BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: E61 sporadycznie kopci na biało
PostNapisane: 11 października 2018, 13:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: BMW e61 530d
Witam. Posiadam bmw e61 530d. Problem jest następujący, czasem po odpaleniu auto kopci na biało, niezależnie od tego czy jest ciepły czy zimny. Trwa to około 2 minut i zazwyczaj po przegazowaniu przestaje. Raczej wykluczam uszkodzona uszczelkę pod głowicą poniewaz, nie bierze płynu chłodniczego, a oleju bardzo mało jakies niecale 400ml na 10000km auto posiadam od około pół roku i zrobilem nim już 20tys km. Dodam że te kopanie pojawiło się juz na drugi dzień po zakupie, i zdaża sie ono raz na jakiś czas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 sporadycznie kopci na biało
PostNapisane: 11 października 2018, 14:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: BMW e61 530d
W ostatnim zdaniu mialo być kopcenie a nie kopanie, wybaczcie słownik w telefonie. Dodam jeszcze że auto nie ma najmniejszych problemów z odpaleniem czy ciepły czy zimny pali od strzała. Moc również jest, Jedyne co jest to ze na zimnym delikatnie przerywa, moze jakis wtryskiwaczy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 sporadycznie kopci na biało
PostNapisane: 11 października 2018, 21:35 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Sprawdź błędy, będzie zapewne kilka odnośnie świec żarowych, więc albo one albo sterownik, ewentualnie dublet. Rzucanie może być dodatkowo od wtryskiwacza, do sprawdzenia korekcje.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 sporadycznie kopci na biało
PostNapisane: 11 października 2018, 23:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: BMW e61 530d
Faktycznie dzisiaj kompa podłączył mi kumpel i sprawdził błędy to wyskoczyły wszystkie świece, jak sprawdzał korekcje to wyszły wtryski w normie. Jeden minimalne korekcje ma ale wszystko w normie. Także na start świece wymienić. A czy mozliwe, że przy zimnym silniku delikatne przerywanie jest spowodowane tymi swiecami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 sporadycznie kopci na biało
PostNapisane: 11 października 2018, 23:53 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: BMW e61 530d
Problem jeszcze jest taki, że w kabinie czuć spaliny ale to już mam zamówiony kolektor wydechowy bo slyszalem, że w tych modelach to częsta awaria. Ale ten zapach spalin nie jest taki normalny jak od diesla. Śmierdzi tak ze aż w nosie drapie taki ostry ten smród. Obstawialem wtryski ale wyszły w normie, także juz sam nie wiem. Raczej od świec tak nie śmierdzi, ponieważ czuć to zarówno na zimnym jak i na ciepłym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 sporadycznie kopci na biało
PostNapisane: 12 października 2018, 06:03 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Jak masz błąd na wszystkich cylindrach to na 90% masz uszkodzony sterownik (naprawiam jakby co) lub przewód zasilający (to rzadziej jest przyczyną). Oczywiście może okazać się, że przy okazji któreś świece też są spalone, ale obstawiam sterownik. Pokaż korekcje na rozgrzanym oraz na zimnym, to, że są w normie to niewiele znaczy, ponieważ norma jest od -5.0 do 4.0 a powyżej -+2.0 jest już źle.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 sporadycznie kopci na biało
PostNapisane: 12 października 2018, 11:28 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: BMW e61 530d
Korekcje sprawdzałem na rozgrzanym silniku, to wszystkie były od -0.50 do Max +0.50. Ten jeden mial delikatny odchył bo mial ok. +1. Nie wiem jak będzie na zimnym silniku bede musiał kumpla z kompem ściągnąć do siebie. A jak sprawdzić ten sterownik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 sporadycznie kopci na biało
PostNapisane: 13 października 2018, 11:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2174
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław/Wałbrzych
Moje BMW: 320d,328i,540i,740il
Kod silnika: M47N,M52TUB,M62,M60
Miernikiem, lub sprawdź miernikiem świece i zobacz czy wtyczka przewodu zasilającego nie jest nadtopiona.

_________________
INPA/NCS/ISTA/PaSoft - DIAGNOSTYKA, KODOWANIE WTRYSKIWACZY, ADAPTACJE - SŁUŻĘ POMOCĄ - DOLNYŚLĄSK - WROCŁAW - WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA

POMOC PRZY OGLĘDZINACH
TEL. 782-784-200, maniek98hl@vp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 sporadycznie kopci na biało
PostNapisane: 13 października 2018, 16:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 14
Moje BMW: BMW e61
Kod silnika: M47
Jak czuć spaliny w kabinie to sprawdź łącznik elastyczny wydechu ten przed dpf. Przerabialem to u siebie. Spaliny było czuć tylko na postoju nasila się w momencie włączenia nawiewu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E61 sporadycznie kopci na biało
PostNapisane: 15 października 2018, 14:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: BMW e61 530d
Jak będę miał czasu troche to zajrzę do tych świec wtedy, a jeśli chodzi o te spaliny to bylem u gościa od tłumików i sprawdzał caly układ i mowil ze nowy to nie jest ale napewno nigdzie nie leci dopiero u znajomego elektryka sie dowiedzialem ze to ten kolektor. Ponoc to fabryczna wada i tamtędy leci, ten znajomy od razu wiedział bo mial kiedys taka sama i przerabial ten temat u siebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL