BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 14:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] 320td Nierówna praca silnika, lekki spadek mocy, błędy
PostNapisane: 17 sierpnia 2023, 08:23 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: 320td
Witam,
mam e46 compact z silnikiem diesela 150KM 320TD z 2002 roku, Auto ma zmienioną mapę przez poprzedniego właściciela na 192KM.
Auto raz mi się lekko przegrzało po czym puściło mi biały dym z rury (dużo dymu) - zapaliła się kontrolka od chłodnicy, od świec żarowych i straciło moc.
Jak wróciłem do domu dolałem borygo i wszystkie kontrolki pogasły i auto zaczęło jeździć normalnie. - oczywiście do czasu.
na początku miało problem z odpaleniem ale po dłuższej chwili odpaliło i zaczęło jeździć.
pokazało też kilka błędów:
4610, 4570, 4560 - to są kody od czujnikw ciśnienia rail za niskie ciśnienie
4212, 4222, 4242 błąd świc żarowych na 1,2 i 4 cylindrze
4A42 - błąd złącza ews
3EC1 - błąd czujnika wałka rozrządu.
4b11 - błąd wtryskiwacza.

pojeździłem trochę autem. dolałem czyściwa do wtrysków do baku i w sumie po ponad 300km wszystkie błędy poginęły a raczej nie wróciły po ich skasowaniu mimo że na początku wracały.

teraz zostały tylko 2 błędy: 4222 i 4212 - czyli błędy świec żarowych na 1 i 2 cylindrze.

jednak to co niepokojące to praca silnika. Tylko że ta praca miała swoje początki jeszcze przed sytuacją z początku posta. Czasem jak wracałem do domu i stawałem na luzie to autem lekko trzęsło (rozpoznawałem po trzęsącym się lusterku kierowcy) i odczuwalna była lekka nierówna praca silnika. Natomiast teraz oprócz znacznie bardziej nierównej pracy silnika i znacznie większych drgań doszła praca silnika jakby pracował na 3 cylindry? i ma nieznacznie ale zauważalnie mniejszą moc.
Na początku było tak że auto dopiero po rozgrzaniu lub bardziej energicznej jeździe zaczynało tak pracować. a teraz już niemalże od razu jest to zauważalne. Oczywiście występuje tylko na obrotach jałowych podczas jazdy praktycznie tego nie czuć - gdyby nie ta lekko zmniejszona moc
Przy dodawaniu gazu na postoju czuć takie zwiększone drgania przenoszone na budę i w momencie przekraczania 1000 obr/min, silnik zachowuje się jakby miał zgasnąć - słychać takie chwilowe trykotanie po czym jednak się rozpędza.

Ktoś ma pomysł co to może się dziać? gdzie szukać? wątpie żeby działo się to od tych 2 świec żarowych?
poniżej wklejam link do filmu na yt gdzie nagrałem jak silnik chodzi. dobrze słychać jego prace przy rurze wydechowej również.

https://www.youtube.com/shorts/cmgxxCEky2w

Za każdą sugestie i pomoc będę wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320td Nierówna praca silnika, lekki spadek mocy, błędy
PostNapisane: 21 sierpnia 2023, 07:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 8
Moje BMW: 320td
Wydaje mi się też że jest zwiększone spalanie... tylko nie jestem w stanie powiedzieć ile.. ale 2-3 litry na 100km na pewno.

Nikt nic? nie ma pomysłu od czego zacząć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 197 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL