BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 9 maja 2024, 05:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [F07] Problemy z elektryką/elektroniką
PostNapisane: 19 lutego 2022, 16:31 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 5GT F07 520D
Witam,

Posiadam bmw 5GT F07 520D 2.0 2013 184KM-CHIP 210KM. Problemy, które występują w tym aucie są niezliczone. Codziennie rano (auto stoi 12h) dostaję komunikat o tym, że aku ma podwyższone wyładowanie. Wieć zakupiłem nowy agm, ale błąd nadal się pojawia. Istotne jest to, że tylko raz za każdym razem, a potem można jeździć i nic mu nie dolega. Czasami dostaję komunikat o awari wspomagania, ale jak wyłącze i włączę samochód to problem znika i wszystko działa sprawnie. Panorama wgl nie reaguje na przycisk. Kamery side view - dostaję komunikat, że są niesprawne.
Oddałem auto do autoryzowanego serwisu(biorą jak ASO) podłączyli jakiś sprzęt i całą noc sprawdzali, co może pobierać energię z aku. Oczywiście wszyscy się złapali za głowę jak nic nie wyskoczyło, skasowali jak za złoto i auto oddali. Pojechałem do mechanika u mnie gdzie mieszkam i jako jedyny rzetelnie podszedł do tematu. Dostałem listę błędów, którą zczytał. Niestety nie jest on elektrykiem więć musze sobie z tym poradzić. Zanim oddam je elektrykowi/elektronikowi chciałbym zasięgnąć porady, bo może te wszystkie błędy powoduje jedna wtyczka lub kabel.
Problemy wystąpiły dużo wcześniej niż została wgrana mapa.

Poniżej błędy(mam nadzieję, że dobrze przepisałem):


Czujniki póki, co działają,
PDC
80322E Czujnik ultradźwiękowy z przodu na zewnątrz strona lewa przewód sygnalowy zwarcie do masy lub przerwanie
803232 Czujnik ultradźwiękowy z przodu na zewnątrz strona lewa, bląd czujnika
803234 Czujnik ultradźwiękowy z przodu na środku strona lewa, przewód sygnałowy zwarcie do masy lub przerwanie
803238 Czujnik ultradźwiękowy z przodu na środku strona lewa, błąd czujnika
80323A Czujnik ultradźwiękowy z przodu na środku strona prawa, przewód sygnalowy: zwarcie do masy lub przerwanie

Dach nie działa
FZD (funkcja centrum dach)
03020E SHD Czujnik hallotronowy 1, przerwanie przewodów
03020F SHD Czujnik hallotronowy 2, przerwanie przewodów
03021C SHD brak inicializacji z powodu nieaktualnych warunków granicznych
03028E Roleta podsufitki: Czujnik hallotronowy 1, przerwanie przewodów
03028F Roleta podsufitki: Czujnik hallotronowy 2, przerwanie przewodów

Side View nie działa
TRSVC(widok kamery w kręgu)
800B8E Kamera Side View z prawej strony: maksymalnie dopuszczalny prąd przekroczony
800BDF Kamera Side View z lewej strony nieprzyuczona
800BE0 Kamera Side View Z prawej strony nieprzyuczona
800BDA Kamera Side View Z lewej strony niepodłączona
800BDB Kamera Side View z prawej strony niepodłączona

Brak
Telefon
B7F180 CBX-MEDIA Reset oprogramowania

ECM
244800 informacja ukladu filtra cząstek stałych dostępny ograniczony pozostały przebieg filtra cząstek stalych
288B00 Power management: Naruszenie prądu spoczynkowego
CD951B Sygnal (rzeczywisty moment skrętu ustawiony przez kierowcę jako element nastawczy / siła rzeczywista na drążku zębatym, 49.0.2) sygnal niedopuszczalny

ICM
D019C3 Nieprawidłowy sygnał (rzeczywisty moment skrętu - człon nastawczy po stronie kierowcy, 49.0.2), nadawca EPS

JBE/JBBF
802095 Dodatkowa pompa cieczy chłodzącej: zwarcie z plusem lub przerwanie przewodów
8020E8 Reset lub wyłączenie zacisku 30F
8020E9 MSA przetwornik DC/DC: przerwanie przewodów lub zwarcie z plusem
C90D60 Czujnik AUC: wewnętrzny błąd czujnika

EPS
4823CC EPS Sterownik nie jest zakodowany dla tego samochodu



Będę wdzięczny za konstruktywne opinie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [F07] Problemy z elektryką/elektroniką
PostNapisane: 20 lutego 2022, 18:59 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 513
Moje BMW: 320i
Kod silnika: b48b20 @ 305/415
BMW generuje multum błędów kiedy ma za niskie napięcie, nie ma sensu ich analizować.
Znajdź dobry serwis, który ogarnie temat lądowania od A do Z i pewnie będzie wszystko z głowy. Czasami dla świętego spokoju warto zawieźć auto kilkaset km do dobrego serwisu, żeby nie tracić hajsu i czasu na partaczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL