BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 13:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 528i Nie odpala
PostNapisane: 28 grudnia 2022, 19:51 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E39 528i LPG
Kod silnika: M52B28
Cześć, moje e39 2.8 automat LPG nie odpala.

Od początku jak jestem właścicielem miała problem z odpaleniem za pierwszym razem, czasem trzeba było długo kręcić i odpalała.
W tym miesiącu przestała, pierwsza myśl cofające się do kolektora lpg lub puszczające wtryski lpg, po zakręceniu butli z gazem i wielu próbach nic się nie zmieniło.
Kolejna myśl paliwo - pompa paliwa, załącza po przekręceniu kluczyka na sekundę do 3sekund, czasem wogóle - została wymieniona na nową i sytuacja ta sama.
Samochód ma nowe świece i po sprawdzeniu ma iskrę, a mimo wszystko przy próbie odpalenia cały czas słychać tylko rozrusznik i czasem jakby strzał z wydechu, ale silnik nie chce odpalić.

Nie chce diagnozować dalej sam, ponieważ nakupowałbym masę zbędnych cześci, a szkoda tracić pieniądze jak nie trzeba.
Jeśli ktoś ma doświadczenie już z rozwiązywaniem takich problemów w tym samochodzie z tym motorem byłbym ogromnie wdzięczny za nakierowanie co robić dalej, bo już mam dość kombinowania bez skutków :mur:

Edit 1 - P.S. Inpa pokazuje tylko 1błąd od czujnika temperatury silnika, może to ma coś wspólnego z tym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 528i Nie odpala
PostNapisane: 1 stycznia 2023, 15:22 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 40
Posty: 1027
Moje BMW: X5
Kod silnika: Było m43m50m52n62
Próbowałeś awaryjnie odpalić na lpg?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 528i Nie odpala
PostNapisane: 9 stycznia 2023, 19:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1377
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Warszawa, Lublin
Moje BMW: e46,e90,e60,e61
Kod silnika: M52TU,n62b44,m57
Temp może pogarszać odpalanie ale auto nie przestanie przez nią odpalać.

Zacznij od najprostszego odepnij wężyk od paliwa wsadz go w butelke a ktoś niech przekreci kluczyk na zapłon bez kręcenia rozrusznikiem powinien tryskać. Jak tryska to może być za słabe ciśnienie ale do tego manometr byłby potrzebny (ale jak tryska to powinno być ok)

Pompę można też aktywować w inpie.

Jak nie tryska to do sprawdzenia napięcie przy wtyczce, jakbyś potrzebował schemat to pisz poszukam jak będę mieć czas.
jeśli tam niema napięcia to przekaźnik pompy i bezpiecznik do sprawdzenia.

Jeśli na przekaźnik nie dochodzi napięcie to synchronizacia ews może pomóc

Częstym problemem w tym modelu z odpalaniem jest czujnik wału oraz czujnik ssący wałka. Ale auto by odpaliło tylko były by z tym problemy.

_________________
Przeniosłem się do Warszawy gdyby ktoś potrzebował pomocy to pisać śmiało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: 528i Nie odpala
PostNapisane: 11 stycznia 2023, 22:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E39 528i LPG
Kod silnika: M52B28
Masters po wymianie czujnika wałka i po wielu próbach odpaliła, jedynie teraz długo kręci na zimnym, za to na cieplutkim jak ta lala, może być to problem od tego czujnika temperatury rozumiem tak?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 165 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL