BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E53] M62TUB44 vs M62TUB46 jak rozpoznać
PostNapisane: 11 grudnia 2018, 00:32 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 820
Lokalizacja: okolice Torunia
Moje BMW: E39 540iA
Kod silnika: M62TUB44
Koledzy,

Wygląda na to iż zostałem oszukany przez firmę wymieniająca silniki z Florynki, pytanie tylko na jaka skalę.
Przytarł się silnik w naszym is'ie przez ok 6 miesięcy nie było nic ciekawego do zakupu znalazłem w końcu z wyżej wymienionej firmy silnik miał mieć przebieg 90000 km.
Została doliczona znaczna kwota do ceny za
-wymianę kompletnego rozrządu
-weryfikację i zrobienie głowic

Oczywiście podczas odbioru Panowie zaczęli wymyślać i doliczać dodatkowe koszty w tym "wymiane mikrorolek" do dzisiaj nie uzyskałem od nich informacji gdzie one się w tym silniku znajdują.

Po wymianie silnika przejechaliśmy do chwili obecnej ok 7000 km, ponieważ pojawiły się wycieki postanowiłem wymienić uszczelki ale to zobaczyłem oceńcie sami.
Pewnie się ze mną zgodzicie iż rozrząd ani głowice nie były robione a i olej w tym silniku nie był za często wymieniany.

Zanim podejmę kolejne kroki w tej kwestii proszę o pomoc, bo zaczynam się zastanawiać czy to na pewno jest silnik M62TUB46 (ma pochodzić z BAFB91010LN73816) jak go szybko i pewnie odróżnić od M62TUB44? Jakie będzie oznaczenie M62TUB46?

Obrazek



Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

A tak wyglądało moje M62TUB44 w E39 które sam naprawiałem, pomimo przejechanych 40000 km żadnego wycieku ani brania oleju

Obrazek

_________________
nasza buńka

E34 Obrazek

E53 Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL