne zimy są na tyle "ucywilizowane" że nie widzę sensu zakladania węższych opon, choć wiadomo, każdy robi jak uważa. Ja sam bede zmuszony niedlugo na zakup 4 zimowek na swoje 19'tki i też założę chyba węzsze, ale tylko ze względu na ciężki i drogi dostęp do rozmiaru oem

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F30] Jakie opony zimowe 18"?
PostNapisane: 20 września 2018, 18:00 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 350
Moje BMW: G20
Kod silnika: B48
Jak założysz węższe opony na tył to zmieni się obwód koła. A to ubije skrzynkę rozdzielcza od xdrive. Przy osce można eksperymentować, tutaj nie warto.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F30] Jakie opony zimowe 18"?
PostNapisane: 24 września 2018, 10:15 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
przy 4x4 opony mają być takie jak zaleca producent, obwody kół muszą sie zgadzać przód/tyl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F30] Jakie opony zimowe 18"?
PostNapisane: 1 lutego 2019, 11:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E46
Kod silnika: M62B44
Witam, teraz zauważyłem na swoich oponach zimowych dziwne oznaczenie, ktoś z was się na tym zna i orientuje się co to może być? Opona taka jak pod tym adresem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 135 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL