BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 13:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] zbiorczo kilka problemow technicznych
PostNapisane: 21 grudnia 2007, 10:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Lokalizacja: wawa
Kupilem w zeszlym tygodniu dla zony compact'a 316 z 1994 roku, strasznie wpadl jej w oko mnie zreszta tez ;) Po wstepnych ogledzinach mam kilka pytan, mam nadzieje, ze ktos mi troche pomoze - jestem zupelnie zielony w kwestiach technicznych bmw.

- wymiana antenty radiowej - jak bardzo jest to skomplikowana operacja?
- problem z bagaznikiem - kilka dni po kupnie cos sie stalo z zamkniem w bagazniku. slychac, ze centralny zamek otwiera bagaznik natomiast po nacisnieciu przycisku nic sie nie dzieje
- rozrzad - auto podobno ma 142 tys przebiegu, w takich przypadkach w zasadzie powinno sie sprawdzic badz zrobic rozrzad. nie bardzo mam kogo spytac w tym temacie, mam nadzieje, ze ktos mi tu pomoze :)
- mam tylko jeden klucz, przycisk w kluczu nie dziala - zna ktos moze gdzie w okolicy stolicy moglbym sie z tym udac?

z gory dziekuje za wszelka pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2007, 12:44 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
resor napisał(a):
wymiana antenty radiowej - jak bardzo jest to skomplikowana operacja?

w zasadzie nie, spotkalem sie z taka sytuacja ze kolega przeciol przewod w nowej antenie i polaczyl z przewodem od starej bo nie chcialo mu sie ciagnac przez cale auto nowego przewodu, przy takim rozwiazaniu napewno cos sie straci na jakosci odbioru ale zapewne nie duzo. a sama antena to raczej musisz sie upewnic ze srednica otworu w karoseri bedzie zblizona do anteny.
resor napisał(a):
problem z bagaznikiem - kilka dni po kupnie cos sie stalo z zamkniem w bagazniku. slychac, ze centralny zamek otwiera bagaznik natomiast po nacisnieciu przycisku nic sie nie dzieje

a wczesniej otwieral bez problemow? zgrzytow itp? mozesz sprobowac przesmarowac zamek WD40 porzadnie, jesli nie otwiera sie klapa zupelnie to zawsze mozna od srodka sie dostac
resor napisał(a):
rozrzad - auto podobno ma 142 tys przebiegu, w takich przypadkach w zasadzie powinno sie sprawdzic badz zrobic rozrzad. nie bardzo mam kogo spytac w tym temacie, mam nadzieje, ze ktos mi tu pomoze

Auto masz z 1994 roku czyli jest na lancuszku z tego co sie orientuje, jesli przebieg jest prawdziwy to nie masz co sprawdzac
resor napisał(a):
mam tylko jeden klucz, przycisk w kluczu nie dziala - zna ktos moze gdzie w okolicy stolicy moglbym sie z tym udac?

ale to masz kluczyk z centralnym zamkiem? czy z dioda? bo nie wiem jak bylo dokladnie w e36 jesli z dioda to wymieniasz bateryjke i wszystko :ok:

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2007, 16:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 25
Lokalizacja: wawa
Santino napisał(a):
a wczesniej otwieral bez problemow? zgrzytow itp? mozesz sprobowac przesmarowac zamek WD40 porzadnie, jesli nie otwiera sie klapa zupelnie to zawsze mozna od srodka sie dostac


znajomy probowal przy zamknietym zamku centralnym otworzyc bagaznik kluczykiem - po tym juz zamek sie nie otworzyl mimo ze slychac ze centralny otwiera zamek klapy

Santino napisał(a):
Auto masz z 1994 roku czyli jest na lancuszku z tego co sie orientuje, jesli przebieg jest prawdziwy to nie masz co sprawdzac


mam nadzieje, ze przebieg jest prawdziwy - mimo to przy jakich przebiegach nalezy sie martwic o rozrzad? dobry mechanik bedzie w stanie ocenic sytuacje?

Santino napisał(a):
ale to masz kluczyk z centralnym zamkiem? czy z dioda? bo nie wiem jak bylo dokladnie w e36 jesli z dioda to wymieniasz bateryjke i wszystko :ok:


kluczyk z centralnym

wielkie dzieki za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 grudnia 2007, 20:04 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 10684
Moje BMW: E46 | E46 M3
Kod silnika: M54B30| S54B32
resor napisał(a):
znajomy probowal przy zamknietym zamku centralnym otworzyc bagaznik kluczykiem - po tym juz zamek sie nie otworzyl mimo ze slychac ze centralny otwiera zamek klapy

Kolego zamek w klapie ma polozenie "zablokowany" i nawet jak auto otwierasz z centralnego to klapa sie nie otworzy, proponuje wziasc kluczyk i sprobowac albo w lewo albo w prawo przekrecic, w mojej e28 bylo tak ze jak otwor od zamka byl ustawiony pionowo to zamek byl zablokowany a jak poziomo to otblokowany. poprobuj :)
Cytuj:
mam nadzieje, ze przebieg jest prawdziwy - mimo to przy jakich przebiegach nalezy sie martwic o rozrzad? dobry mechanik bedzie w stanie ocenic sytuacje?

Lancuszki powszechnie uznawane sa za pancerne i wytrzymuja grubo ponad 200tys (nie wiem dokladnie ile :wstyd: )
Cytuj:
kluczyk z centralnym

wielkie dzieki za pomoc

zobacz czy sa jakies srobki, albo klapki w nim, jesli nie to pewnie jest na zatrzaski, po rozbrojeniu kluczyka, wymienisz bateryjke i powinno byc OK

_________________
Obrazek
Because life is too short to drive boring cars.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL