BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 18 kwietnia 2024, 09:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E83] X3 doposażenie
PostNapisane: 1 lutego 2019, 20:33 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: x3 e83
Kod silnika: n47b20b
Witam, chce doposażyć swoje bmw x3 z 2006r. w:
1. fotele elektryczne z pamięcią i podgrzewaniem + panel do siedzeń.
Okablowanie jest fabrycznie czy trzeba je zrobić? trzeba coś kodować czy działa na zasadzie plug&play?
2. wejście wideo i aux.
Nie mam tunera tv i mam pytanie czy i jak da się podłączyć np. kamerę cofania (czy będzie to tylko obraz czy też obraz + dźwięk)?
3. Bluetooth.
Mam moduł telefonu na starą nokie bez bluetooth z uchwytem na telefon w podłokietniku. Czy zmiana zwykłego modułu na moduł bluetooth zadziała? i czy będzie dało się sparować telefon (oryginalnie w podłokietniku jest przycisk bluetooth tutaj jest przycisk z "buźką")?
4. Czujniki cofania tył (w przyszłości może i przód).
czy np. kupując zderzak z oryginalnymi czujnikami jest do nich gotowa kostka do podłączenia? (mowa o całym zderzaku bo i tak brakuje zaślepki do holowania i haka bo jest zniszczony) jak wygląda montaż parktronika w x3 i czy to gra warta świeczki?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] X3 doposażenie
PostNapisane: 8 lutego 2019, 07:16 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
hazuki napisał(a):
1. fotele elektryczne z pamięcią i podgrzewaniem + panel do siedzeń.
Okablowanie jest fabrycznie czy trzeba je zrobić? trzeba coś kodować czy działa na zasadzie plug&play?

Najlepsze wyjście to spojrzeć pod fotel i zobaczyć ile i jakie przewody masz doprowadzone do wtyczki
Wg mnie, jeśli nie masz podgrzewanych foteli obecnie, to możesz nie mieć nic


hazuki napisał(a):
2. wejście wideo i aux.
Nie mam tunera tv i mam pytanie czy i jak da się podłączyć np. kamerę cofania (czy będzie to tylko obraz czy też obraz + dźwięk)?

Jeśli nie masz tunera, to pewnym wyjściem jest użycie przystawki, która podłoży obraz z kamery w miejscu obrazu z tunera.
W jakim celu chcesz dźwięk z kamery cofania?
Złącze aux realizowane jest w tunerze radiowym, nie telewizyjnym. Radiowy posiadasz na pewno


hazuki napisał(a):
3. Bluetooth.
Mam moduł telefonu na starą nokie bez bluetooth z uchwytem na telefon w podłokietniku. Czy zmiana zwykłego modułu na moduł bluetooth zadziała? i czy będzie dało się sparować telefon (oryginalnie w podłokietniku jest przycisk bluetooth tutaj jest przycisk z "buźką")?

Wszystko się da, kwestia odpowiedniej modyfikacji wiązki, plus kodowanie

hazuki napisał(a):
4. Czujniki cofania tył (w przyszłości może i przód).
czy np. kupując zderzak z oryginalnymi czujnikami jest do nich gotowa kostka do podłączenia? (mowa o całym zderzaku bo i tak brakuje zaślepki do holowania i haka bo jest zniszczony) jak wygląda montaż parktronika w x3 i czy to gra warta świeczki?

Z tego co pamiętam, to E83 nie ma wiązki zderzaka, którą da się odłączyć w całości od karoserii. Po prostu wiązka wychodzi z karoserii i podłączone są bezpośrednio kabelki do czujników

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E83] X3 doposażenie
PostNapisane: 14 lutego 2019, 11:30 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: x3 e83
Kod silnika: n47b20b
Do foteli mam po 5 kabli, 3 do maty i 2 od czujnika pasów w zapięciu. Czyli wychodzi na to ze wiązki nie ma. Z tego co czytałem to podpięcie samej elektryki (do ustawiania foteli) jest proste tylko + i masa są potrzebne gorzej z pamięcią (bo trzeba podłączyć się pod can bus). Nie wiesz może czy da się samemu zrobić instalację pod podgrzewane fotele? (wiem że będą potrzebne kostki i panel z podgrzewanymi fotelami no i oczywiści odpowiednio dobrane kable). Oprócz tego wiem, że trzeba zaprogramować grzane fotele bo inaczej nie będą grzały tylko będą się świecić diody.

Co do tunera to nie mam kostki (wiązki) więc chyba ta opcja odpada.

Czyli kostka do modułu bluetooth może być inna? Czy tylko to trzeba zmienić?

co do czujników to mam zamiar kupić zderzak z czujnikami i wiązką w zderzaku.

powoli zastanawiam się czy nie będzie lepiej kupić jakiegoś radia na androidzie... tylko minusem tego jest wielkość oryginalnego panelu radia (oryginalne jest szerokie) no i drugi minus jest miejsce na jeden din....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E83] X3 doposażenie
PostNapisane: 14 lutego 2019, 20:14 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Są też jakieś opcje w miejsce seryjnej nawigacji.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL